Junioři letos poprvé vyhráli, v Jihlavě se čtyřikrát trefil Tichý

• pátek 02. února 2007
  • Jaroslav Šindelář, Dušan Majer

O p a v a - Konečně dokázali opavští junioři zabrat a letos poprvé vyhrát. Na ledě jihlavské Dukly se jim navíc nebývale dařilo a domácím nadělili osm gólů. O polovinu z nich se postaral obránce Josef Tichý, který dosáhl svého prvního čtyřgólového zápasu, a navíc zajistil tento primát i pro celý tým v této sezóně. Na svůj výkon mohou junioři navázat už v sobotu, kdy přivítají Vsetín.

40. kolo, čtvrtek 1. 2. 2007

HC Dukla Jihlava

Branky: 19. Navrátil (Pekárek), 46. Dolana (Martinka) - 6. Wolf (Jurdič, Tošenovjan), 16. Wolf, 29. Tichý, 37. Tichý (Chalupa, Trefil), 39. Tichý (Herman), 40. Blaga (Mlýnek, Wolf), 50. Tichý (Havlíček), 56. Havlíček (Herman, Chalupa). Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 33:32.

Novotný (37. Zour) - Klíma, Pekárek, Mrkvička, Čintala, Martinka, Cakl, Vacek - Vlk, Navrátil, Vach - Tkáč, Man, Dolana - Kochánek, Oertel, Cirhan - Novák, Kotlík, Posmyk

Vašut - Plachký, Tichý, Vrabel, Gulda, Čermák, Trefil - Herman, Chalupa, Havlíček - Tošenovjan, Jurdič, Wolf - Gebauer, Mlýnek, Blaga

Dušan Majer - Zápas začal hodně svižně a už první akce skončila gólem. Petr Wolf nikým neatakován napálil puk z voleje za záda Novotného - 0:1. Opava mohla ještě navýšit vedení, ale Michal Mlýnek po svém kličkování pálil jen do betonu domácího gólmana. Na druhé straně kluziště neuspěl se střelou mezi betony Dolana. Opava kontrovala Vrabelovou střelou do lapačky, Havlíčkovou střelou přes chumel, Chalupovým pokusem nad a Hermanovou střelou, kterou zastavilo až držadlo Novotného hokejky. Aktivní Slezané se dočkali gólu, když Petr Wolf trefil puk přesně pod víko jihlavské klece - 0:2. Netrvalo však dlouho a Jihlava snížila, Pekárkovu dělovku od modré tečoval kotníkem do sítě Petr Navrátil - 1:2.

Druhou třetinu zahájil střelou přes obránce hostující Herman, ale Novotný včas zasáhl vyrážečkou. Jihlava se snažila vyrovnat, ale Navrátil trefil jen Vašutův beton, Klíma pálil od modré jen do chumlu hráčů a Man tečoval střelu mimo branku. Místo vyrovnání však přišel gól do jejich sítě. Josef Tichý ve vlastním oslabení propálil Novotného mezi rukou a tělem - 1:3. Opava nepolevovala v tlaku, ale Novotný puk po Chalupově střele hbitě zalehl. Dukla se pokusila oponovat Čintalovou střelou mezi betony, ovšem Vašut byl pozorný. Brankář Opavy dokonce mohl sám přidat vlastní gól. Pokusil se totiž o elegantní kličku, ale při pokusu odehrát puk nastřelil vlastní tyčku. Gól však padl na druhé straně. Josef Tichý napřáhl a střelou přes obránce vyhnal Novotného z branky - 1:4. Ani Jan Zour však čisté konto neudržel dlouho. Josef Tichý svou střelou na zadní tyč zvyšoval už na 1:5. Za 58 vteřin hry se hosté dočkali i šestého gólu. Mlýnek nahrál na zadní tyč Richardu Blagovi, který využil Zourova zaváhání a poslal puk pod víko - 1:6.

Třetí část zahájila Dukla sledem akcí. Nejprve Tkáč pálil nad a vzápětí Vlk napálil Vašutovu vyrážečku. Domácí se však gólu přeci jen dočkali. Roman Dolana napálil puk po křižné přihrávce mezi beton a tyčku - 2:6. Třetí gól mohl přidat Man, ale puk za čáru nedotlačil. Udeřilo tedy na druhé straně. Dnes velmi úspěšný Josef Tichý propálil Zoura mezi betony - 2:7. Osmý gól měl na holil Gebauer, ale trefil jen tyčku. Zanedlouho však osmý gól přeci jen přišel. Lukáš Havlíček zapíchl Zourovi ukázkový teploměr a stanovil konečný výsledek utkání 2:8.

Karel Suchánek (Opava): „Na utkání jsme se svědomitě připravovali, ale měli jsme krizi když nám odešlo několik hráčů, takže jsme museli změnit způsob hry. V Jihlavě jsme hráli dvakrát útočně a dvakrát jsme prohráli, tak jsme se dnes zaměřili spíše na defenzivu. Sázeli jsme na brejky, které jsme proměňovali.“

Petr Vlk (Jihlava): „Podali jsme špatný výkon, což vedlo ke špatnému výsledku“