Junioři napravili zaváhání v Mladé Boleslavi a v Pardubicích vyhráli

• sobota 18. října 2008
  • Daniel Bartonec

Po neúspěšném zápase v Mladé Boleslavi, kde naši hráči prohráli 5:3, se v rámci 14. kola extraligy juniorů přestavili na ledě Pardubic. Po předchozím závání tentokrát stejným výsledkem ovšem ve svůj prospěch zvítězili a získali do tabulky velmi důležité tři body. O výhře Slezanu se rozhodlo již v první třetině, kdy se opavští hráči prosadili v úvodních osmi minutách hned čtyřikrát a vyhnali gólmana Pardubic Landsmana z branky. Místo něho se mezi domácí tyče postavil Truhlář. Pardubicím se podařilo do konce první dvacetiminutovky pouze snížit zásluhou Drtiny. Opavští si již zbylé dvě třetiny pohlídali a nakonec zvítězili 5:3, když se o poslední gól Slezanu postaral Koschatzký. V příštím zápase přivítají naši junioři na svém ledě celek Litvínova.

14. kolo, sobota 18. 10. 2008

HC Moeller Pardubice

3:5 (1:4, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Drtina (Buchtele), 27. Buchtele (Kindl), 34. Buchtele (Kaut, Drtina) - 3. Musial (Vitásek), 5. Martínek (Čavrk, Herman), 7. Herman (Čavrk, Gulda), 8. Vitek (Žídek), 23. Koschatzký (Čavrk, Herman). Rozhodčí: Jiří Kareš - Jan Padevět,Tomáš Prchal. Vyloučení: 9:9, navíc Plánovský (OPA) 10 min OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 35:40.

Landsman (8. Truhlář) - Drtina, Havlík, Krejnus, Poskočil, Rozlivka, Zdráhal - Buchtele, Dobiáš, Čapek, Kapec, Kaut, Kindl, Matějček, Radil, Stoklasa.

Trenčan - Vitasek, Planovský, Gulda, Martínek, Dohnal, Židek, Kysela, Dumbrovský - Blaga, Božilov, Mlýnek - Čavrk, Herman, Koschatský - Džemla, Baďura, Vítek - Mach, Veselý, Musial.