Junioři nedokázali překvapit favorita a z Havířova se vracejí s prázdnou

• úterý 25. listopadu 2014
  • Lukáš Jasoněk, Josef Nudera

Havířov - Juniorka opavského Slezanu cestovala k poslednímu utkání základní části na půdu čtvrtého Havířova. Proti favorizovanému soupeři se však Opavanům příliš nevedlo a krátce po hodině hry museli dohánět čtyřbrankové manko. To v prostřední části dokázal snížit Rybka, ale v závěrečné periodě AZ dalšími dvěma brankami odskočil. Necelých šest minut před koncem pak už jen kosmeticky upravil výsledek Hlista. Opavské naděje tak po základní části obsadili celkovou osmou pozici.

22. kolo, úterý 25. 11. 2014

HC AZ Havířov 2010

6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Křibík (Churý, Vyčesaný), 12. Churý (Vyčesaný, Křibík), 23. Churý (Vyčesaný, Křibík), 32. Šmíd (Spálovský, Kostka), 48. Chroboček (Vyčesaný), 50. Sap (Taras) – 36. Rybka (Ondruch, Hula), 55. Hlista. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 136 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2.

Kostka – Chroboček, Gawlas, Bahounek, Spálovský, Potočný J., Regoš, Heinzl – Vyčesaný (C), Churý, Křibík, Caruk, Sap, Šmíd, Taras, Staš, Schmied, Lejčko

Drnda – Blaževič, Slavík (C), Hon, Volf, Černý – Krupa, Hula, Hlista, Rousek, Klapetek, Ondruch, Rybka

Hned v úvodu utkání jsme mohli vidět několik přesilových her, ale ty žádný rozruch nepřinesly. Opavě ani Havířovu se v nich moc nedařilo. Naopak v 8. minutě se do brejku dostal ve vlastním oslabení Churý, ale v rozhodující moment byl zbaven puku.

V 10. minutě se podařilo AZetu využít tlaku, který si vytvořil ještě v přesilovce. Těsně po návratu Ondrucha z trestné lavice se trefil parádní střelou Jan Křibík pod horní tyčku a poslal Havířov do vedení – 1:0. O dvě minuty později se domácí junioři prezentovali kombinací, která se musela líbit. Křibík poslal puk do rohu Vyčesanému, ten pod tlakem našel na jeden dotek Radomíra Churého, který stál sám před brankou, a tomu už nedělalo problém zakončit nad rameno Drndy – 2:0.

V druhé polovině třetiny se Opava dostal do dvou menších šancí, ale obě dokázal Kostka vykrýt.

Ve 23. minutě navýšili domácí své vedení. Po rychlé kombinaci prvního útoku Havířova se prosadil rychlou střelou Radomír Churý - 3:0. Ve 29. minutě se hostujícímu celku dařilo v početní výhodě mnohem lépe, ale ani jedna z dobře mířených střel Slavíka v brance neskončila.

Ve 32. minutě to byl naopak Havířov, který zvýšil už na 4:0. Jan Šmíd se dostal s pukem za modrou čáru a nenápadnou střelou od mantinelu zřejmě překvapil Drndu, který si puk do branky srazil sám. O minutu později stejný hráč orazil horní tyčku hostující branky. Ve 36. minutě se poprvé radovali Opavané. Po kombinaci za brankou se dostal k puku David Rybka a přesnou střelou překonal do té doby nepřekonaného Kostku – 4:1.

Ve 36. minutě vychytal Spálovského parádním semaforem Drna, z následné akce orazil opavský Klapetek pravou tyčku domácí svatyně. Ve 48. minutě se podařilo domácímu celku vstřelit další branku. Od modré čáry vystřelil David Chroboček, puk po jeho střele skončil někde ve výstroji Drndy a následně se vykutálel za brankovou čáru – 5:1. V 50. minutě se parádní individuální akcí blýskl Jaroslaw Sap. Po přihrávce Tarase, projel Sap do útočné třetiny, kličkou se zbavil protihráče a zakončil mezi betony Drndy – 6:1.

Opava se nakonec v tomto utkání ještě branky dočkala. V 55. minutě využili hosté přesilovou hru. Parádní střelu od modré čáry předvedl Jan Hlista, který se trefil tvrdým příklepem pod horní tyčku Kostkovy branky – 6:2.

Havířov si v posledním utkání první poloviny základní části připsal výhru za tři body a skončil na celkovém třetím místě za Porubou a Vsetínem. Následně se čtveřice celků z této východní skupiny utkání se dvěma celky ze skupiny střed v nadstavbové části.

Martin Janeček (AZ Havířov): Myslím si, že jsme dnes neviděli kvalitní utkání, ale po celý zápas jsme byli lepší. Opava přijela trochu rozbitá, tak jsme toho využili a od začátku jsme šli za vítězstvím.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): My jsme sem do Havířova jeli s tím, že nemůžeme počítat s tím, že vyhrajeme. Přijeli jsme s oslabenou sestavou, máme nemocné kluky. Hráli jsme pouze s šesti útočníky, třetí útok byl složen z obránců, což se projevilo v útočné fázi. Měli jsme i zraněného gólmana, chytala nám dvojka. Zkrátka nepočítali jsme s tím, že bychom tady mohli vyhrát. Havířov hrál výborně a k vítězství mu gratuluji.