Junioři neprožívají šťastný start do sezony

• pondělí 21. září 2009
  • Jan Šimek

Již pět zápasů, tak dlouhá je série opavských juniorů bez výhry. Dnes domácí mladíci drželi krok s Vítkovicemi pouze první třetinu, kdy se dokázali dostat do několika slibných přiležitostí, bohužel je však neproměnili. Hráčům Vítkovic pomohl rychlý, první gól, díky kterému potom vývoj utkání kontrolovali a opavské hráče již k větším šancím nepustili.

5. kolo, pondělí 21. 9. 2009

0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

HC Vítkovice

Branky: 4. Slovák (Slavík), 26. Kucsera (Kolouch, Slovák), 44. Maliník (Vrána), 54. Slovák (Prokop, Maliník). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 0:4.

Trenčan - Faksa, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Vlašánek, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Vošvrda - Pastor, Pavelka, Kovář, Slavík, Krause, Prokop, Žvatora - Vrána, Řehák, Včíslák, Maliník, Galajda, Slovák, Seidler, Kolouch, Chomič, Kucsera, Matuštík

V první třetině hrála obě mužstva s vysokým nasazením a zápalu do hry, hned ve třetí minutě měl Slezan výhodu přesilové hry, nedokázal ji však přetavit v gól. A co víc, nepovedenou přihrávku zachytil na modré Slovák a v rychlé akci s obráncem Slavíkem poprvé rozvlnil síť za opavským brankářem. Slezan tak vrazil všechny síly do útoku a snažil se o vyrovnání, největší šanci spálil Vitek, který osamocen před Vošvrdou zbrkle a hlavně nepřesně zakončil. Zanedlouho se na brusle opavských přilepila velká nervozita a hokejisté začali kazit i ty nejjednodušší přihrávky, Vítkovičtí toho využívali a vytvořili si stálý tlak, branku ale vsítit nedokázali. Do šaten tak junioři odcházeli za stavu 0:1.

Ve druhé třetině aktivita obou týmů opadla a hra příliš vzrušení nenabídla. Vyjímkou byla pouze krásná kombinace vítkovických mladíků, kteří v přesilovce rozebrali celou opavskou formaci a navýšili tak svůj náskok na dvě branky, nic podstatného se pak již na ledě neodehrálo.

Poslední část utkání se nesla ve znamení zmaru Opavy, když hned ve 43. minutě, dorazil puk do klece zcela volný Maliník, Slezanu poté nevycházelo vůbec nic. Vítkovice byly na koni a deset minut na to, opět ve vlastním oslabení vstřelil gól vítkovický Slovák. To opavský tým definitivně pohřbilo, hra byla přerušována častým vylučováním prakticky až do konce utkání a Vítkovice si tak z Opavy vezou všechny body.