Junioři nestačili na Chomutov

• sobota 25. září 2010
  • Helena Hadvičáková, Filip Lefenda

Opavští junioři zajížděli při pátečním odpoledni na led Chomutova, avšak nálada po zápase rozhodně nebyla nijak veselá. Slezané si totiž připsali další porážku, mladým chomutovským hráčům podlehli 4:1. Jedinou branku Opavy zaznamenal v šesté minutě Procházka. Další utkání čeká na naše mladíky již zítra, kdy se na venkovním ledě utkají s Litvínovem.

5. kolo, pátek 24. 9. 2010

KLH Chomutov

Branky a nahrávky: 3. Kučera (Mužík, Kůs), 12. Mužík (Kůs), 23. Klouček (Kůs, Heindl), 48. Kučera (Žižka) - 6. Procházka (Vítek). Vyloučení: 4:8. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1.

Příhoda, Matoušek - Pinka, Motejlek, Korim, Kolčava, Žižka, Bartejs, Hučko, Ruta, Csányi, Chlouba, Hrabák, Kučera, Kůs, Mužík, Klouček, Mála, Heindl, Ptáčník, Kunc, Zeman

Trenčan, Novák, Faksa, Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Mosler, Židek, Trčka, Vaněk, Procházka, Vítek, Šimkovic, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler, Jelen

V podvečerních hodinách se na chomutovském stadiónu uskutečnilo 6. kolo extraligy juniorů. Nastoupili proti sobě domácí Krušnohorci a hosté v podobě opavských Slezanů. Hrálo se hbitě, přímo, útočně. První gól padl do sítě Opavy, kdy se u puku ocitl Kučera. Ale aby Opava nestála moc pozadu, v šesté minutě srovnával Procházka. Chomutovští byla jenom přece na svém ledě, byli u puku více a ve dvanácté minutě si přidali další gól do sbírky. Mužík si pohlídal tu správnou chvilku a šikovně zakončil. Opava se snažila seč ji síly stačily, ale do konce první části ne a ne na modrobílé dosáhnout. První třetina skončila lépe pro Chomutov 2:1.

Ve druhé části se na ledě snad vyměnily týmy. Oba mančafty hrály ještě rychleji než v první dvacetiminutovce, brankáři si víckrát sáhli na puk. Přesto puk do sítě spadl je jednou, a to na straně domácích. Ve 23. minutě se postavil před branku Klouček a prostě a jednoduše zakončil. Opavský gólman v tu chvíli nevěděl, zda se má smát nebo brečet, gól to byl žákovský. K tomu ho ani vlastní obrana nepodržela, tým byl i často v oslabení. Slezan se tlačil dopředu, bohužel pro ně měl mezery ať už v obraně, tak v útoku. Přihrávky byly nepřesné, dlouhé, a občas spíše na protihráče. Chomutov se ale nemá také čím chlubit. Občas si i on spletl barvy svého týmu, nebo to přehnal se silou vsazenou do puku. Do konce třetiny se již neskórovalo a po čtyřiceti minutách byl stav 3:1.

Poslední část by se dala nazval procházkou v cizích botách. Předešlé třetiny v sobě měly také nepřesné přihrávky, jak již bylo zmíněno, ale v poslední části si patrně všichni vyměnili pozice. K tomu přicházelo jedno zakázané uvolnění za druhým. Zlomový moment nastal až tehdy, kdy Žižka z Chomutova vsítil čtvrtou branku. To oba týmy takříkajíc „nakoplo” a donutilo o něco rychleji a přesněji hrát. Rychlejší hra v sobě nesla ale i tresty, ať už osobní, tak klasické dvouminutové. Poměrně často se hrálo ve čtyřech. Trenéři své svěřence pérovali až do posledních chvilek. Stav to však neovlivnilo. Junioři nehráli nejhůře, jen to zakončení chybělo. A to na obou stranách.

Po 60 minutách zápasu se stav ukotvil na 4:1 pro domácí tým, který si výhrou obstaral 3 drahocenné body.