Junioři nestačili na Plžeň

• sobota 27. září 2008
  • Filip Lefenda, Jiří Pruner

Opavští junioři vycestovali v pátek na led Plzně, kde nastoupili k velice atraktivnímu a vyrovnanému utkání. Pro Slezan to zároveň byla možnost, jak soupeři oplatit vyřazení z play-off, kdy Opavané svůj vítězný duel museli opakovat a nakonec prohráli. Také proto nebyla v utkání nouze o ostré souboje a mnoho branek. To ovšem jen do 33. minuty, kdy padlo celkem devět branek, od této doby už v síti neskončila jediná střela a Opava tak z Plzně odjela s porážkou 5:4.

7. kolo, pátek 26. 9. 2008

HC Plzeň 1929

5:4 (3:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12.Pitule (Sulmann, Lev), 14.Lev (Straka), 20.Straka (Hošťálek, Lev), 32. Lev (trestné střílení), 33.Straka (Zeman) . Rozhodčí: Zubzanda, Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:13 + Koschatský (OVA)5 minut a do konce zápasu a Mlýnek (OVA) 2+10 minut osobní trest . Diváci: 50. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:1,1:1,2:1,2:2,3:2,3:3,3:4,4:4,5:4.

Francouz (Záhrubský) - Hrbas, Sulmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Polívka, Strnad, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Straka, Roušal, Šimek, Špiler, Jonák, Lev.

Trenčan (Planovský) - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Planovský, Dumbrovský, Martinek, Dohnal, Blaga, Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Slanina, Džemla, Mlýnek

Ve druhé minutě zápasu Špiler z otočky vystřelil na bránu Slezanů, ale Trenčan byl v pozoru. Na druhé straně po chybné rozehrávce raději Francouz přikryl puk lapačkou. Plzeň měla první možnost přesilovky. Ale Roušalova střela zápěstím šla vedle branky. Plzni se dařila kombinace, ale ke gólu to nevedlo. Plzeň si vytvářela šance, ale paradoxně se prosadili první hosté. V páté minutě se před brankou objevil osamocený Anton Čavrk a kličkou do bekhendu otevřel skóre zápasu.-0:1- Hosty gól nabudil, ale šance byly k vidění na obou stranách. V jedenácté minutě Plzeň hrála další přesilovku, Opava dobře napadala a ubránila se. Asi nejvýraznějším momentem byla plzeňská přesilovka pět na tři. Plzeň hrála výborně kombinačně a dokázala srovnat . Prosadil se Tomáš Pitule, který nedal z blízka Trenčanovi šanci. -1:1- Plzeň poté strhla vedení na svou stranu. Po přihrávce Straky se prosadil Jakub Lev střelou z mezikruží. -2:1- O necelou půlminutu ale hosté srovnali. Na Baďurův gól přihrával Hermann. -2:2- Utkání bylo plné osobních soubojů a ostrých střetů u mantinelu. Došlo i na potyčku před domácí brankou. Opavané několikrát tvrdě zahráli u mantinelu a Plzeňští se jen těžko zvedali z ledu. Nejhůře dopadl Radek Špiler, který zápas nedohrál a po tvrdém zákroku Koschatského byl za pomoci odveden rovnou do kabin. Koschatský dostal 5 minut + osobní trest do konce utkání. Hosté nemohli protestovat. Hrubé zákroky ale pokračovaly. Pět vteřin před koncem třetiny pak posunul Lasselsberger blíže k vítězství Petr Straka, který propasíroval puk za záda gólmana Slezanů. -3:2- Tím skončila hodně ostrá a nervózní první třetina.

Plzeň pokračovala v začátku druhé třetiny ve zbytku pětiminutové přesilovky. Trenčan byl v palbě střel. Hucl orazítkoval tyčku Trenčanovy branky a ta rozezvučela celou arénu. Z dobré pozice střílel i Baxa, ale opavský gólman jeho střelu v klidu vykryl. Hostům se občas podařilo vyhodit, ale jinak prvních pět minut, díky přesilovce, patřilo Plzeňským. Gulda sebral kotouč za brankou, vyhodil až k Francouzovi a na chvilku pominul plzeňský tlak. Hosté oslabení přečkali bez újmy. V čase 26:11 se Opava dostala před plzeňskou branku a svou šanci proměnila. Dobrou přihrávku dostal Tomáš Gulda a přes clonící hráče vystřelil. Jeho puk skončil až v brance Pavla Francouze, který jeho střelu neviděl. -3:3- . Obě mužstva začala hrát zodpovědně, dobře bránila a ubylo i hrubostí, čímž se hra zlepšila a zatraktivnila. V polovině zápasu se Slezané dostali do vedení. Jan Planovský rozvlnil brankovou síťku a bylo to -3:4- . Ve třinácté minutě druhé třetiny nařídil rozhodčí trestné střílení a Jakub Lev neváhal, položil si gólmana a srovnal stav na -4:4-. Plzeň po chvíli celý zápas opět otočila. Dnes vynikající Petr Straka se znovu prosadil a poslal domácí do vedení 5:4. V pětatřicáté minutě domácí přečkali přesilovku Opavy, která byla dosti nebezpečná. Druhé dějství se dohrálo při přesilovce Slezanu, která po chvíli přerostla ve dvojnásobnou výhodu pěti proti třem. Gól ale již nepadl.

Přesilovka Slezanu skončila po pár vteřinách vyloučením a hrálo se 4 na 4. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Straka se Lvem, ale neobstáli. V 45. minutě střílel z mezikruží Čavrk, ale neúspěšně. Hrálo se nahoru dolů, gól mohl při troše štěstí padnout kdykoliv . Na začátku osmé minuty Francouz zázračně nastavil beton proti střele soupeře a tím zachránil Lasselsberger před vyrovnávací brankou. V 51.minutě byl střelen do masky Adam Trenčan, zůstal ležet na ledě s bolestivou grimasou, ale utkání dochytal. S přibývajícím časem se začal zvyšovat tlak Opavy, ale byl zbrzděn vyloučením. Plzeň se ale nikam nehnala a spíše kontrolovala hru, to bylo v minutě pětapadesáté. Heslem -nejlepší obrana je útok- se řídili Plzeňští v samém závěru, hostům se nepodařil vyvinout tlak a navíc šli do dvojnásobného oslabení. O osudu utkání bylo rozhodnuto. Opava ve vyrovnaném utkání podlehla Plzni na jejím ledě těsně 5:4.