Junioři nestačili v derby na Vítkovice

• pátek 20. února 2009
  • Martin Kubánek

O p a v a - V derby mezi Opavou a Vítkovicemi byla vyrovnaná pouze první třetina, která skončila 2:2. Poté začali na ledě kralovat hosté, kteří dali domácím lekci z produktivity a vstřelili soupeři nelichotivých sedm branek. Průměrný hokej nabídl kromě deseti branek také hodně nepřesností na obou stranách. Slezan se tlačil zejména v úvodních minutách dopředu, ale slabé střely nemohly nadělat Vošvrdovi starosti. Postupně Vítkovice srovnávaly hru a prakticky každá střela na Trenčana znamenala nebezpečí pro Slezan.

45. kolo, pátek 20. 2. 2009

3:7 (2:2,0:2, 1:3)

HC Vítkovice

Branky a nahrávky: 14. Vlašánek (Baďura, Kysela), 19. Dohnal (Koschatský, Džemla), Herman (Vlašánek, Baďura) - 6. Slovák (Prokop), 12. Szturc (Noga), 31. Szturc (Hartmann), 32. Polášek (Slovák, Bursík), 47. Vrána (Hruzík), 54. Noga (Szturc, Bursík), 56. Káňa (Šedivý, Bursík). Rozhodčí: Jeřábek - Mrákava, Fiala. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. Diváci: 160. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:7

Trenčan - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Martínek, Dohnal, Kukla - Blaga, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Vošvrda - Kovář, Polášek, Hartmann, Prokop, Voráček, Hruzík - Vrána, Káňa, Včíslák, Slovák, Noga, Šedivý, Kolouch, Seidler, Kucsera, Szturc, Bursík.

Uplynulo šest minut hry a už musel Slezan dohánět jednogólové manko. Počáteční zbrklou hru utlumil až Slovák svou trefou. O tři minuty později to mohlo být o dvě branky, ale Káňa z dobré pozice minul. Ve 12. minutě se už ale skóre měnilo podruhé. Nogovu střelu ještě zázračně vypíchl Trenčan, avšak na dorážku Szturce byl krátký. Dvougólový náskok však stihla Opava do přestávky zcela vymazat. A to zejména díky přesilovým hrám. Při té první zakončil kombinaci střelou do černého lídr Vlašánek a těsně před odchodem do kabin srovnal obránce Dohnal.

Druhou část začal aktivněji Slezan. Ve 25. minutě se z trestné lavice vracel Vítek, jenž obdržel na modrou čáru přihrávku a řítil se sám na gólmana. „Opavský“ Vošvrda si s jeho pokusem ale poradil. Chléb se lámal přesně v půlce utkání. Nejprve Szturc našlápnul k sólu, které bezpečně proměnil, o chvíli později pak Polášek přesnou ranou vrátil hostům dvoubrankové vedení. Ve 38. minutě mohl domácí Čavrk vsítit kontaktní gól, ale bekhendem minul vítkovickou svatyni.

Ve 46. minutě bylo vlastně rozhodnuto, když Vrána se trefil popáté. Při útočné akci se ještě sice domácím podařilo opět snížit zásluhou Hermana, ale navíc už domácí neměli. Pak se na ledě přiostřilo a domácí Žídek sundal u mantinelu jednoho z vítkovických hráčů. Následující šarvátku ocenil rozhodčí menšími tresty na obou stranách. Hosté v poslední desetiminutovce využili rozhození opavských hráčů a přidali další branky. Šestou trefu zařídil Noga, o konečný sedmý zásah se přičinil Káňa, který využil chytrou nahrávku od zadního mantinelu.