Junioři otočili ve šlágru kola derby s Porubou

• pondělí 08. října 2018

Neděle nabídla v rámci Regionální ligy juniorů souboj dvou nejlepších celků skupiny N. Slezan doma hostil Porubu, která šla sice do vedení, ovšem nakonec po obratu Opavských odjela domů bez bodu. V tabulce druhá Opava tak stáhla svého konkurenta na rozdíl jediného bodu.

7. kolo, neděle 7. 10. 2018

4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 25. Kadula (Římský), 26. Adamczyk, 40. Kadula, 47. Tomsa (Pachula) – 3. Anlauf (Bukowski), 34. Vavřík, 45. Morávek (Bukowski, Anlauf). Rozhodčí: Dufka – Dopitová, Loun. Vyloučení: 3:8, navíc Kroček (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 73. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Glabasnia – Pachula, Kažimír, Fědor, Zouhar – Horný, Backa, Tomsa, Kadula, Kovačič, Římský, Adamczyk, Buršík

Slíž (49. – 50. Calábek) – Pitucha, Husák, Kroček, Havlík, Topolanský, Becher – Morávek, Bukowski, Anlauf – Benka-Rybár, Häring, Tvrdý – Byčkov, Vavřík, Rambousek – Barčák, Poláčik

Šlágr juniorské skupiny N mezi Opavou a Porubou začal jednoznačně lépe pro ostravský celek, který už ve třetí minutě otevřel skóre. Jakub Bukowski najel do útočného pásma, z těžké pozice poté našel přesnou zadovkou na levém kruhu Jana Anlaufa, který propálil opavského brankáře mezi betony – 0:1. Studená sprcha pro domácí mohla být ještě ledovější, tečovanou ránu Filipa Kročka od modré ale se štěstím vytěsnil pravým betonem Patrik Glabasnia.

Ostravští borci měli navrch i v oslabení, v němž dokonce dokázali dokonce zaútočit. Konkrétně zkoušel nadvakrát štěstí Filip Byčkov, jehož vyraženou střelu pak dorážel ještě Michael Vavřík, domácí gólman se ale stačil včas přesunout. Ve čtrnácté minutě mohlo být z ojedinělé akce Opavy srovnáno, Jakub Římský ale tečoval z brankoviště jen těsně mimo. Poruba hrála následně přesilovku, dvouminutový zámek Slezanu v jeho pásmu ale k brance nevedl, Michal Morávek totiž pálil jen do brankáře a Tomáš Husák v dobré pozici přestřelil.

Druhá třetina znovu začala pro Porubu slibně, Tomáš Havlík vybojoval puk ve svém pásmu u mantinelu, načež žabkou vyslal do úniku při oslabení Jakuba Bukowského, ten ale v tutovce přestřelil. Na druhé straně se zase vymkl ostravské obraně Jakub Římský, v jasné šanci byl ale faulován a hlavní sudí dlouho neváhal – trestné střílení. V něm ale vynikl Marek Slíž, který zabránil zakončení, když vypíchl opavskému útočníkovi puk hokejkou. Slezan se však nevzdal a při vlastním oslabení dokonce vyrovnal, když se z brankového prostoru prosadil mezi betony Kryštof Kadula – 1:1.

Do minuty už Opava vedla. Po chybě porubské obrany se ke kotouči dostal Emil Adamczyk, který propálil Marka Slíže opět mezi betony – 2:1. Slezan se pyšnil parádní produktivitou, když ze dvou střel na branku v prostřední části dokonal dvěma góly obrat. HC RT TORAX poté napodobil svého soka a taktéž vyrovnal při oslabení. Michael Vavřík si najel do pásma a poté milimetrovou střelou zamířil pod víko – 2:2. To ale stále nebylo ve druhé třetině vše. Pár sekund před sirénou doplatili Porubští na neočekávaný odraz puku od mantinelu, díky kterému se ke kotouči dostal Kryštof Kadula, který přízemní ranou vrátil Opavě vedení – 3:2.

Poruba do třetí třetiny vlétla po hlavě a ve 45. minutě bylo potřetí na opavském stadionu srovnáno. Po souvislém tlaku nahrával Jakub Bukowski do brankoviště, kde byl volný Michal Morávek, jenž doklepl kotouč do prázdné – 3:3. Za dvě minuty Opava vedla potřetí. V přesilovce napřáhl na pravém kruhu Vojtěch Tomsa, který přízemní střelou zakončil ke vzdálenější tyči – 4:3. Definitivně rozhodnuto mohlo být v 55. minutě, Martin Buršík ale v přečíslení mířil mimo. Závěrečná power-play Poruby byla ale kratší, než všichni očekávali. Hlavní sudí vyloučil Michala Morávka za podražení a v tu ránu byly všechny ostravské šance zmařeny.

Josef Doboš (HK Opava): "Bylo to opět velmi pohledné utkání s šancemi na obou stranách. Hrálo se nahoru dolů a my jsme měli stejně jako minule o něco více štěstíčka. Poruba byla opticky herně lepší, ale my jsme si to ubojovali srdíčkem. Závěr byl rozkouskovaný zbytečnými fauly, takže hokej trochu utrpěl a šancí ubylo. První dvě třetiny se ale hrál hezký hokej, v té druhé jsme trochu zaspali začátek a Poruba měla daleko více šancí. Jsem spokojen, protože kluci hráli na hranici svých možností a udělali zase nějaký pokrok."

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): "Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože jak my, tak Opava bojuje o postup do nadstavbové části soutěže o extraligu. První třetinu jsme zahráli velmi slušně, byli lepší a je škoda, že jsme neproměnili více šancí a neodskočili soupeři na větší rozdíl. Druhá třetina byla vyrovnanější, nicméně doplatili jsme na chyby, které Opava tvrdě potrestala. Poslední třetina byla už křeč, domácí si vedení hlídali a nepustili nás už prakticky k ničemu. Šlo vidět, že si Opava za vítězstvím šla, bojovala a nakonec tři body také získala. Gratuluji soupeři k výhře."