Junioři otočili zápas s Olomoucí a vyhráli 6:5 v prodloužení

• sobota 05. prosince 2009
  • Jan Šimek

Dnes bylo v Opavě na programu 28. kolo NOEN Extraligy juniorů. Hostem byla juniorka Olomouce, se kterou opavští mladíci v této sezoně neztratili ještě ani bod a po dvou výhrách v řadě si chtěli připsat další vítězství. Olomouc však byla pro opavské mladíky hodně nepříjemným soupeřem. Vypracovala si dokonce i tříbrankový náskok, domácí se ale dali dohromady, skóre zápasu vyrovnali a v prodloužení už byli šťastnějším celkem. Hlavními strůjci vítězství Slezanu byli kapitán Michal Mlýnek a jeho dvorní nahravač Bohumil Herman, když si každý z nich připsal 4 kanadské body.

28. kolo, sobota 5. 12. 2009

6:5p (2:4, 1:1, 2:0)

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 16. Mlýnek (Herman), 18. Mlýnek (Herman), 28. Mlýnek, 42. Baďura (Vitek), 50. Mlýnek (Herman), 65. Herman (Seidler) - 1. Panek (Machala), 3. Panek (Kvapil), 11. Groseska (Malina), 18. Heža (Pezda), 22. Králík (Ustrnul). Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 6:5.

Machovský - Faksa, Dufek, Rýpar, Kukla, Dohnal - Vaněk, Trčka, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Motáň - Pezda, Ustrnul, Kvapil, Finkes, Lyzák, Malina, Axman - Heža, Husák, Panek, Dostál, Machala, Lehečka, Matoušek, Králík, Mareček, Kroseska, Ogrizek

Do utkání vstoupil Slezan špatně, protože již ve 44. sekundě vyslal hostující kapitán Panek první střelu na branku Opavy, a ta znamenala gól. Opavští mladíci se zdáli být ještě unavení po včerejším zápase v Havířově, jelikož o dvě minuty později stejný hráč zvyšoval na 0:2. Domácí byli jako opaření, a když v 11. minutě zvýšil vedení Olomouce Groseska, nevypadalo to s Opavou vůbec dobře. Olomouc hrála ve vysokém tempu už od začátku, zato Slezan se rozjížděl pomaleji, ale v 15. minutě už se radovali i domácí hráči. Kontaktní gól vstřelil jeho kapitán Mlýnek a rozdmýchal snahy opavských juniorů o vyrovnání. V 18. minutě už po asistenci Hermana snižoval ten samý hráč důraznou tečí na rozdíl jediné branky. Olomouc ale bleskově odpověděla, dobře umístěnou střelou se trefil Heža. Vývoj zápasu se v první třetině už neměnil.

Ve druhé části utkání se opět uvedla aktivněji hostující Olomouc, v probíhající 21. minutě se ve veliké šanci ocitl kapitán hostí Panek, ale na jeho blafák si lyšácky počíhal Machovský a parádním zákrokem překazil olomouckým mladíkům radost. O minutu později se však hosté již radovat mohli. To když nepokrytý hostující útočník Králík zužitkoval perfektní přihrávku Ustrnula a střelou švihem se trefil nad Machovského levý beton. Ve 28. minutě zmírnil skóre v přesilové hře domácích opět Mlýnek a zkompletoval si tak hattrick. Do konce druhé dvacetiminutovky se pak více vylučovalo, než hrálo a skóre tak zůstávalo stejné.

Na začátku třetí fáze utkání však snížil na rozdíl jediného gólu opavský Baďura a domácí ještě více otevřeli svou hru, tak moc toužili po vyrovnání. Ve 45. minutě se k nim přiklonilo taky štěstí. To když střelu Hežy zastavila tyčka opavské svatyně. O dalších 5 minut se ale mladé naděje Slezanu mohli radovat z vyrovnání. Pátý gól Opavy po přihrávce Hermana nepřidal nikdo jiný než Mlýnek. Domácí i nadále bušili do obranného valu Olomouce, další branka však již nepadla a zápas dospěl až do prodloužení.

V něm byli lepším týmem domácí, když už v čase 64:08 docílili branky, ta ale uznána být nemohla, protože byla dosažena vysokou holí. Sekundu před koncem pětiminutové hrací doby se po přihrávce Seidlera trefil Herman a dva body si tak připisují domácí hráči.