Junioři po bojovném výkonu padli v Boleslavi

• sobota 20. října 2007
  • Michal Miškovský

M l. B o l. - Junioři Opavy po více než dobrém výkonu v Mladé Boleslavi prohráli ve středočeském městě 3:5. K bodům jim nepomohla ani branka v první minutě, kterou vstřelil Herman. Domácí poté zkušeně otočili skóre, po první třetině vedli 3:1 a Slezanům už ve zbytku utkání příliš mnoho nedovolili.

16. kolo, sobota 20. 10. 2007

BK Mladá Boleslav

5:3 (3:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Loskot (Janček), 10. Chamrád, 15. Hrdlička (Bílek), 48. Hrdlička, 59. Chamrád - 1. Herman (Chalupa), 25. Chalupa (Planovský),52. Tošenovjan. Rozhodčí: . Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 73.

Hrubý - Bílek, Hanousek, Maršík, Jaroměřský, Malý - Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protaseja, Milotinský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr, Michálek.

Trenčan - Pečírka, Vitásek, Kukla, Plachký, Guda, Planovský, Koryčanský - Tošenovjan, Slanina, Herman, Šafár, Musiál, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek, Ševčík.

Nástup do zápasu se domácím vůbec nepovedl. Hned v první minutě tvrdě pálil z mezikruží Chalupa, jeho pokus Hrubý pouze vyrazil k Hermanovi, který neměl se zakončením problémy. Následovala přesilovka, během ní to zkoušel od modré Planovský a gólman domácích měl s jeho pokusem hodně práce. Boleslav se ozvala poprvé až v páté minutě, ale to tak, že gólově. Zblízka se prosadil v početní výhodě Loskot. Slezané zatopili domácím v deváté minutě při další přesilovce, ale souhra Planovského s Blagou gólem neskončila. Jen o minutu později zahrál pro diváky Chamrád. Na útočné modré zařadil nejvyšší rychlostní stupeň, poradil si s dvěma protihráči a v tísni ještě dokázal zamířit mimo dosah Trenčana.

Domácí poté s narůstajícím časem zvyšovali tempo a odměnou jim byla v 15. minutě branka na 3:1. Gólman Opavy byl krátký na tvrdou střelu Hrdličky. Svěřenci Luďka Bukače s Janem Vidnerem do konce úvodní třetiny nadále vládli na ledové ploše, v dobrých pozicích se objevili Hrdlička a Loskot, ale skóre se již nezměnilo.

Vyrovnaný úvod prostřední dvacetiminutovky byl šťastnější pro Opavu. Střelu aktivního Planovského jeden z bránících hráčů zblokoval, jenže Hrubý už byl připraven zasahovat u druhé tyče, puk se odrazil ke kapitánovi Chalupovi, který bez váhání snížil. Domácí se prosazovali především díky chybám v obraně Slezanů, ale Loskot i Janček volili místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče střelu a Trenčan byl v obou případech úspěšný.

Opavané měli po zbytek druhého dějství více ze hry, jenže svou převahu nedokázali gólově vyjádřit. Středočeši se soustředili na bránění a vyhazovali puky z nebezpečného prostoru ohrožujícího Hrubého.

Během přestávky před třetí třetinou si hráči v kabině zřejmě vyslechli ostrá slova od trenérů a podle toho také v úvodu poslední dvacetiminutovky hráli. Po přihrávce Hrdličky těsně minul bránu Milotinský. Postupně však přebrali iniciativu opět hosté a čím dál více se tlačili do útočného pásma.

Uklidňující čtvrtou branku přidali domácí ve 48. minutě. Slezané vyrobili chybu na obranné modré čáře, do nájezdu se dostal Hrdlička a poslal puk přesně mezi Trenčanovy betony. Hosté pak, stejně jako Boleslavští o chvíli později, nevyužili nabídnutou přesilovku 5 na 3, přesto však mohli být v té chvíli daleko spokojenější. V pokračující klasické početní výhodě totiž zkorigoval stav v 52. minutě Tošenovjan a závěr utkání svou trefou hodně zdramatizoval.

Hosté se pochopitelně snažili o vyrovnání, sáhli také k riskantní hře bez gólmana. Měli na ledě převahu dokonce šesti bruslařů proti čtyřem hráčům domácích, protože na trestné si odpykával trest Tondr, jenže hra vabank se jim nevyplatila. Střelou do prázdné brány završil gólový účet Chamrád.