Junioři pokračují v trápení, doma dostali výprask od Olomouce

• úterý 13. února 2007
  • Jaroslav Šindelář, Martin Kubánek

O p a v a - V novém roce se juniorům nedaří. Tentokrát narazili na Olomouc, nad kterou měli v tabulce ještě nedávno velký náskok. Přesto odešli vysoce poraženi. Na páté místo tak ztácejí už devět bodů, naopak na stejný rozdíl se jim čtyři kola před koncem přiblížil sedmý Havířov. I tak si může Slezan zajistit playoff už ve čtvrtek, kdy zajíždí na led vedoucího Třince.

37. kolo, pondělí 12. 2. 2007

1:7 (0:1, 0:3, 1:3)

HC Olomouc

Branky: 43. Tichý (Herman, Chalupa) - 19. Rajnoha (Sršeň), 25. Venkrbec (Musil), 34. Venkrbec (Sršeň), 40. Pánek (Luňák), 48. Luňák (Menšík, Horník), 52. Venkrbec (Sršeň), 57. Prinke (Sršeň, Venkrbec). Rozhodčí: Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 12:16, navíc Tichý 10 OT. Využití: 1:4. Diváci: 130. Střely na branku: 28.27.

Vašut - Vrabel, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, Jurdič, Gebauer, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek, Machovič, Mlýnek, Žalčík.

Turek - Musil, Prinke, Koktan, Janáček, Horník, Spurný, Ryšánek - Tobiáš, Hrbatý, Luňák, Kundrátek, Sršeň, Skácel, Coufal, Menšík, Venkrbec, Rajnoha, Pánek.

Úvod utkání nenabídl příliš pěkných hokejových momentů. Obě strany sváděly boj o kotouč mezi modrými čárami a dovést svou šanci k zakončení byl pro obě mužstva kumšt. K prvnímu ohrožení branky se osmělil domácí Slezan. V 10. minutě útočník Mlýnek našel přihrávkou v útočném pásmu dobře postaveného Blagu, jehož lehká střela z prostoru mezi kruhy však nemohla strážce olomoucké branky Turka vážněji ohrozit. O chvíli později se šikovně prosmýkl mezi dvěma obránci Tošenovjan, chtěl přihrát některému ze spoluhráčů před bránou, ovšem vše ztroskotalo právě na nepřesné přihrávce. To bylo na dlouhou dobu vše. Nutno dodat, že v této části hry měli Slezané očividně více ze hry, ale paradoxně se častěji před bránu soupeře tlačili Hanáci. Jejich důslednost se jim také vyplatila minutu před koncem první dvacetiminutovky. Olomouckým se totiž podařilo založit rychlý protiútok, Sršeň sklepl uprostřed hřiště kotouč najetému kolegovi z útoku Rajnohovi, jenž rychlou střelou rozvlnil síť Vašuta poprvé. Ihned po obdržené brance mohla Opava vyrovnat, a to když pár vteřin před sirénou nedotlačil Chalupa kotouč za Turkova záda.

Na začátku druhé třetiny se naskytla Slezanu další šance, protože rozhodčí poslal Olomouc za jejich předchozí fauly do dvojnásobného oslabení. Tlaku domácích však chybělo gólové vyjádření, což jakoby signalizovalo trápení Opavských v tomto utkání. Když ve 25. minutě dostal Venkrbec Hanáky do dvoubrankového vedení šikovnou tečí, vypadalo to se Slezany špatně. Olomouc přidávala na důrazu, nenechali soupeře rozehrát od vlastní brány. Ani hosté ale nepředváděli bůhví jak pěknou hru. Ve 29. minutě se kotouče zmocnil Musil, vracející se z trestné lavice, nahrál ho zcela osamocenému Rajnohovi, který se tím pádem řítil sám na Vašuta. Naštěstí pro domácí stihl uhasit požár Tichý, způsob jeho počínání však ohodnotil rozhodčí Jeřábek menším trestem. Při následné početní výhodě prověřili Vašuta Tobiáš s Pánkem, opavská jednička mezi tyčemi ale všechny pokusy zneškodnila. Ve 34. minutě byla de facto o výsledku utkání rozhodnuto. Zpočátku nenápadná akce olomouckých hráčů, kdy Venkrbec nešikovně najel při své šanci do Vašuta, nejprve jako gólová nevypadala. Až sudí si všiml při vstanutí gólmana, že kotouč je v bráně. A tak už to bylo 3:0 pro hosty. Slezan neměl síly na zvrat, k tomu by musel předvést daleko víc. Olomouc si nevypracovávala příliš mnoho příležitostí, ale prakticky každé druhé ohrožení Vašutovy svatyně znamenalo gól. Dokonalým příkladem byla Pánkova trefa do černého v době, kdy hlasatel právě oznamoval střelce předchozí branky. Po tomto gólu Opavští přece jen začali více bojovat, ale znovu dopláceli na nepřesné rozehrávky.

Zlepšená hra přinesla domácím ovoce na začátku poslední části hry, kdy se při přesilovce prudkou střelou prosadil bek domácích Tichý a alespoň korigoval skóre na 1:4 z pohledu domácích. Do slibné pozice se záhy dostal také Chalupa, ale z bezprostřední blízkosti se mu Turka překonat nepodařilo. To hostům se vedlo ve 48. minutě o poznání lépe. Luňák se dokázal nejlépe zorientovat ve skrumáži před bránou, ujal se puku a uklidil jej tam, kam chtěl. Opava již nekladla Olomouci vážnější odpor, a proto hosté přidali do gólového účtu zápasu ještě dva zářezy. Nejprve v 52. minutě Venkrbec po asistenci Sršně, v druhém případě naservíroval hezkou přihrávku opět Sršeň na hůl bekovi Prinkemu, pro něhož nebyl problém překonat ležícího Vašuta celkově posedmé. Utkání se již poté pouze dohrávalo, posledním zajímavým okamžikem byla snad jen nastřelená tyč obránce hostí Pavla Musila. Opavští junioři tak vyšli z boje opět s nulovým bodovým ziskem.