Junioři porazili vedoucí Vsetín

• čtvrtek 19. října 2006
  • Martin Kubánek, Michal Berg

O p a v a - Vyrovnaný zápas s vedoucím týmem tabulky rozhodla výborně sehraná poslední třetina. Po první části byl stav vyrovnaný 2:2, ve druhé třetině přetahovná pokračovala - nejprve ujel v oslabení Kocián a následně efektním blafákem vyrovnal nejlepší střelec ligy Knebl. V poslední části se ale jako rozhodující ukázala trefa obránce Tichého ze 41. minuty. Slezan dokázal těsně vedení přes velký nápor Vsetína udržet a v poslední minutě vstřelil pátý gól do prázdné branky Lukáš Havlíček.

15. kolo, čtvrtek 19. 10. 2006

5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky: 3. Plánovský (Kocián), 11. Chalupa (Vrabel), 32. Kocián (Tichý), 41. Tichý (Polok), 60. Havlíček (Polok, Kocián) - 4. Podešva (Stříteský), 7. Navrátil (Ostrčil), 35. Knebl (Podešva). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 30:23.

Eršek - Vrabel, Dalecký, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil - Herman, Jurdič, Polok, Havlíček, Vlašánek, Kocián, Uhlár, Wolf, Chalupa, Mlýnek.

Verlič - Fabián, Stříteský, Sznapka, Farda, Ostrčil, Haschka - Knebl, Podešva, Hrňa, Mičulka, Plachtovič, Havrátil, Ciupa, Šupák, Švaňhal, Vrdlovec.

Úvod utkání 15.kola extraligy juniorů patřil domácímu Slezanu, jenž si evidentně chtěl napravit reputaci z předchozího nevydařeného zápasu v Třinci. Už ve 3. minutě se Slezanu podařilo jít do vedení, a to po pěkné Plánovského střele příklepem k levé tyči. Hosté se ale rychle otřepali a o necelou minutu později našel Stříteský Podešvu, ten se dokázal při závaru před opavskou svatyní nejlépe zorientovat, položil si gólmana Eršeka a srovnal skóre na 1:1. Rychlou a důraznou hrou se prezentovala obě mužstva, přičemž Vsetínští hrozili především z brejků. Jeden takový se podařil Kneblovi při samostatném průniku, ale obránce Opavských Tichý zasáhl včas a střelu, naštěstí pro domácí, zblokoval.

Netrvalo dlouho a Vsetín podruhé v zápase udeřil. Ostrčilovu prudkou pumelici od modré šikovně tečoval Navrátil a Eršek neměl šanci zasáhnout. Domácí tato branka trochu zaskočila a přenechali iniciativu a tvořivost hry na chvíli Valachům. Hosté velmi dobře v této části hry kombinovali a vytvořili si pár slibných šancí, ale ani po případných dorážkách se jim nedařilo puk dotlačit do sítě. A tak opět platilo staré známé přísloví – nedáš, dostaneš. V čase 10:15 při útoku domácích utekl po levém křídle Chalupa a přízemní střelou do protipohybu Verliče vyrovnal na 2:2. Opava v závěru třetiny ožila, měla více ze hry, za zmínku stojí Hermannova střela z prostoru mezi kruhy, kterou ovšem gólman hostí kryl. Hrálo se čistě, rozhodčí Venglář nemusel za celou první dvacetiminutovku ani jednou vylučovat.

Druhá třetina se vyvíjela přibližně podle stejného scénáře jako první. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, měla spád. První větší šanci měl domácí Vlášánek, kterému se podařilo rychle zakombinovat na levém křídle a při následném blafáku nastřelil jen břevno brány. Ve 26. minutě Vsetínští obránci nedůsledně vyhodili při vlastním oslabení kotouč ze svého pásma, na hranici pásma se jej zmocnil Plachký, vystřelil, ale při následných dorážkách nepřálo Opavským štěstí. Opava začala postupně zvyšovat svůj tlak Ve 32. minutě Tichý vyhodil od vlastní brankové čáry puk až k červené čáře, kde ho zachytil Kocián a překonal po samostatném nájezdu Verliče v brance – 3:2. Vedení Slezanu ovšem nevydrželo dlouho. O tři minuty později se nepodařilo uhlídat opavským obráncům dobře hrajícího Podešvu s Kneblem a posledně jmenovaný stanovil gólový účet zápasu opět na nerozhodný stav.

První minuty poslední části hry vyšly Slezanu vskutku dokonale. Při opavské přesilovce Polok naservíroval v útočném přihrávku Tichému, který prudkou střelou překonal brankáře hostí. Je možné, že Verlič neměl na letící puk příliš dobrý výhled a nemohl tak na něj dost dobře zareagovat. Opavě se nedala upřít snaha rozhodnout definitivně zápas a odskočit soupeři na vyšší rozdíl ve skóre. Šance měli postupně Jurdič, Polok a Kocián, ale žádná z nich se neujala. Hostům se ve 48. minutě nabídla možnost srovnat, ovšem jejich pokusy neprošly houštinou těl nebo končily sraženy nad. Zhruba tři minuty před koncem se naskytla velká příležitost Vlašánkovi, ale z bezprostřední blízkosti úspěšný bohužel nebyl.

Vsetín si na konci zápasu vyžádal oddechový čas a odvolal gólmana. Opavští si ovšem vítězství pohlídali a zásluhou Lukáše Havlíčka gólem do prázdné brány stanovili konečný stav utkání na 5:3.