44. kolo, pátek 8. 2. 2008

6:4 (3:3, 1:1, 2:0)

HC Znojemští Orli

Branky: 4. Grofek (Tichý), 8. Musiál (Blaga), 9. Tošenovjan, 23. Mlýnek (Wolf, Blaga), 45. Mlýnek (Herman, Šafár), 57. Chalupa (Wolf) - 6. Barák (Lattner), 9. Ferenčik (Trojan), 20. Alexa (Lattner), 29. Alexa (Lattner, Geryk). Vyloučení: 5:8 navíc Kukla (OPA) 5 min. + DK, Šindelář 10 min. . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

Trenčan - Kuchař, Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský, Tichý, Dohnal - Tošenovjan, Herman, Gulda, Šafár, Musiál, Čermák, Božilov, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Kacetl (9. Müller) - Stehlík, Blažek, Geryk, Šindelář, Černý - Koblížek, Alexa, Barák, Lattner, Trojan, Duba, Kovalský, Ferenčík, Andráši, Maštera, Spurný

Hokej s řádně dramatickou zápletkou a deseti brankami přineslo páteční utkání juniorské extraligy mezi opavským Slezanem a Znojemskými orly. Šťastnější byli nakonec domácí.

První třetina byla doslova divoká a diváci si na nudu rozhodně stěžovat nemohli. Na začátku třetí minuty putoval za katr hostující Ferenčík a domácí nabídnutou přesilovku využili. Po přihrávce Tichého překonal Kacelta Grofek. Vedení Slezanu ale dlouho netrvalo. O minutu později vystřelil Barák a bylo vyrovnáno. Opavští si ale za chvíli s výsledkem znovu pohnuli. Blaga se dostal do útočného pásma, vystřelil, brankář puk stačil ještě vyrazit, ale jen k Musialovi, který se nemýlil – 2:1.

S chutí hrající domácí vzápětí udeřili znovu. Po brance Tošenovjana přepustil Kacelt své místo mezi tyčemi Müllerovi. Orlům dva rychlé góly ale křídla nepřistřihly. V téže minutě si najel před Trenčana Ferenčík, položil ho na zem a snížil na 3:2. V 15. minutě bylo Znojmo kousek od vyrovnání, ovšem Dubovu střelu Trenčan stačil vyrazit. Na druhé straně znepříjemňoval soupeři život Grofek. Půl minuty před první sirénou se ale dostal k odraženému puku Alexa a bylo srovnáno. Začátek druhé části odstartovali Opavští gólem. Wolfovu střelu vyrazil Müller na hokejku Mlýnka, který se nemýlil – 4:3.

Hostům se podařilo brzy vyrovnat, když využili přesilovku při vyloučení Tošenovjana. Po kombinační akci prostřelil Trenčana Alexa. Do konce třetiny již branka nepadla, i když oba týmy šance měly. Z domácích se do slibné pozice dostal Chalupa, ale minul branku. Na začátku třetího dějství se dral do šance Mlýnek, ale byl faulován Spurným. O dvě minuty později se už Michal Mlýnek dočkal. Po nahrávce Hermana se ocitl zcela sám před brankářem a chladnokrevně zakončil – 5:4. Tento gól mladé Slezany uklidnil, i když na druhé straně lapačka Trenčana musela likvidovat projektil Ferenčíka.

V 57. minutě pak přišlo definitivní rozuzlení pátečního dramatu, Petr Chalupa zvýšil na 6:4 a poslal Orly definitivně do kolen.