Junioři prohráli po prodloužení s Havířovem

• sobota 20. prosince 2008
  • Daniel Bartonec

Junioři vstoupili do začátku utkání velice dobře a po první třetině vyhrávali 1:0 po brance Vlašánka. Panteři v druhé třetině nesložili zbraně a dokonce se dostali do vedení. Radost jim však ani ne po čtyřech minutách zkazil přesnou ranou Koschatský. V poslední třetině padlo po jedné brance na obou stranách. Za Slezan vyrovnával osm sekund před koncem autor druhé branky Koschatský. V prodloužení rozhodl o výhře Havířova po samostatném úniku Michal Krutil.

33. kolo, sobota 20. 12. 2008

3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Vlašánek (Herman), 36. Koschatský (Plánovský), 60. Koschatský (Gulda) - 25. Říčka (Klimša), 32. Křivohlávek (Maruna), 51. Maruna (Slavík, Krutil), 63. Krutil (Říčka). Vyloučení: 9:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 70.

Machovský (Trenčan) - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Plánovský, Martínek, Dohnal, Kukla, Blaga - Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek

Vašut (Strmeň) - Slavík, Zientek, Krutil, Pinka, Hruška, Jindřich - Wrobel, Katreniak, Pechanec, Chaloupka, Protasenja, Klimša, Haas, Maruna, Křivohlávek, Říčka, Slavíček

Na začátku zápasu si oba týmy vypracovaly hned několik šancí ke vstřelení branky. Oba gólmani však chytali skvěle, proto si na nich jak opavští, tak i havířovští často vylámali zuby. Zlomový okamžik první třetiny nastal v osmé minutě. Po přihrávce Hermana prostřelil hostujícího strážce branky Radek Vlašánek. Panthers i přes inkasovanou brankou pokračovali v aktivní hře a Slezanu po zbytek první třetiny pořádně zatápěli. Činit se musel hlavně opavský gólman Machovský, jež zlikvidoval postupně gólovky Slavíkovi, Pechancovi a Říčkovi. Po první třetině tak platil stav 1:0 pro Slezan.

Úvod prostřední části patřil hostům z Havířova, kteří často zaměstnávali Machovského v opavské brance. Výjimkou byla akce Koschatského, jež jel sám na Vašuta, ale bekhendovou kličkou ho nepřekonal. Opět se tedy potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Ani ne za minuty totiž Panteři po ráně Říčky vyrovnali. Havířovští hráli i nadále lépe a domácí často nevěděli, jak proti nim hrát. Machovský předváděl jeden zákrok lepší než druhý, ale v polovině utkání inkasoval již podruhé. Křivohlávek zužitkoval přihrávku Maruny zpoza branky na jedničku. Slezan nesložil zbraně a snažil se rychle vyrovnat. Po ráně Vlašánka sice ještě zacinkala horní tyčka, ale další střela již skončila v brance. Nepovedený pokus Plánovského od modré dorazil za záda zkoprnělého Vašuta Koschatský. V následujících čtyřech minutách již tolik vzruchu před žádnou brankou nebylo, proto po čtyřiceti minutách bylo skóre nerozhodné 2:2.

Poslední třetinu měli od začátku v rukou hosté. Machovský se musel činit, aby po jejich obrovských příležitostech neinkasoval. Domácí defenziva odolávala až do 51. minuty, kdy Maruna přesnou střelou nad beton poslal svůj tým do vedení. Slezan to nezabalil a snažil se podruhé v zápase vyrovnat. Na výborném Vašutovi si však vylámali zuby jak Plánovský, tak i Koschatský, jež trefil tyčku. Nemuselo ho to však dlouho mrzet, protože necelých osm sekund před koncem poslal zápas do prodloužení. V něm se hrálo od začátku pouze tři na tři, protože byli současně vyloučení jak Blaga, tak i havířovský Jindřich. Ve třetí minutě nastaveného času ujel opavský bekům Michal Krutil a bekhendovou kličkou zajistil svému týmu dva body.