Junioři prohráli v Mladé Boleslavi

• pátek 17. října 2008
  • Daniel Bartonec, Tomáš Nejedlo

Naši junioři po čtyřech výhrách v řadě prohráli V Mladé Boleslavi. Zápas byl plný zvratů. První třetina sice skončila nerozhodně 1:1, ale v té druhé to bylo o poznání zajímavější. Během třech minut padli čtyři branky. Každé mužstvo vstřelilo po dvou gólech a i po druhé třetině byl stav nerozhodný. Tentokrát 3:3. V poslední třetině dávali branky pouze boleslavští, kdy se dvakrát prosadil Milotinský a zařídil tak svému týmu tři body. Junioři sice prohráli, ale hned zítra mají šanci na reparát. Utkají se s týmem Pardubic.

13. kolo, pátek 17. 10. 2008

BK Mladá Boleslav

5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Janček (Loskot, Krejčí), 31. Loskot (Krejčík), 33. Belay (Čížek), 49. Milotinský (Belay, Kotrba), 55. Milotinský (Kotrba, Belay) - 4. Herman (Čavrk), 30. Dohnal (Židek, Herman), 31. Mach (Musial). Rozhodčí: Hribik. Vyloučení: 7:8 + navíc Planovský (OPA) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 35:34

Pucholt (Hrubý) - Lacika, Čížek, Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Krejčík, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Vild, Kadlčík

Trenčan (Kuchař) - Židek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Dumbrovský, Martínek, Dohnal, Blaga, Veselý, Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek

V domácí brance nastoupil od úvodní minutu Milan Pucholt. Byl to právě domácí brankář, který poprvé lovil puk ze své sítě. Na vrcholu kruhů totiž napřáhl Bohumil Herman a jeho plachtivá střela doputovala až pod víko domácí branky - 0:1. Domácí po inkasované brance zlepšili ofenzivní činnost a trpělivě vyčkávali na chybu soupeře. Ta přišla v 11. minutě. Z rohu hřiště přihrával Marek Loskot a před brankou nehlídaný Richard Janček zvedl puk do šibenice branky hostí a vyrovnal tak stav zápasu - 1:1. Po zbytek první třetiny si již oba mančafty výsledek hlídaly a zbytečně nechtěly inkasovat rozdílovou branku. Zápletku tak slibovala druhá třetina zápasu.

Druhá třetina začala z domácí strany aktivněji, ale jak to v podsvětí nejrychlejší hry na světě bývá, hokejová štěstěna se otočila domácímu celku zády. Ve 30. minutě utkání se totiž napřáhl hostující Jiří Dohnal a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Boleslavská odpověď však byla blesková, za pouhou půlminutu bylo totiž opět srovnáno. O druhý gól domácího celku se postaral Marek Loskot - 2:2. S góly se v ten moment doslova roztrhl pytel a za dalších čtyřicet vteřin se opět radovali hosté. Pucholta pokořil Marek Mach - 2:3. Domácí se však dokázali vyhecovat a výsledkem bylo další bleskové vyrovnání stavu. Slabší chvilku si v ten moment vybral brankář Trenčan a Martin Belay vyrovnal gólový účet tohoto zajímavého zápasu. Druhá třetina tak byla velice rušná a zajímavých hokejových momentů bylo jako máku.

Rozuzlení pátečního klání tak přišlo na řadu až v poslední části zápasu. Zpočátku byli více aktivní hráči opavského Slezanu, ale tři velké šance Koschatského dokázal Pucholt pokrýt. Neuspěl ani hostující Božilov se svou chytrou dorážkou vlastní střely. Pucholt si ve 46. minutě poradil i s dělovou ránou agilního Adama Koschatského. Poté se obraz hry otočil a jiskřilo se na druhé straně. Po jednom z rušných momentů trefil ostrou střelou Janček tyč! 49. minuta již přinesla z tlaku kýžený domácí gól. Nahrávku Belaye zpoza brány uklidil do sítě Michal Milotinský a domácí poprvé v zápase vedli - 4:3. Definitivní tečku za povedeným zápasem udělal v 55. minutě opět Michal Milotinský. Po odraženém kotouči se před střelcem odkryla branka a domácí kanonýr neodolal - 5:3.