Junioři rozbili Kladno v poměru 6:0

• sobota 18. září 2010
  • Jan Šimek

Juniorka Slezanu nastoupila po včerejším střetnutí s Ústím nad labem proti proti Vagnerplastu Kladno. Utkání nabídlo rychlý a pohledný hokej, který divákům předváděli hlavně junioři Opavy. Ti se ujali vedení v první třetině a hostům nepovolili ani jednu branku. Poslední dvacetiminutovka navíc proběhla v exhibičním tempu Slezanů, kteří se v ní prosadili hned pětkrát a stanovili tak konečné skóre na 6:0.

4. kolo, sobota 18. 9. 2010

6:0 (1:0, 0:0, 5:0)

HC KEB Kladno

Branky a nahrávky: 10. Procházka (Šimkovič, Vítek), 44. Slanina (Žídek, Seidler), 49. Slanina (Vítek), 52. Otípka (Trčka, Vaněk), 52. Seidler (Slanina, Verlič), 57. Verlič (Slanina, Seidler). Rozhodčí: Mikula - Vengřín, Zaviský. Vyloučení: 8:12 navíc Dalecký (KLA) 10 minut OT (nesportovní chování). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 1:0, 6:0.

Trenčan (49. - 50. Novák) - Faksa, Kysela, Trčka, Vaněk, Rýpar, Procházka, Vitásek - Spusta, Vítek, Mosler, Šimkovič, Otípka, Baďura, Verlič, Džemla, Žídek, Koschatzký, Slanina, Seidler.

Pucholt (52. Lejsek) - Kružík, Jupa, Kužel, Tomáš, David, Steigauf, Koranda, Strnad, Dalecký, Obr, Čurda, Šámek, Máša, Medřický, Doskočil, Bernat, Hybner, Krpata, Gutwald, Redlich

Do tohoto střetnutí lépe vstoupili domácí junioři. Ti na ledě v první třetině jasně dominovali a nepouštěli Kladno do žádných větších šancí. Hostující hráči navíc poprvé vystřelili na Trenčana až v 8. minutě. Zato Opava se prezentovala rychlým a důrazným hokejem, kterým si vynutila chyby v kladenské defenzívě. Jednu takovou potrestal úvodním gólem Procházka. V čase 9:23 totiž obrana Kladna zaspala a nabídla autorovi opavské branky hodně prostoru, který onen jmenovaný beze zbytku využil, a poslal puk mezi nohy Pucholta v brance Okenářů.

Domácí byli při chuti, sebevědomí si později zvedl opavský Slanina, který obehrál tři hráče Kladna a vyzval ke skórování Vítka. Ten však na jeho výzvu gólově neodpověděl. V 15. minutě si pak k levému kruhu povyjel Vitásek a vystřelenému projektilu z jeho hole se do dráhy postavila pravý tyčka hostující branky. Vitásek se pak pokusil prosadit ještě jednou, když vystřelil šikovně zpoza obránce, a gólman Pucholt neviděl vůbec nic, se štěstím ale nakonec puk přece jen dokázal vyrazit do rohu kluziště. Nic víc se již do konce třetiny neudálo a tak první fáze zápasu skončila 1:0. Kdyby však byl brankový příděl u Kladna vyšší, nemohl by se nikdo divit.

Ve druhé třetině se hra postupem času vyrovnala a z letargie probral návštěvníky opavského stadionu ve 28. minutě tvrdě střílející Žídek, jehož střelu s potížemi vyrazil Pucholt. Ve 31. minutě pak dostal za nesportovní chování desetiminutový trest hostujcí Hybner. O tři minuty později se mohl prosadit Slanina, který zkoušel ze vzduchu usměrnit puk do kladenské branky. To se mu ale nepovedlo a jeho dorážka skončila metr vedle hostující branky. Utkání se posléze začlo vyostřovat a k vidění byla menší potyčka mezi opavským Žídkem a kladenským Gutwaldem. Oba to odnesli dvouminutovým trestem.

Třetí fáze ale patřila opět juniorům Slezanu. Ti svého soupeře doslova válcovali útok za útokem a přidali do jeho sítě dalších pět branek. Ve 44. minutě přehodil betony Pucholta aktivní Slanina. Ten samý hráč si pak připsal svou druhou branku pět minut poté, když doklepával kotouč do poloprázdné branky Kladna. V 50. minutě jsme pak byli svědky šarvátky mezi opavským Šimkovičem a hostujícím Medřickým, od sebe je museli oddělit až čároví rozhodčí, což se jim po chvíli podařilo.

V čase 51:04 se po samostatném úniku prosadil nad rameno Pucholta efektním způsobem Otípka - 4:0. O dalších třiadvacet sekund později se prosadil Seidler, jenž se trefil přesně do pravého horního růžku kladenské svatyně. Poslední hřebíček do hostující rakve pak přidal v 57. minutě Verlič a domácí junioři si tak připisují důležité a cenné vítězství 6:0.

Kamil Konečný (HC Slezan Opava):

Dneska jsem s výkonem mužstva vcelku spokojený, jak výsledkově tak i herně. Jednak jsme byli takticky ukáznění, ale hlavně jsme dokázali proměnit i své šance, což se nám minule moc nedařilo.

Petr Tatíček (HC Vagnerplast Kladno):

6:0 vypadá strašlivě, ale po dvou třetinách to bylo 1:0, kdyby jsme vyrovnali, asi by to pak vypadalo jinak, ale nestalo se a prohráli jsme docela zaslouženě.