Junioři rozstříleli Kometu

• čtvrtek 12. října 2006
  • Jiří Filip, Tomáš Kubánek

B r n o - Podruhé za sebou nasázeli svému soupeři opavští junioři šestici gólů. Rozhodující mat dali prozatimnímu outsiderovi letošní soutěže už v úvodní třetině, když v rozmezí 11. až 13. minuty odskočili na tříbrankový rozdíl. Asistencí k výhře přispěla i nová akvizice ze Vsetína Adam Uhlár.

12. kolo, čtvrtek 12. 10. 2006

HC Kometa Brno

0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Plánovský (Uhlár, Mlýnek), 12. Chalupa (Vrabel, Herman), 13. Wolf (Dalecký), 21. Kocián (Plánovský), 49. Havlíček (Kocián, Plánovský), 58. Tichý (Polok, Havlíček). Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 12:7 navíc Sršeň 10 minut, Vejvar a Němec (všichni KOM) 5 a do konce. Využití: 0:2. Střely na branku: 30:34.

Švaříček (od 13. minuty Hubačka) - Dufek, Sokolovský, Kudláček, Vejvar, Koma, Horáček, Ekl - Dej, Zábranský, Grmela - Kundrátek, Štěpánek, Sršeň - Staša, Kočan, Vincour - Němec, Kozárek, Zima.

Eršek - Plánovský, Tichý, Vrabel, Plachký, Gulda, Dalecký - Kocián, Polok, Havlíček - Uhlár, Chalupa, Herman - Mlýnek, Wolf, Blaga - Gebauer.

Do zápasu vstoupila lépe Kometa. Už v první minutě mohl dostat svůj tým do vedení Kundrátek, který dorážel střelu Sršně, opavský gólman byl proti. Pak Brno přestálo oslabení a už při plném počtu hráčů zkoušel Eršekovu pozornost tentokrát Vincour. V 8. minutě hrála přesilovku Kometa, ale početní výhoda trvala sotva půl minuty, než ve vlastním pásmu zbytečně fauloval Koma. Pokračovalo se ve čtyřech. Na dvouminutový úsek z poloviny třetiny budou chtít brněnští hráči asi co nejdříve zapomenout. V něm totiž nejprve v krátké přesilové hře otevřel střelou od modré čáry skóre Plánovský – 0:1. Minutu po něm se trefil Chalupa – 0:2. Černou chvilku uzavřel Wolf, když využil chyby Kudláčka, jeho prudká střela se od tyčky odrazila do zad brankáře Švaříčka a od něj pak doputoval puk do sítě – 0:3. Domácí se rychle oklepali a snažili se se skóre něco udělat. Chybělo však více štěstí při zakončení. Při šancích Grmeli, Kočana a Vincoura se puk vždy pohyboval v brankovišti, ale do branky si cestu nenašel. Závěr třetiny pak patřil z větší části hostům. Asi největší šanci měl Uhlár, který poslal puk těsně nad branku. Deset vteřin před sirénou dal Kundrátek přihrávku do jasné pozice Zábranskému, ale ten poslal puk mimo.

Ve druhé třetině jasný scénář pokračoval. Už ve 46. vteřině zvýšil Kocián na 0:4. Od těchto chvil hosté převzali otěže zápasu pevně do svých rukou. Další závar před brankou vyřešil Hubačka, který po třetím gólu nahradil v brance Brna Švaříčka. Chvílemi to vypadalo, jakoby Opavští hráli přesilovou hru i přesto, že domácích bylo na ledě pět. V obranném pásmu Komety si dělali co je napadlo a na domácí branku letěla jedna střela za druhou. Ve druhé polovině prostředního dějství toho na dívání příliš nebylo. Z brněnského pohledu snad jen tečovaná střela Kozárka, která šla do ochranné sítě nad brankou. Na opavské straně byl nejnebezpečnější průnik Chalupy.

Domácí se s nepříznivým stavem nechtěli smířit a hned od úvodního buly závěrečné třetiny se tlačili do útoku. Ve 43. minutě hráli přesilovou hru. V ní měl po přihrávce Štěpánka velkou šanci Staša. Nula na domácí straně svítila dál. Ve 49. minutě signalizoval hlavní rozhodčí vyloučení. Hosté si za vlastní brankou počkali, až na led naskočil šestý hráč do pole a rozjeli akci, kterou po střele Kociána od modré zakončil přesnou dorážkou Havlíček – 0:5. Brno se do šancí dostávalo i ve vlastním oslabení. Velmi dobrým forčekingem připravil Vincour jednu takovou pro Grmelu. Puk obloučkem přeletěl brankáře, ale dopadl vedle pravé tyčky. Závěr zápasu ovládly emoce. Za vyvolanou potyčku byli do konce utkání vyloučeni domácí hráči Vejvar a Němec, kteří dostali pětiminutový trest. A protože do konce už ani pět minut nezbývalo, hráli hosté po zbytek utkání přesilovou hru 5 na 3. V ní ještě upravil skóre na konečných 6:0 pro Opavu obránce Tichý.

Jaroslav Beck (trenér HC Kometa Group): „ Nedaří se nám, stále se držíme na posledním místě. V tréninku děláme pro zlepšení maximum, ale budeme muset sáhnout i k hráčským výměnám. V současnosti je však problém, že volní hráči nejsou. Sezóna je ještě dlouhá a já věřím, že se z krize dostaneme a půjdeme v tabulce nahoru.“

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „ Jeli jsme do Brna s obavami, protože naše domácí utkání s Kometou bylo těžké a vyrovnané, vyhráli jsme jen 2:1. Přijeli jsme hlavně dobře bránit, což se nám dařilo. Naše kombinační hra dnes na Kometu platila. Za stavu 4:0 jsme prakticky přestali hrát a zápas pak celkem v poklidu dovedli do úspěšného konce.“