Junioři se výhrou v Brně posunuli na čtvrté místo

• sobota 16. prosince 2006
  • Jaroslav Šindelář, Ondřej Lorenc

O p a v a - Už posedmé za sebou nepoznali opavští junioři po základní hrací době přemožitele. Tentokrát se jim do cesty postavila Kometa Brno, která dlouho úspěšně držela se Slezanem krok. Dvakrát se jí podařilo srovnat na rozdíl jedné branky, ale po gólu Petra Chalupy na 4:2 rezignovala a hosté přidali ještě gól do prázdné brány. Kromě Chalupových dvou gólů se na výhře podílel značnou měrou Lukáš Havlíček, který jeden gól dal a na dva nahrál. Postoupit tabulkou ještě výše bodou moci Slezané už v pondělí, když doma přivítají ostravskou Sarezu.

30. kolo, sobota 16. 12. 2006

HC Kometa Brno

Branky: 34. Staša (Vincour), 57. Staša (Zábranský, Kočan) - 24. Chalupa (Gulda), 33. Jurdič (Polok, Havlíček), 51. Plánovský (Havlíček, Jurdič), 58. Chalupa (Herman, Vlašánek), 60. Havlíček (Tichý, Polok). Rozhodčí: Přikryl - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 5:6, Němec (BNO) 10 OT. Využití: 0:2. Diváci: 120. Střely na branku: 20:46.

Švaříček - Sokolovský, Bakoš, Václavovič, Žalud, Reschovský, Fišera - Grmela, Zábranský, Petružálek - Staša, Vincour, Kočan - Zíma, Stehlík, Němec - Kozárek.

Eršek - Vrabel, Tošenovjan, Čermák, Gulda, Plánovský, Herman - Jurdič, Polok, Tichý - Havlíček, Trefil, Vlašánek - Wolf, Chalupa, Mlýnek.

Kometa zahrozila hned v úvodu Grmelou, ale to bylo z její strany, v první třetině, vše a již po prvních minutách bylo jasné, kdo dnes bude na ledě pánem. Nejprve nebezpečně dotírali na brněnskou branku Wolf a hned po něm Chalupa, ale vylámali si zuby na pozorném Švaříčkovi. Pak "vyrobil" hrubku na vlastní modré Zábranský a na branku se řítil znovu Wolf, jenže v rozhodujícím okamžiku upadl. V přesilovce se zastřelovali postupně Vrabel, Tichý a Polok, ale Švaříček byl vždy na místě, zatrnula mu jen při bombě Čermáka, kterou vytěsnil jen s námahou. Na koni byl i po tom, když domácí obrana dvakrát po sobě chybovala a pokaždé u toho byl opavský, dnes velmi agilní, Wolf, ale puk si do sítě cestu nenašel. Stejně tak, když Reschowskému trestuhodně ujel Gulda a vzápětí se Švaříčkem rozezněla horní tyčka po ráně Havlíčka. Kometa měla snahu odpovídat stejnou mincí, jenže její útoky se mnohdy rozbíjely ještě dřív, než začaly. Za zmínku stojí jen nepřesný volej Staši.

Druhou třetinu začala Kometa o něco lépe a místy si vynutila na Slezanu tlak. Vincour vyrazil do sóla, jenže místo střely, možná zbytečně, hledal souběžně najíždějícího Kočana. Nevyužity zůstaly i šance Kočana, Fišery a Staši. Vše vyvrcholilo prošustrovanou početní výhodou 5 na 3, a tak na řadu přišlo otřepané nedáš-dostaneš. Guldovo nahození od modré tečoval Chalupa - 0:1. Kometou to otřáslo, ale znovu se pustila na zteč opavské obrany a vytvářela si slibné šance, ze kterých můžeme jmenovat hlavně tu, když Grmela zpoza branky našel Zábranského, ale jeho střelu Eršek, chytající dnes ve velké pohodě, zneškodnil. Konečně zahřmělo, žel pro Kometu, znovu u její brány, když, při signalizované výhodě, skóroval Jurdič - 0:2. A mohlo být ještě hůř. Po chybě Žaluda postupovalo na Švaříčka duo Wolf-Tošenovjan, ale brněnský gólman situaci vyřešil a hned se mohl radovat z branky v síti svého opavského kolegy. Po Vincourově přihrávce zavěsil Staša - 1:2. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten, zvláště, když opavský Mlýnek minul opuštěnou brněnskou svatyni.

Poslední třetina začala stejně jako ta první, znovu se do šance proháčkoval Grmela, ale pak převzaly nadobro otěže zápasu znovu hosté a brzy se dočkali zvýšení svého náskoku. Gulda, Chalupa a Herman se ještě neprosadili, ale pak přišla na řadu přesilová hra a od modré propálil Švaříčka Plánovský - 1:3. Kometě ještě svitla naděje, když se znovu prosadil, po akci Zábranského a Kočana, Staša a znovu to bylo pouze o gól - 2:3, jenže dvě rychlé branky znovu přinesly blahovorný klid na slezské hokejky. Nejprve se zapsal na listinu střelců, po přihrávce Hermana zpoza brány, znovu Chalupa - 2:4 a pak dnešní střelecký účet završil zcela osamocený Havlíček - 2:5 a bylo "vymalováno"!!!

Poslední část hry ještě přinesla jeden vzrušující moment, když v její polovině se znenadání začala na ledovou plochu cpát dvě žákovská mužstva s tím, že si chtějí odehrát turnajový zápas! Tato nepříjemnost přinesla zbytečné emoce i po zápase a znovu se ukázala smutná skutečnost, že brněnský hokej se raději utápí v žabo-myších válkách, místo toho, aby spolupracovali, byť jen okrajově.