Junioři si s chutí zastříleli proti Jihlavě

• sobota 02. února 2008
  • Martin Kubánek

Junioři Slezanu navázali na včerejší povedený výkon v Olomouci a v sobotu rovněž zvítězili. Dnešní utkání nabídlo divákům brankové hody, když domácí tým skóroval celkem osmkrát. Jihlava nëkladla Opavě větší odpor, její hráči se nedokázali dostat do vážnějších šancí a zcela propadli v osobních soubojích. Slezan si vedl velmi dobře při přesilových hrách, při nichž se jeho hráči radovali pětkrát.

42. kolo, sobota 2. 2. 2008

8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 3. Chalupa (Herman, Wolf), 4. Blaga (Mlýnek), 22. Blaga (Mlýnek), 24. Tichý, 35. Tošenovjan (Grofek, Plachký), 51. Vitásek (Kukla, Mlýnek), 51. Gulda P.(Šafár), 60. Tošenovjan (Kukla, Mlýnek) - 33. Matějka (Šaršok, Vacek). Rozhodčí: Malíř - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 9:16. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Plánovský, Gulda T., Tichý, Dohnal - Tošenovjan, Herman, Gulda P., Šafár, Musiál, Čermák, Božilov, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Tábor - Pekárek, Hájek - Kuřítko, Novák, Pometlo, Dvořák, Vacek, Dzurik, Šaršok, Hejl, Matějka, Cirhan, Brabec, Brichta.

Úvod zápasu se odvíjel lépe pro Slezany. Již ve 3. minutě překvapil Tábora v brance hostů kapitán domácích Chalupa, který využil přesilovou hru. O několik okamžiků později to bylo o dvě branky, když po kombinaci s Mlýnkem se trefil Blaga. V první třetině jasně dominovalo na ledě domácí mužstvo. Hosté z Jihlavy svému soupeři evidentně nestačili v bruslení, jejich výkon byl velmi rozpačitý.

Do druhé dvacetiminutovky hosté vstoupili s odhodláním domácí přitlačit a být aktivnější hlavně v útočném pásmu. To se jim na začátku sice dařilo, ale jejich snažení utlumil hned ve 22. minutě opět Blaga, kterému asistoval Mlýnek. Než se stihli hosté oklepat, přišla další rána. Zadák Tichý prokličkoval střední pásmo, vystřelil přes obránce a Tábor se pouze ohlédl za kotoučem v jeho svatyni. V půli zápasu se přece jen probudili také hosté, když Matějka se při závaru před bránou nejlépe zorientoval a překonal bezmocně ležícího Trenčana. To ale bylo ze strany Jihlavy vše. Naopak domácí se dál bavili hrou a při následující přesilovce předvedli v útočném pásmu nádhernou kombinaci, kterou úspěšně zakončil Michal Tošenovjan.

Deset minut před koncem zápasu se zapsal do listiny střelců Vitásek, jenž rozvlnil síť pošesté. Sedmou trefu pak zaznamenal Petr Gulda a o konečný osmý zásah se postaral svým druhým gólem v utkání Tošenovjan. Dá se říci, že Opava prakticky po celý zápas ovládala hru, vítězné osobní souboje a výrazně lepší střelecká produktivita jí rovněž přidávali na celkové převaze. Z posledních dvou vzájemných duelů těchto soupeřů vyšel opět vítězně Slezan. Celkové skóre v poměru 16:4 také svědčí o tom, že domácí mančaft na Duklu v této sezoně umí.