Junioři si na domácím ledě hravě poradili s Českými Budějovicemi

• sobota 19. prosince 2009
  • Matouš Pepřík

Slezan do zápasu nastoupil ve velmi rychlém tempu a zejména v první třetině si hráči dokázali vypracovat nesmírný tlak na soupeře. Ten se sice snažil gólově prosadit, ale branky dnes dávali pouze a jenom domácí. Již po první třetině měli takový náskok, že si na závěr mohli dovolit zvolnit. V polovině utkání byl příděl gólů ukončen a junioři tak vyhráli nad Českými Budějovicemi 5:0.

31. kolo, sobota 19. 12. 2009

5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

HC Mountfield

Branky: 3. Slanina (Novák), 9. Herman (Mlýnek, Vitásek), 15. Wittek (Dufek), 18. Žídek (Mosler), 31. Mlýnek (Herman) Vyloučení: 7:10 Využití: 3:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 50 Průběh utkání: 5:0

Machovský - Faksa, Plánovký, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Vaněk, Trčka, Herman, Novák, Vitek, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Bláha (10. Hnízdil) - Dietz, Heřmánek, Předota, Klement, Semrád, Vráblík, Seidl, Sedlák, Marek, Ježek, Sumerauer, Heřman, Babka, Přibyl, Zvoník, Šaršok, Polodna, Švihálek

Junioři na domácím ledě přivítali mužstvo z Českých Budějovic. Kdo však čekal vyrovnaný zápas, spletl se. První dějství nabídlo hned čtyři branky a všechny do sítě Českých Budějovic. Slezan nasadil poměrně rychlé tempo a už od začátku měl hru pevně v rukou. Už ve třetí minutě otevřel skóre Robin Slanina, který poslal odražený puk střelou z úhlu do sítě. O chvíli později přidal svou branku v přesilové hře Bohumil Herman, který parádně trefil horní roh branky. Přesilovky se Slezanu opravdu dařily, využil ji také Ondřej Wittek, který střelou z mezikruží zvyšoval náskok domácích na 3:0. Poslední branku úvodní části vstřelil Vojtěch Žídek, když prokličkoval mezi všemi obránci a zavěsil pod víko branky, jak jinak než v početní převaze.

Druhé dějství nabídlo také velmi pěkný hokej, Slezan měl opět mnoho šancí, hráči však již stříleli méně než v první třetině. Také hosté se zlepšili a dokonce vstřelili branku, kterou však rozhodčí neuznal. V polovině utkání, ve vlastním oslabení, všem ujel Michal Mlýnek, na modré čáře přihrál Hermanovi, který naznačil střelu, ale pak poslal puk zpět na Mlýnka, který ho uklidil za záda bezmocně ležícího gólmana. Po druhé třetině tedy vedl Slezan nad Českými Budějovicemi 5:0.

Závěrečná část již góly nepřinesla. Hosté se sice ještě snažili alespoň snížit stav utkání, ale na jejich straně bylo hodně vyloučení, takže v oslabení nemohli Slezan ohrozit. Deset minut před koncem ještě vzbudila rozruch, i když ne na dlouho, branka Slezanu, které však bylo dosáhnuto kopem nohou. V samém závěru utkání měl ještě příležitost upravit skóre Novák, ale nestihl tečovat puk do odkryté branky hostů. Slezan, který jasně ovládl utkání, si tak připsal body za výhru 5:0.

Karel Suchánek (Opava): Hráli jsme dobrý hokej, v první třetině nám tam padly ty góly, ve druhé jsme mohli přidat ještě víc, ale už jsme pak málo stříleli a náš tlak už nebyl takový jako v první třetině. Několikrát nás taky podržel brankář, myslím, že to byl velmi povedený zápas.