Junioři si poradili s Třebíčí až v prodloužení

• sobota 22. prosince 2007
  • Martin Kubánek

Domácí hráči v utkání s Třebíčí ztratili vedení, které si vypracovali ve druhé půli, a proto se nakonec rozhodovalo až prodloužení. V něm o konečné výhře opavských rozhodl Michal Mlýnek. Ten vsítil v utkání dvě ze tří branek domácích a stal se tak mužem zápasu. Opavští vyhráli čtvrtý zápas v řadě a potvrzují tak vzrůstající formu. Přejme si, aby jim vydržela i po Novém roce.

32. kolo, sobota 22. 12. 2007

3:2p (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 27. Mlýnek (Musiál), 52. Blaga (Mlýnek), 63. Mlýnek (Koryčanský, Musiál) - 42. Burian (Klíma), 50. Kejda (Fila). Rozhodčí: Klimecký - P. Dučák, Chytil. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. Diváci: 40.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda T., Plánovský, Tichý, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, Gulda P., Šafár, Musiál, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Ondrůj - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela - Němec, Dostál, Dočekal, Kesner, Krutiš, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kejda, Burián P.

Domácí tým vlétl do utkání o poznání aktivněji než soupeř. První příležitost v utkání si vypracoval útočník domácích Petr Chalupa. Najel si po křídle před brankáře Ondrůje, ale naneštěstí pro Slezan pouze minul branku. Úvod zápasu se rovněž nesl ve znamení rychlého hokeje, kterému ovšem chyběly šance. Probuzení nastalo zhruba v půlce první třetiny, kdy se do vážné šance dostal Michal Tošenovjan, ale žádná z jeho několika pokusů neskončila za zády hostujícího gólmana. Postupem času se Opava dostala několikrát také do početní převahy, jenže přesilové hry nebyly hlavní zbraní domácích. Což platí i o hostujícím mančaftu, který měl kromě toho evidentně velké problémy dostat se vůbec z vlastního pásma.

Dvě minuty po začátku druhé třetiny měl velkou příležitost ke skórování Tomáš Grofek. Ocitl se totiž po střele jednoho z obránců tváří v tvář Ondrůjovi. Ten z tohoto souboje vyšel nakonec vítězně, když se mu podařilo pokus vyrazit. Na druhé straně připomněl své hokejové umění hostující Popela, jenže se mu vedlo obdobně jako jeho protivníkovi. Ve 27. minutě se ale už skóre měnilo. Musiál přihrál Mlýnkovi a ten otevřel gólový účet zápasu. V následujících minutách Třebíč otevřela hru a byla daleko důraznější a průbojnější. Šance si postupně vypracovali Dostál, nebezpečně odstřeloval opavskou svatyni od modré také bek Jaroš. Žádný z pokusů však hostující hráči nedokázali přetavit v kýžený gól.

Přesto další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Na počátku třetí dvacetiminutovky totiž jednobrankové manko smazal Burian, kterému asistoval spoluhráč Klíma. V 50. minutě strhla Třebíč vedení dokonce na svoji stranu, když se trefil Kejda. Vedení hostům ale nevydrželo příliš dlouho, protože už o dvě minuty později dotlačil Blaga při závaru před bránou puk do sítě. Bylo tedy srovnáno. V dalších vteřinách se hosté zapotili znovu, a to, když se po sólu málem prosadil Grofek. V normální hrací době se už nic nestalo, a proto následovalo prodloužení. V něm si oba týmy vypracovaly šanci. Nejprve Burian neproměnil, načež z protiútoku domácí rozebrali obranu hostí a zásluhou přesné trefy Mlýnka se mohli radovat z vítězství.