Slezan se ujal vedení již v první třetině zásluhou Hermana. Hra byla nadále vyrovnaná, proto moc místa na ledě nebylo. Také v prostřední části padla pouze jedna branka. Tentokrát si ji připsali hráči Energie. V poslední třetině rovněž moc hokejové krásy k vidění nebylo, proto se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení. Jenže čtyři minuty před koncem po chybě domácího hráče vstřelil druhý gól Slezanu Vítek. Vary se snažili vyrovnat. Proti ale byla skvělá defenziva opavských. Ta ovšem kapitulovala osm vteřin před koncem! Za stavu 2:2 se tedy šlo do prodloužení. V něm diváci branku neviděli, proto museli o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich zařídil vítězství Slezanu Radek Vlašánek.
22.kolo, sobota 22.11.2008
2:3(0:1,1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Vachovec (Mareček, Tollinger), 60. Tomáš Rohan (Topinka)- 11. Herman (Čavrk) 56. Vitek, rozh. náj. Vlašánek. Vyloučení: 7:10. Využití:1:0 . Diváci: 50.
HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hruška) - Schmidt, Ryžuk, Přindiš, Dlapa, Tollinger, Šik, Rohan Martin - Flieger, Jakubal, Kverka, Švec, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Topinka, Hudák, Rohan Tomáš, Mareček, Majer.
HC Slezan Opava: Trenčan (Kuchař) - Sedláček, Židek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Dumbrovský, Blaga - Veselý, Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Komentář k zápasu

Začátek dnešního utkání vyzněl lépe pro hosty ze Slezska. Hned ve druhé minutě střílel z pravé strany příklepem Planovský, brankář Karlových Varů Habal, který pro dnešní zápas nahradil Hrušku, však střelu s jistotou kryl. Ihned po následujícím bully střilel z kraje levého kruhu Vlašánek, Habal byl však opět na svém místě. Ve třetí minutě se po samostatné akci objevil před domácím brankářem opět Vlašánek, ani tentokrát však na Habala recept nenašel. Další významná akce se nesla opět v červené barvě hostů, Herman přihrával Baďurovi, jeho střelu Habal vyrazil k na modré stojícímu Sedláčkovi, jehož následnou střelu ještě chytře tečoval opět Baďura, na Habala byl ovšem krátký. V 5. minutě zápasu při domácí přesilovce nebezpečně tečoval střelu karlovarského obránce Tollingera útočník Mareček, ne však mezi tři tyče. V téže minutě se ještě po krásné kombinaci Maritna Rohana, Tollingera a Marečka kotouč nebezpečně projížděl před Opavskou brankou, jeho adresát Vachovec na něj však nedosáhl. V 6. minutě se sám před brankářem Trenčanem objevil Miroslav Majer, svou střelou mezi betony brankáře sice překonal, puk se však po jeho dotyku doklouzal pár centimetrů vedle pravé tyče jeho brány.V 9. minutě hráli hosté přesilovku, nejnebezpečnější akci ale předvedli paradoxně domácí, když ve dvou ujeli Tomáš Rohan a Topinka, prvně jmenovaný přenechal svému spoluhráči kotouč zadovkou, střelu Topinky však vyrazil Trenčan vyrážečkou mimo hřiště. Udeřilo tedy až o dvě minuty později a to na druhé straně, Anton Čavrk posunul ve středním pásmu puk na Bohumila Hermana, ten s ním proniknul až do obranného pásma domácích, udělal kličku jednomu z obránců a střelou nad rameno domácího brankáře Habala otevřel sköre dnešního zápasu - 0:1. O dvě minuty později, konkrétně ve 13. minutě zápasu mohli somácí srovnat, nikoli však zásluhou svou, ale hostujícího Hermana, který si málem srazil puk do vlastní sítě. Trenčan však byl ve střehu. Ve dvacáté minutě se ještě dostal Miroslav Majer do sólového úniku, svůj pokus o kličku do bekhandu však nedokončil.

Do druhé třetiny vstoupili výhodněji hosté, když byl již po dvaceti vteřinách vyloučen Jaromír Kverka mladší. To však hostů nijak velikým přínosem nebylo, jelikož nedokázeli v průběhu přesilovky ani jednou vystřelit na branku. V polovině 23. minuty nastřelil ze strany Miroslav Majer tyč, ve 24. minutě přenechával Vachovec Marčkovi, ani jedna z těchto karlovyrských akcí však neskončila kýženým úspěchem. Ve 27. minutě vysunul ve středním pásmu domácí Martin Rohan Miroslava Hudáka, který křižnou úpřihrávkou přes pásmo našl volného Tomáše Jakubala, ten však nemířil přesně.Ve 31. minutě se dostali ke slovu i Opavští, z jejich závaru před Habalem, kde nejaktivnější byli Vitek a Vlašánek, však nebylo nic. Ve 33. minutě předvedl krásný obranný zákrok domácí Michal Tollinger, když se vrhnul pod nohy osamocenému útočníku hostí a puk mu zcela čistě vypíchnul. O několik vteřin později poslal rozhodčí domácí do tří, dvojnásobná přesilovka měla pro hosty jen jednu naději, když Vitek posunul výborně na zcela volného Koschatského, Habalův beton byl však u pravé tyče dříve, než puk vystřelený z jeho hole.Následně museli absolvovat oslabení ve třech proti pěti také hráči Slezanu, domácí si však s její exekucí poradili výrazně lépe a po několika střelách Mertina Rohana od modré čáry zakombinovali před brankou hostů Mareček a Švec, který posunul kotouč na volného Michala Vachovce a ten střelou kolem těla brankáře Trenčana v čase 38:43 vyrovnal - 1:1.

V následující třetí třetině byli stále aktivnější domácí, v 41. minutě se před Trenčana po akci Majera probíjel Jaromír Kverka, opavský brankář však předvedl výtečný zákrok. Ve 43. minutě střílel nízko nad zemí karlovarský Mareček, jeho střelu však zastavila opavská vyrážečka. Nejblíže ke gólu měli domácí v 53. minutě, kdy od modré střilel Martin Rohan, brankáč Trenčan sice střelu vykryl, následně však několik okamžiků nevěděl, kde kotouč je, nikdo z domácích hráčů však nebyl dostatečně blízko, aby jej dokázal dorazit do branky. V čase 55:55 však předvedl hrubku domácí obránce, když kotouč zpoza své brány naservíroval přímo na hokejku projíždějícího Jakuba Vitka, a ten jej nadvakrát dostal za Habalova záda. Zápas se již zdál rozhodnutý, domácí trenér Jiří Neubauer se však nebál riskovat a dvě minuty před koncem odvolal brakáře. V poslední minutě se mu tento risk vyplatil, když domácí Jan Topinka posunul kotouč za branku, zde se jej ujal kapitán Tomáš Rohan, obejl s ním celou branku a ve stylu Roberta Reichela našel skulinku mezi levým Trenčanovým betonem a jeho levou tyčkou. Vyrovnal tím stav zápasu na 2:2 a poslal oba týmy do prodloužení.

Nejzajímavější situací nadstavbové části hry byla jistě střela domácího obránce Schmidta, kterou tečoval jeden z opavských obránců a Trenčanovy nadělal spousty starostí - sice ji chytil do lapačky, z té mu však následně vypadla a pomalu se šourala těsně vedle levé tyče. Poslední akcí zápasu pak byl individuální průnik Tomáš Rohana, který však skončil jen v připraveném klíně hostujícího brankáře.

Dnešní vyrovnaný souboj tak museli rozhodnout až nájezdy, k prvnímu se rozjel opavský Radek Vlašánek a svou kličku do bekhendu s jistotou proměnil. Ani jeden z karlovarských pak se svým pokusem nenaložil zdárně, takže mohl ve čtvrté sérii opavský Ondřej Vitek již jen potvrdit vítězstí v nájezech v poměru 0:2 a v celém zápase na karlovarskou enerigíí rodílem 2:3.


Aktuálně na webu