O p a v a - S nadějí, že zopakují loňský úspěch, odcestovali opavští junioři do Prahy. Tehdy rovněž doma prohráli první zápas, ale dva další na ledě Sparty vyhráli. Tentokrát však úporná obrana vydržela jen polovinu zápasu, ve 31. minutě domácí dvakrát udeřili a na konci třetiny rozhodli o tom, že Slezan v soutěži končí. Přesto patří juniorům dík za to, že v sestavě bez opor Poloka, Kociána, Eršeka nebo Vlašánka dovedli svou cestu znovu mezi nejlepších dvanáct celků republiky.
PK, pátek 2.3.2007
5:2(0:0, 4:1, 1:1)
Branky: 22. Kachlík (Soldán), 31. Stoklasa, 31. Růžička (Drbohlav), 39. Roth (Bartošek), 54. Bartošek (Hertl, Stoklasa) - 29. Havlíček (Blaga), 59. Plánovský (Wolf). Rozhodčí: Rejthar - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:17, navíc Kachlík - Gulda, Tichý DKU. Využití: 2:1. Střely na branku: 40:18.
HC Slavia Praha: Brož - Beránek, Jebavý, Roth, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang - Růžička, Bartošek, Stromko, Malárik, Kauschitz, Krejčí, Kreisler, Ondráček, Stoklasa, Sklenář, Indra, Hafenrichter, Kachlík
HC Slezan Opava: Vašut - Vrábel, Koryčanský, Plachký, Čermák, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil - Tošenovjan, Herman, Jurdič, Gebauer, Havlíček, Macíček, Stehlík, Musial, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Komentář k zápasu

Adam Vandrovec - Utkání začalo v klidnějším tempu. O první vážné ohrožení se postaral svou střelou Indra. Vašut ji sice v lapačce neudržel, ale obránci hostů situaci vyřešili. První minuty zápasu nabízeli spíše boj než pohledný a kombinační hokej. První přesilovku zápasu si zahráli domácí, ale moc šancí si v ní nevytvořili. Při hře v plném počtu začali kousat hosté a puk ve své moci měli častěji než slávisté. Do samostatného nájezdu se dostával Blaga, ale Lang ho dojel a čistě hokejkou puk odebral. Do dobré šance se dostal Růžička, který dostal puk mezi kruhy, neunáhlil se, obešel ještě jednoho hráče a vystřelil. Ovšem bez gólového efektu. Při přesilovce pálil po pěkné kombinaci ze slibné pozice Soldán, ale Vašut ztlumil puk mezi betony. Po skončení přesilové hry Opavy se dostali do brejku 3 na 1 slávisté. Hertl volil střelu, ale s tou si Vašut poradil. Slavia měla dobré příležitosti v přesilové hře před koncem třetiny. Malárik z bezprostřední blízkosti po přihrávce zpoza brány pálil pohotově, ale Vašuta nepokořil. V první části branka nepadla.

V úvodu druhé třetiny spálili domácí hráči vyloženou šanci. Růžičkovu střelu Vašut ještě se štěstím vykryl, a i když Sklenář mířil před odkrytou brankou dobře, gól to neznamenalo. Vašuta tentokrát nahradil Plánovský. Ze vstřelené branky se domácí radovali o chvíli později. Střela Soldána se odrazila od Stoklasy před brankoviště, Vašut ztratil přehled, kde puk je. To dobře věděl Jakub Kachlík, a otevřel skóre zápasu. Slavia se pak i díky přesilové hře stala režisérem hry. Po dobré přihrávce Růžičky zpoza brány vyslal povedenou střelu Sklenář, ale Vašut jeho pokus kryl. O dvě hlavy vetší obránce Opavy Tichý se po odpískání pustil do Bartoška. Rozhodčí ale spor rychle ukončili. Vzduchem létali výměny názoru a na ledě se to začalo pošťuchovat.

Po Blagově přihrávce stačilo Havlíčkovi jen vložit hůl do dráhy puku, a ten skončil za Brožem. Od levého hrazení tvrdě vypálil Stoklasa, a jeho dělovka skončila za Vašutem. O chvíli později zvýšil na rozdíl dvou branek Růžička, když po Drbohlavově asistenci využil přesilovou hru. Slepené branky nastartovali Slavii k další ofenzivě. Do dobré střelecké pozice se dostal Stromko, ale jen těsně minul šibenici Vašutovy branky. Slavia si zahrála celkem dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ale hostujícího gólmana příliš neohrozila. Po pěkné kombinaci přes Drbohlava a Krejčího skončilo Hafenrichterovo zakončení těsně vedle tyče. Výborným zákrokem zneškodnil Vašut střelu Indry. Slavia hrála takřka pořád v početní výhodě. Dvě minuty a devatenáct vteřin před koncem druhého dějství se po souboji v rohu kluziště vysypalo plexi sklo a zbylý čas přesunuli rozhodčí do třetí třetiny. V dohrávané druhé třetině Slavia zvýšila své vedení. Rothovu střelu z mezikruží Vašut kryl, ale na dorážku slávistického obránce už nedosáhl.

Po výměně stran se pokračovalo třetí třetinou. Hosté si v úvodu posledního dějství zahráli přesilovou hru a Slavii uzamkli v pásmu. Ke gólu jejich tlak ovšem nevedl. Po dobré Ondráčkově práci dostal puk před Vašuta Stoklasa, ale zakončení se mu nepodařilo a vzápětí byl vyloučen. Hosté hráli přesilovku, ale k výraznějšímu ohrožení Brože se dostali až v jejím závěru. Vašut zlikvidoval na druhé straně vyloženou šanci Růžičky. Tomu Sklenář přihrával od hrazení přímo před hostující gólmana. O chvíli později srazil Vašut Stromkovu střelu na tyč. Hra se na delší dobu přerušila kvůli sporům o povolenou výstroj. Rozhodčímu se nelíbilo, že někteří slávisté nepoužívají chrániče krku a další zase hrají bez chráničů zubů, a hra se tak přerušila minimálně na deset minut. Situace se vlekla a kromě několika trestů na obou stranách vyvrcholila především vyloučením obránce Tichého do konce zápasu za nesportovní chování. Malárik se Soldánem měli dvě velké šance v přesilové hře 4 na 3, ale Vašuta nepokořili. Slavia využila přesilovku 5 na 3. Bartošek propálil Vašuta. V dalším střídání se strhla bitka mezi Kachlíkem a Guldou. Oba dostali trest ve hře. Opavě se podařilo snížit při přesilové hře. Z pozice mezi kruhy překonal Brože Plánovský. To však bylo ze strany hostů vše, a domácí tak vyhráli a postoupili do čtvrtfinále playoff.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): “Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme vyřazeni. My musíme hledat příčiny, proč jsme vypadli, především v tom, že jsme museli uvolnit klíčové hráče. V prosinci nám odešli hráči, kteří rozhodovali utkání. V domácím zápase jsme nebyli o nic horší než Slavie. Je škoda prodloužení, kdy jsme inkasovali nešťastnou branku. Šli jsme do odvety poprat se o výsledek a chtěli jsme si vynutit třetí utkání, ale bohužel se nám to nepodařilo. Zklamání určitě je, ale na to, že má Slavia sedm reprezentantů jsme ji byli důstojným soupeřem. Myslím si, že pan Rejthar nezvládl závěr utkání. Všichni hráči ročníku 89 mají mít nákrčníky a slávisté to neměli. Měli jsme hrát přesilovku 5 na 3, ale to nedovolili. Je to playoff a my jsme využili veškeré možnosti. Já vím, že o nás budou špatné komentáře, když chceme přeměřovat hůl, ale pravidla to umožňují, tak jsme to vyzkoušeli.“

Martin Pešout (trenér, HC Slavia Praha): “Celý zápas jsme měli jednoznačně ve vlastních rukou. Byla jen otázka času, kdy dáme góly. Samozřejmě mě mrzí závěr, protože jestli trenér hostů nestačí na svoje mužstvo, tak by tuto práci neměl dělat. Série nebyla určitě lehká, i díky tomu, že jsme začínali venku. Opava se zaměřila jen na bránění, a to se těžko překonává a výborně jim chytal brankář. My jsme měli celý zápas tam a půlku tady problém ho prostřelit, a proto jsme to neměli vůbec lehké a postup jsme museli vybojovat. V úterý a středu hrajeme ve Vsetíně a v sobotu a v neděli doma. Opava nás stála určitě více sil než jsme čekali a také Kachlíka, který dostal trest ve hře. Nebude to pro nás jednoduché, protože Vsetín teď deset dní odpočíval.“


Aktuálně na webu