Junioři už to potřetí nedokázali...

Zápas29.2.2008 | Vojtěch Honzík, Michal Berg
Plzeň - Oslabený, unavený a znechucený tým juniorů už potřetí za sebou hokejisty Plzně porazit nedokázal. V Plzni nedokázali opavští junioři využít chyby soupeře na začátku utkání, domácí získali dvoubrankové vedení a přestože Michal Mlýnek ještě v polovině zápasu snížil, na zvrat už hráči Slezanu neměli síly. Sezóna tak pro juniory skončila s pachutí zmařené práce...
OF, pátek 29.2.2008
4:1(2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Kovář (Rutta), 14. Novák (Benedikt), 40. Kocman (Kovář, Kubalík), 60. Kocman (Kovář) - 27. Mlýnek (Planovský). Vyloučení: 5:10, navíc Zeman (Plz) os. 10 min. trest a Musil, Vitásek a Wolf (Opa) 5 + DKU. Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Bejček. Využití: 2:0. Diváci: 118. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Plzeň 1929: Francouz - Martinec "A", Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler - Jindra, Novák, Kocman "C"- Sýkora, Pitule, Trojan - Kovář, Benedikt, Vild - Kubalík, Lev, Šimek, Kořínek.
HC Slezan Opava: Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký "A", Gulda T., Plánovský, Tichý - Tošenovjan, Gulda P. , Šafár - Musiál, Grofek, Wolf - Chalupa "C", Blaga, Mlýnek.

Komentář k zápasu

Utkání začalo z obou stran agresivně a do první větší šance se dostala Opava, když Musil sám před Francouzem nedokázal doklepnout kotouč do sítě. Plzeňská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve zkoušel z pravého kruhu štěstí Benedikt, poté pálil od modré Martinec. Gólu se však diváci dočkali až v deváté minutě, kdy po rozebrání hostující obrany rozsvítil červené světlo Jan Kovář. Poté předvedl obětavý pád do střely Martinec, rána ho ale trefil pravděpodobně do kotníku a musel být z ledu odvezen. Do zápasu se brzy vrátil. Po chvilce se k zakončení dostal Karel Novák a dodal Lasselsbergeru větší klid - 2:0! Západočeši se v závěru úvodního dějství bránili dvěma dvouminutovým početním výhodám soupeře, ale Slezanům prakticky nic nedovolili.

Druhá část začala přesilovkou hostí. V obrovské šanci se zjevil Kocman, který obral za brankou lehkovážně rozehrávajícího Trenčana, ale ve velké rychlosti nestačil dobře zakončit po vyjetí před prázdnou klec. Z rychlého protiútoku se však podařilo snížit Michalu Mlýnkovi – 2:1! Dvoubrankový náskok mohl vrátit Plzni Vild, ale sám před brankářem střelou mezi betony neuspěl. Napodobil ho následně Pitule, který z levého kruhu pálil jen do náruče opavského brankáře. A do třetice velká šance domácích. Tomáš Kubalík nedokázal doklepnout odražený kotouč od Trenčana do poloprázdné branky. V závěru hráli Západočeši téměř stále v přesilové hře, ale štěstí při nich nestálo. Buď jako v případě Kubalíka nedokázali doklepnout skákající kotouč do prázdné branky, či jako Lev usměrnit svou střelu mezi tři tyče. Až 29 vteřin před druhou sirénou skloubil toto vše kapitán Kocman a dal svému týmu klid do poslední části - 3:1!

Poslední dvacetiminutovka odstartovala sestřelením Tomáše Kubalíka vysokou holí a vyloučením. Nicméně se Plzeň bez potíží ubránila a začal s obléháním hostující svatyně. Trenčan byl v zápřahu, ale těžší zákrok předvést nemusel. Až v 54. minutě ho pořádně vystrašil Jindra, který už-už se na něj řítil sám, ale prudký pas spoluhráče nezpracoval. Pět minut před koncem zápasu se nechal zbytečně vyloučit Tichý za faul po odpískání a ukrojil svému týmu čas na závěrečný tlak. Slezané následně ztráceli nervy a na ledě to začalo jiskřit. Až v čase 57:28 byl vyloučen Mlýnek, následně i Vitásek a Wolf s Musailem a Vitáskem, kteří obdrželi 2+5+DKU. Devět vteřin před koncem zápasu se ještě prosadil kapitán Kocman a domácí si mohli v klidu s fanoušky vychutnávat postup do čtvrtfinále..


Aktuálně na webu