Junioři v přestřelce zdolali Porubu, udeřili ve třetí části

Zápas31.1.2019 | Redakce
V dramatickou přestřelku se změnilo derby opavských juniorů s nedalekou Porubou. Slezan vedl o dva góly, ale po změně stran Ostravané srovnali krok a skóre bylo nerozhodné 3:3. O opavském triumfu rozhodla třetí třetina, v níž domácí nasázeli pět branek a nakonec zvítězili v poměru 8:5.
N17, pátek 25.1.2019
8:5(2:0, 1:3, 5:2)
Branky a nahrávky: 6. Backa (Kadula), 19. Horný (Bitomský), 40. Horný (Kadula, Fědor), 42. Kocián (Fědor), 44. Bitomský (Fědor, Pachula), 46. Kadula (Bitomský, Kocián), 50. Buršík, 52. Bitomský – 22. Brodek (Vavřík, Anlauf), 23. Rambousek (Anlauf), 25. Žídek (Morávek, Husák), 51. Vavřík (Brodek), 51. Benka-Rybár (Anlauf). Rozhodčí: Novotná – Pippal, Bubela. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:0. Diváci: 37. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 7:3, 7:5, 8:5.
HC Slezan Opava: Fichna – Hartmann, Pachula, Lhotský, Fědor, Kocián – Zelinka, Horný, Backa, Tomsa, Kadula, Římský, Zelenka, Bitomský, Buršík
HC RT TORAX Poruba: Šindelka (50. Slíž) – Pitucha, Husák; Kroček, Zajíc; Becher, Krátký – Morávek, Benka-Rybár, Žídek – Anlauf, Vavřík, Brodek – Barčák, Poláčik, Rambousek.

Komentář k zápasu

Porubští junioři se v derby hraném na opavském ledě mohli odrazit od brzkých přesilovek, nicméně v nich si Ostravané prakticky nic nevytvořili, a tak Slezan trestal. V šesté minutě trefil Filip Kroček na útočné modré prvního hráče, načež se domácí dostali do přečíslení, v němž pak Slezan naprosto vymíchal porubské hráče a Ondřej Backa už mířil z mezikruží naprosto do odkryté branky – 1:0.

Následně hrála početní výhodu také Opava, která byla v přesilovce nebezpečnější, nicméně Martin Šindelka ani tak moc práce neměl. V osmnácté minutě naopak zkoušel zaskočit Denise Fichnu přes bránícího hráče, opavský gólman ale jeho úmysl vystihl a střelu v klidu vykryl.

Slezan ještě do první přestávky udeřil. Lukáš Horný si sjel na levý kruh, ze kterého zamířil přesně pod vyrážečku – 2:0. HC RT TORAX hodlal výsledek do pauzy alespoň ještě korigovat, pokus Alexe Benky-Rybára, ani dorážka Michala Morávka ale snížení nepřinesla.

Druhá třetina začala náporem ostravského celku, který rychle zmrazil namlsané domácí hokejisty. Už ve 22. minutě se po pravé straně blýskl individuální akcí Jiří Brodek, který bekhendem poslal puk pod břevno – 2:1. Za necelých čtyřicet sekund bylo srovnáno a opavská střídačka si vyžádala oddechový čas.

V čase 22:23 se Michal Rambousek zbavil bránícího beka a poté skóroval mezi betony Denise Fichny – 2:2. Ani time-out ale nepomohl, protože hned v další minutě se hosté dostali do přečíslení, v němž Michal Morávek odevzdal kotouč Janu Žídkovi, který si nikým nehlídaný zkušeně položil brankáře, kterého také pak s lehkostí přehodil – 2:3.

Porubští na soupeře mohutně tlačili jak při hře pět na pět, tak při přesilovce, čtvrtá branka ale ze strany Poruby nepřišla. Slezan sice neodehrál druhou třetinu zřejmě podle svých představ, i přesto ale využil přesilovku a těsně před druhou pauzou srovnal. Kryštof Kadula poslal kotouč do brankoviště, kde už byl připravený Lukáš Horný a ten dával už do prázdné – 3:3.

Poslední dvacetiminutovka se pro Porubu proměnila v krvavý horor. Ten načal už po dvou minutách Martin Kocián, který v přesilovce napřáhl a propálil Martina Šindelku mezi betony – 4:3. Opava za chvíli hrála další přesilovku a i tu dokázala využít. Jakub Bitomský zkusil štěstí přízemní střelou z levé strany a kotouč překvapivě zapadl až do branky – 5:3.

Za dvě minuty třetí přesilovka a také třetí gól domácích v poslední části. Opavští se prezentovali výstavní kombinací, kterou zakončoval do prázdné klece Kryštof Kadula – 6:3. To ale stále nebylo vše, v čase 49:30 Martinu Šindelkovi propadlo nepodařené nahození Martina Buršíka přímo mezi betony – 7:3. HC RT TORAX vyměnil brankáře a tento tah na pár chvil zapůsobil jako svěcená voda.

Za 37 sekund už skóroval Michael Vavřík, který k levé tyči vykřesal alespoň špetku naděje – 7:4. Za dalších 37 vteřin pak z prostoru mezi kruhy pálil Alex Benka-Rybár a i ten byl úspěšný do stejného místa jako jeho předchůdce – 7:5. Rozhodnutí ale přišlo záhy. Jakub Bitomský si sjel jen kousek za útočnou modrou a s pomocí levé tyče uklidil kotouč do sítě – 8:5.

René Chyla


Aktuálně na webu

JC TranshagemannBOISOpametalBauerKAJOTAutobusová doprava MaxnerKuzník autodoprava a spedice Partneři HC Slezan Opava