Junioři vezou tři body z Poruby

• sobota 14. listopadu 2009
  • Adam Bagar, Filip Lefenda

Povinná výhra čekala na opavské juniory v dalším kole Noen extraligy. Poté, co mladíci v pátek zdolali předposlední Jihlavu, zajížděli o den později na led posledního celku tabulky z Poruby. Také zde se po výsledku 1:3 radovali z výhry bíločervení. Branky Opavy zaznamenali Baďura(2) a kapitán Mlýnek.

22. kolo, sobota 14. 11. 2009

HC RT TORAX Poruba

1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 21. Gančarčík (Capcara) - 11. Baďura (Dohnal), 32. Baďura (Seidler, Vitek), 44. Mlýnek (Herman). Vyloučení: 8:15. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Hanuska - Hanus, Gančarčík, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala, Peslar - Capcara, Mach, Motyka - Šimkovič, Voznica, Vidlák - Ružbašan, Barčák Jan, Vaněk - Zuber, Barčák Jakub, Procházka.

Machovský - Kysela, Dufek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vítek, Seidler, Baďura, Verrlič, Slanina, Wittek, Mlýnek.

V úvodní periodě byl, v podstatě jako v celém průběhu utkání, k vidění bojovný hokej, ve kterém oba celky bojovaly o každý kousek ledu. Vyložené šance tak k vidění příliš nebyly. Vzruch před oběma brankami tak přinášely snad jen početní výhody. V čase 10:09 právě jednu z nich dokázala zužitkovat Opava. Pavel Baďura dorážel kotouč z velice těžkého úhlu za záda Hanusky, jenž byl zcela bezmocný. V úvodní dvacetiminutovce tak diváci viděli pouhou jednu branku a na světelné kostce stav 0:1.

Poruba dokázala srovnat krok se soupeřem hned po osmnácti vteřinách druhé tercie. V přesilové hře našel Capcara na modré Patrika Gančarčíka. Ten krásnou a přesnou střelou do horní části branky dokázal překonat Machovského. Kritická chvíle přišla pro Porubské o pouhých sedm sekund později, když byl Burzala poslán do kabiny za faul kolenem a hostům se tak naskytla výhoda pětiminutové přesilovky. Tu však domácí borci výborně ubránili a soupeře prakticky do ničeho nepustili.

Slezan byl aktivnějším týmem až při hře pět na pět. V čase 31:43 také dokázal vrátit vedení zpět na svou stranu. Situaci tři na dva vyřešili Opavští bravurně, a tak Pavel Baďura mohl zakončovat do zcela prázdné klece. Od této chvíle se rozjel nevídaný kolotoč opavských vyloučení a VOKD tak hrálo až do konce třetiny v početní výhodě jednoho či dvou mužů. Jenže právě špatně sehrané přesilovky byly hlavním důvodem neúspěchu. Po čtyřiceti minutách tedy domácí stále prohrávali, tentokrát 1:2.

Třetí část poznamenala četná vyloučení. Sudí Trombík v závěrečné dvacetiminutovce rozdal celkem třináct dvouminutových trestů. A byla to opět Poruba, která měla k dispozici větší část těchto přesilovek. Jenže letos již poněkolikáté se domácím stalo, že inkasovali ve vlastní početní výhodě. V čase 43:47 využil Slezan ideálně dalšího přečíslení a kapitán Michal Mlýnek mohl po zasunutí do prázdné svatyně opět jásat. Minutu nato unikl porubským zadákům Seidler, ale Hanuska tuto situaci ustál a hostujícího útočníka vychytal.

VOKD se v dalších minutách tlačilo za snížením. Vidlák předvedl oku lahodící individuální akci, dostal se přes dva beky soupeře, ale v závěrečné fázi přehodil branku Machovského. V 55. minutě měli svěřenci koučů Leksovského a Mrázka k dispozici již třetí dvojnásobnou přesilovou hru, ale opět bez gólového efektu. Nejblíže skórování byl Šimkovič, jenž se ocitl před Machovským zcela sám, ale trefil jen připraveného strážce opavské kasy. V závěru ještě předvedl rychlý výpad Mládenka, svůj samostatný únik však rovněž gólově nezakončil, a tak Poruba podlehla Opavě ve velice bojovném utkání 1:3.