Junioři vezou z Ostravy dva body za výhru po samostatných nájezdech

• neděle 17. září 2006
  • Jaroslav Šindelář, Michal Škvrna

O p a v a - Junioři Opavy jeli k dalšímu utkání extraligy do nedaleké Ostravy. Opavští v utkání třikrát vedli, ostravští hráči však zbraně nesložili a vždy dokázali odpovědět. Skóre zápasu po normální hrací době tedy bylo 3:3. V prodloužení diváci gól neviděli, a proto následovaly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější, díky Janu Jurdičovi, hráči Opavy. Po dvou bodech do kanadského bodování si připsali Lukáš Havlíček a Tomáš Polok.

4. kolo, sobota 16. 9. 2006

HC Sareza Ostrava

3:4sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Dudáš, 31. Kasalík (Sluštík), 56. Belanec (Lyčka) - 16. Herman (Kocián, Polok), 22. Chalupa (Havlíček, Vlašánek), 42. Havlíček (Polok), RN. Jurdič. Rozhodčí: Petr - Adamec, Ondra. Vyloučení: 10:13, navíc Vrabel 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 41:48.

Gleich - Dudáš, Tinka, Parma, Tomis, Lyčka, Vajda, Mikulík - - Kasalík, Belanec, Tejkl, Dušek, Mikula, Ferenc, Smeták, Kopáč, Mikeš, Jelšík, Sluštík.

Vašut - Vrabel, Plachký, Čermák, Plánovský, Tichý, Trefil, Fišera - Halasz, Herman, Jurdič, Gebauer, Polok, Havlíček, Vlašánek, Kocián, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Michal Škvrna, Vladimír Vronka - Sareza se do svého soupeře od začátku zakousla, ale opavský brankář Vašut si dokázal poradit se zakončením Sluštíka, Vajdy, Duška i Tomise. Hosté se do šancí dostávali jen velmi sporadicky, což bylo způsobeno nedisciplinovaností, neboť v čase 6:59 usedl na hanbu již čtvrtý hráč Opavy. Po skončení oslabení se začali Slezané probouzet, často způsobovali zmatek v ostravské obraně, ta však dokázala vždy uklidit puk do bezpečí. Velkou šanci měla dvojice Tejkl, Sluštík, ale Sluštík nedokázal dotlačit puk do odkryté brány. Šanci ke skórování měl opavský Blaga, ale jeho střela minula bránu. Kociánovu ránu dokázal strážce ostravské svatyně Gleich se štěstím dostat mimo tři tyče. Plánovský objel vše co mu stálo v cestě, ale poslední překážka, v podobě ostravského gólmana, byla nad jeho síly. V 16. minutě se měnil stav utkání poprvé. Kocián si najel za bránu, naservíroval puk před bránou stojícímu Bohumilu Hermanovi, který nedal Gleichovi šanci. Sareza se z gólu dokázala rychle otřepat, ale Kopáč nedokázal svou velkou šanci zakončit. Jinak se již vedlo ostravskému Martinu Dudášovi, který se dokázal zbavit obránce, položil si Vašuta a do horního rohu brány vyrovnal stav utkání na 1:1, což byl i konečný stav první části.

Druhá třetina začala střelou Smetáka nad. Slezané se s ostravským gólmanem na začátku druhé části nemazlili, a již ve druhé minutě mu nedávají šanci. Havlíček si vyměnil puk s Vlašánkem, přihrál volnému Petru Chalupovi, jenž opět strhl vedení na stranu Slezanů. Hrál se svižný a atraktivní hokej. Belanec nedokázal protlačit puk na místo určení. Závar před domácí svatyní dokázal Gleich vyřešit zalehnutím puku. Smeták s Dudášem předvedli pěknou akci, ale chyběli zakončení, to nechybělo ve 31. minutě v oslabení Michalu Kasalíkovi. Sluštík předložil puk dobře postavenému Michalu Kasalíkovi, který střelou z kruhů překonal Vašuta podruhé a bylo znovu vyrovnáno. O dvě minuty se mohla dostat Sareza do vedení, ale Tejklovu střelu zastavila pravá tyč Vašutovy brány. Strhnout vedení na stranu hostů mohl Kocián, který upaloval sám směr Gleich, ale Vajda jej zastavil jen za cenu faulu, následovalo trestné střílení. K tomu se postavil Vlašánek, který dokázal trefit pouze tyč Gleichovy brány. Poté se vyznamenal Vašut, který vleže dokázal lapit střelu Sluštíka, o chvíli později zastavila lapačka opavského gólmana střelu Tomise. Z protiútoku mohl změnit stav utkání Polok, ale ani dorážka neskončila za zády Gleicha. Na ledě se odehrávala férová bitva, oba týmy si chtěli připsat vítězství, ale po druhé části bylo skóre vyrovnané 2:2

Třetí třetinu začali hráči Slezanu přesilovou hrou, kterou sice nedokázali využít, ale sekundu po návratu Tomise na led již Gleich lovil puk ze sítě potřetí. Lukáš Havlíček si najel před ostravského gólmana a střelou pod horní tyč strhl vedení na stranu Opavy. Sareza se snažila o vyrovnání, ale místo kýžené úpravy skóre jen hráči Ostravy pykali za nedisciplinovanost. Opavští mohli navýšit brankový účet o jeden gól při přesilovce 5 na 3. Ostravská obrana s vypjetím všech sil brání. Slezané dokázali dostat ostravskou obranu pod tlak, ta si pomáhá vyhazováním puků na zakázané uvolnění či fauly. Opavě se naskytla druhá možnost přesilové hry 5 na 3, trvající jen 11 sekund. Tvrdý souboj v 56. minutě odnesl opavský obránce Vrabel dvouminutovým trestem. Sareza dokázala přesilovou hru využít, Lyčka přihrává Michalu Belancovi, který puk do brány vysloveně dotlačil. Oba týmy se s remízou nehodlali smířit a chtěli strhnou vedení na svou stranu. Ale Kopáč, Tejkl, na straně Ostravy a Polok na straně hostí nedokázali puk dostat do brány. Opavští hráli poslední vteřiny třetí části v oslabení, ale Sareza nedokázala výhodu jednoho muže v poli využít. V normální hrací době skončil zápas 3:3. Na řadu přišlo prodloužení.

Sareza v prodloužení měla navrch, jelikož část trestu si opavský Vrabel přenesl do nastavení. Velmi aktivní byl zejména Dudáš, ale jeho rány v síti neskončily. Dvě sekundy před návratem opavského obránce fauloval Plachký a Sareza měla další přesilovou hru, ale střely Tomise s následnými dorážkami ke gólu nevedly. Jedinou šancí opavských byla střela Vlašánka, ale Gleich byl pozorný.

Následovala trestná střílení. Mezi neúspěšné exekutory se zařadili hráči Sarezy Belanec a Mikeš, za opavské Havlíček. Mezi úspěšné střelce patřil ostravský Kopáč a opavský Gebauer. Vítěznou branku, která znamenala bod navíc pro hosty z Opavy, zaznamenal skvěle provedenou kličkou Jan Jurdič.