Junioři vybojovali 3 cenné body

• sobota 13. října 2007

Opavští junioři zvládli lépe zápas, který by se dal označit za gólovou přestřelku. V úvodních dvou třetinách si nedokázal ani jeden z týmů své vedení déle udržet. Az právě v závěrečné fázi zápasu vstřelil vítězný gól Michal Mlýnek, který se blýsknul hattrickem, a přispěl tak velkou měrou k výhře Slezanu nad Hradcem Králové v poměru 5:4.

14. kolo, sobota 13. 10. 2007

5:4 (2:3, 2:1, 1:0)

Královští lvi Hradec Králové

Branky: 7. Mlýnek (Gulda), 7. Grofek, 23. Mlýnek (Čermák), 36. Planovský (Wolf, Chalupa), 42. Mlýnek (Plachký) - 5. Berger (Ropický), 8. Pospíšil (Dolana, Seidl), 10. Dolana (Seidl, Pospíšil), 39. Šimoníček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Trenčan, (9:32) Pečírka - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský - Tošenovjan, Slanina, Herman, Šafár, Musiál, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Brož - Měsíček, Rozlivka, Svoboda, Voříšek, Seidl, Macháček, Kotrč - Ropický, Kohout, Pospíšil, Berger, Březina, Zohorna, Salava, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař

Oba týmy na nic nečekaly a vrhly se do utkání po hlavě. Gólový účet zápasu otevřeli už v 5.minutě hosté. Ropický vyslal na Trenčana jedovatou střelu, se kterou si golman ještě poradil, na dorážku Bergera byl však už krátký. Slezan poté dostal výhodu přesilové hry, ve které se mu podařilo srovnat zásluhou Mlýnka. Domácí gól evidentně nabudil. Neuběhla ještě ani půlminuta a už byl k vidění další gól slezského týmu. Tentokrát skóroval Grofek. Poté hra dostala zcela opačný náboj, když se záhy podařilo srovnat hostujícímu Pospíšilovi. Euforie domácích se postupně změnila v ledovou sprchu. Za další dvě minuty totiž dokonce prohrávali, když se v přesilovce trefil hradecký Dolana. Po třetím inkasovaném gólu se mezi opavské tyče postavila brankářská dvojka Pečírka. A neměl to vůbec lehké, protože hosté si zejména v přesilovce pěti proti třem vytvářeli obrovský tlak. Ke gólům však nevedl. Asi nejhezčí zákrok předvedl Pečírka v 18.minutě, když mrštným zásahem lapačkou vychytal, na něho sám jedoucího Šimoníčka.

Do začátku 2.třetiny vstoupili lépe opět domácí. Ve skrumáží před Brožem se nejlépe zorientoval Michal Mlýnek a opět byl stav nerozhodný. V následujících deseti minutách si domácí vytvářeli místy až drtivý tlak. Soupeř se v této fázi hry nezmohl téměř na nic. V 36.minutě se prosadil v početní převaze Jan Planovský a Slezan se v tuto chvíli ujal vedení. Opět to ale nebylo na dlouho. Po faulu jednoho z opavských hráčů nařídil rozhodčí samostatný nájezd, kterým obelstil poprvé kapitulujícího Pečírku pěkným blafákem Šimoníček. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu a oba týmy měly o čem přemýšlet.

V posledním dějství už mnoho branek nepadalo. Na kvalitě hokeje to však neubralo. I nadále byla k vidění útočná hra Slezanu, který svého soupeře postupně přehrával i ve svém oslabení. Rychlým gólem rozhodl o výsledku utkání Mlýnský, pro kterého tento gól znamenal hattrick. Hostům poté zjevně došly síly a jen díky parádním zákrokům Brože drželi ještě případnou naději na vyrovnání. Když však hradeckým nepomohla ani hra bez brankáře, mohli se hráči Slezanu Opava radovat z plného bodového zisku.