Junioři vyhráli počtvrté v řadě, tentokrát v Liberci

• sobota 11. října 2008
  • David Šušlík, Daniel Bartonec

Vítězná série opavských juniorů pokračuje. Po včerejší výhře v Ústí se tentokrát radovali v Liberci. Do úvodu zápasu však vstoupil Slezan až příliš vlažně a hned v šesté minutě inkasoval, když se trefil liberecký Bulíř. Do konce první třetiny stihl opavský hráč Veselý vyrovanat na 1:1, proto se šlo do kabin za tohoto stavu. I úvodu druhé dvacetiminutovky se podařilo jako prvnímu skórovat Liberci. Poté však na ledě existovalo jen jedno mužstvo. Slezan hrál velmi dobře a čtyřmi brankami otočil stav z 2:1 na konečných 2:5. Příští zápas sehrají naši junioři tento pátek v Mladé Boleslavi.

12. kolo, sobota 11. 10. 2008

HC Bílí Tygři liberec

2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Müller), 23. Skalický (Bulíř) - 16. Veselý (Planovský), 25. Herman (Koschatský, Čavrk), 33. Blaga (Mlýnek, Vitasek), 56. Blaga (Mlýnek, Džemla), 60. Koschatský. Rozhodčí: Úlehla - Prchal, Padevět. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 1:0, 1:0, 2:1, 2:5.

Micka - Niko, Hataš, Hobza, Drábek, Müller, Diviš, Sobotka - Mizerík, Šorejs, Jágr - Vopálka, Liška, Oppelt - Bulíř, Skalický, Chochola - Lemfeld, Varga.

Trenčan - Vitasek, Planovský, Gulda, Martínek, Dohnal, Židek, Kysela, Dumbrovský - Blaga, Božilov, Mlýnek - Čavrk, Herman, Koschatský - Džemla, Baďura, Vítek - Mach, Veselý, Musial.

Hosté začali hodně aktivně, gólman Micka si ale s několika pokusy z větší vzdálenosti poradil. Domácí se dostali do šance až ve vlastním oslabení, duo Bulíř – Lemfeld však nájezd dva na jednoho neproměnilo ve vedoucí branku. O necelou minutu později byl na druhé straně sám u odkryté tyče Blaga, skákavou přihrávku se mu ale nepodařilo trefit dobře. První branka tak padla až v čase 5:26. David Müller vystřelil na konci liberecké přesilové hry od modré a Michal Bulíř jeho pokus tečoval do sítě. 1:0. V jedenácté minutě mohla Opava srovnat. Gulda se dostal k odraženému puku, ale mířil jen do připraveného Micky. Slezané se ale přece jen vyrovnání dočkali. V čase 15:03 tečoval Planovského střelu těsně před brankářem Jakub Veselý a kotouč skončil v brance. 1:1. Opavští i po zbytek třetiny hodně zlobili, skóre se už ale neměnilo.

Druhá třetina začala aktivní hrou z obou stran, v čase 22:27 šli domácí do vedení zásluhou Daniela Skalického, který dorazil do sítě pokus Bulíře. 2:1. V čase 24:55 bylo ale znovu vyrovnáno, když se prosadil Bohumil Herman. 2:2. V čase 32:03 se hosté dostali poprvé v zápase do vedení. Puk se záhadně odrazil k úplně volnému Richardu Blagovi, který s trefením odkryté branky neměl žádný problém. 2:3. Pět minut před koncem druhé třetiny byli zároveň vyloučeni liberečtí Niko s Müllerem, a tak měli hosté po návratu Hermana z trestné lavice k dispozici minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Domácí ale pozorně bránili a hosty téměř k ničemu nepustili. Přesto však hráči Opavy odcházeli do kabin šťastnější.

Hned na začátku třetí části ujel ve vlastním oslabení hostující obraně Vopálka, gólman Trenčan ale předvedl skvělý zákrok lapačkou. Ve třiačtyřicáté minutě poslal rozhodčí hosty do třech a domácí měli k dispozici, stejně jako Opava ve druhé třetině, jeden a půl minuty dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Slezané se ale také ubránili. V jednapadesáté minutě mohl srovnat domácí kapitán Liška, netrefil však před odkrytou brankou kotouč tak, jak si představoval. V čase 55:35 předvedli hosté ukázkové přečíslení tři na dva. Na konci akce byl Richard Blaga a gól na 2:4. Vrátit Tygry do zápasu mohl posléze Hataš, trefil ale jen brankovou konstrukci. Domácí ještě na konci zkoušeli hru bez brankáře, ta se jim však nevydařila a šest vteřin před koncem zápasu pojistil výhru Opavy střelou do prázdné branky Adam Koschatský. 2:5.