Junioři vyhráli s přehledem na Spartě

• sobota 01. listopadu 2008
  • Lukáš Krupička, Martin Kubánek

Rozhodla již prakticky první třetina, kterou vyhráli hosté z Opavy v poměru 3:0. Spartě se sice podařilo snížit v půlce utkání, ale Slezan ihned odpověděl dalším přesným zásahem a ve třetí části už drama nepřipustil. Nejvíce kanadských bodů si v utkání připsal Michal Mlýnek, který dal sám dvě branky a na jednu přihrál. Slezan si tedy spravil chuť po nepovedeném úterním utkání s Olomoucí a z dvojzápasu v Praze si odveze minimálně jedno vítězství. Další zápas sehrají opavští junioři v sobotu na Slavii.

17. kolo, pátek 31. 10. 2008

HC Sparta Praha

2:6 (0:3, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Kniazev (Kafka, Feferle), 33. Kafka (Chára, Feferle) - 10. Čavrk (Planovský, Vitasek), 11. Blaga (Mlýnek, Planovský), 20. Božilov (Mlýnek, Blaga), 32. Mlýnek (Božilov, Blaga), 45. Vitek (Vitasek), 57. Veselý (Baďura, Čavrk). Rozhodčí: Horák - Kostka, Blaša. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 39.

Novotný (12. Knap)- Vošmik, Kořínek, Veselý, Hanzl, Drvota, Husák- Feferle, Tůma, Pekárik, Kafka, Slaba, Morkes, Kniazev, Forman, Chára, Kutlák, Sovík, Antončík

Trenčan- Židek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal, Blaga- Sedláček, Veselý, Čavrk, Vitek, Koschatský, Baďura, Mach, Božilov, Slanina, Džemla, Mlýnek

První šance zápasu přišla hned v úvodu, domácí Kniazev zachytil opavskou rozehrávku a střelou do středu branky rozhýbal brankáře Trenčana. Hra se poté zklidnila a na ledě vyčnívaly obrana obou celků. V 7 minutě zahrozili hosté, střelou zkusil opavský Mlýnek. Několik sekund na to střílel od modré sparťan Kutlák, jeho pokus reflexivně vyrazil brankář Slezanu Po další šanci hostí přišlo první vyloučení a domácí měli možnost přesilové hry. Místo toho se počet hráčů na ledě rychle vyrovnal, když opavský kapitán vystihl rozehrávku a při nájezdu byl faulován a nezakončil přesně. Odehrálo se 14 sekund hry čtyř proti čtyřem a hosté se darovali z prvního gólu. Vitasek objel branku, namazal Plánovskému a jeho střelu dorazil do poloprázdné brány Anton Čavrk. Chvíli poté hrála Opava krátkou přesilovku a bylo to rázem 2:0, když se přesně trefil Richard Blaga. Tyto dvě rychlé branky donutili Spartu ke střídání brankářů, Novotného nahradil Knap. Za Spartu měl možnost snížit Kafka, ale po pěkné kombinaci pálil mimo, v další trefil brankáře. V 16. minutě si na přihrávku najel Husák, ale ani on, ani dorážející Pekárik, neuspěl. Na začátku 18. minuty udělali sparťané velkou hrubku, po které se na Knapa řítil Čavrk. Při zakončení byl faulován a přestřelil. Domácí už byli myšlenkami v šatně, když opavští předvedli pěknou rychlou akci, na jejímž konci byl Alexandr Božilov, který zvýšil na 3:0 pro hosty.

Druhou část zahájila Sparta velmi aktivně, z čehož plynula rychle získaná přesilová hra. V té si dobrou střelu připsal Husák, následný závar domácí ke skórování nevyužili. V 26. minutě si připsali za domácí další pokusy Pekárik a po něm Tůma, ale oba byli neúspěšní. V polovině zápasu se rozpoutala gólová přestřelka. V 31. minutě snížil za Spartu Valera Kniazev, když s Kafkou dobře vyřešili nájezd dva na jednoho. Hned na druhé straně v 32. minutě Božilov uvolnil na modré Michala Mlýnka a ten nedal rychlou kličkou domácí brankáři nejmenší šanci na zákrok. Za necelých třicet sekund se stav měnil znovu, když se přesně pod víko trefil sparťanský útočník Petr Kafka. Ukazatel skóre informoval o stavu 2:4 v neprospěch Sparty.

Po zlepšeném výkonu domácí Sparty na začátku druhé třetiny odpověděli hosté stejnou mincí na začátku třetí části. Brankář domácích musel v úvodních minutách řešit šance Božilova a následně Mlýnka. Za Spartu odpovídal svým pokusem Slaba. Ve 45. minutě propadli obránci Sparty, už po několikáté v tomto zápase, a na Knapa jel Jakub Vitek, který přesným blafákem zvýšil na 5:2 pro Opavu. V dalším průběhu sehrála Sparta dvě přesilovky hned po sobě. V obou zkoušeli domácí trenéři štěstí s odvolaným brankářem. Hráči domácího celku pálili ze všech pozic, ale v brance hostů stál dobrý Trenčan. Domácím se snížit nepodařilo a tak udeřilo v 57. minutě na druhé straně. Přesně se trefil Jakub Veselý, asistovali mu Baďura s Čavrkem. Tímto šestým gólem v síti Sparty se uzavřel účet zápasu.

David Volek (trenér HC Sparta Praha): „Dnes to pro nás bylo zklamání. Hráči těžce podcenili soupeře na začátku utkání. Bylo tam hodně přečíslení. V polovině první třetiny si naši hráči uvědomili, že se něco děje a chtěli začít hrát to co jsme si řekli před zápase, ale myšlení a psychika má nějakou setrvačnost. I když se nám podařilo dát nějakou branku v druhé třetině, tak jsme okamžitě inkasovali. Rozhodly hrubé chyby. Soupeř hrál jednoduše, bojoval a proto dnes zvítězil.“

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Jsme velmi spokojeni, že jsem vyhráli na Spartě. Od začátku jsme hráli aktivně a nebránili jsme. Využili jsme své šance v první třetině a vstřelili tři branky a to rozhodlo o osudu utkání. Ve druhé třetině jsme po chybě inkasovali a vrátili Spartu do hry. Do třetí části jsme si něco řekli v kabině a hráli jsme přesně podle toho a kluci dotáhli utkání do zdárného konce.“