Opava ve Vsetíně zkoušela mladé hráče

• pondělí 27. února 2006
  • Michal Berg

V s e t í n - V posledním zápase základní části dali opavští trenéři příležitost mladým hráčům, kteří na podzim přejdou do juniorky natrvalo. Na lapači se tak v dresu juniory představili dorostenci Gulda, Čermák, Planovský, Blaga, Mlýnek a Gebauer. A právě Robin Gebauer byl jediný, kdo dokázal překonat domácího brankáře Štefla, a to hned dvakrát. Čtyři branky inkasoval Slezan v oslabení.

47. kolo, sobota 25. 2. 2006

VHK ROBE Vsetín

7:2 (2:0, 1:1, 4:1)

Branky: 7. Dědek (Ciupa, Buš), 14. Vrdlovec (Hrňa), 21. Dědek (Buš), 45. Knebl (Vrdlovec), 48. Dědek (Novák), 58. Stříteský (Novák, Dědek), 59. Zeman (Knebl) - 24. Gebauer (Jurdič), 60. Gebauer (Kocián, Jurdič). Vyloučení: 9:9. Využití: 4:0. Diváci: 120. Střely na branku: 23:25.

Supa - Kokavec, Plachký, Tichý, Vrabel, Gulda, Čermák, Plachký, Planovský - Černý, Kříž, Weiss - Wolf, Tůma, Fuks - Jurdič, Kocián, Gebauer - Blaga, Macíček, Mlýnek

Štefl - Haschka, Hrad, Navrátil, M. Novák, Podešva, Zeman, Stříteský - Vrdlovec, Knebl, Dědek - Ciupa, Buš, Hrňa - V. Novák, Pokora, Uhlár

Opava proti Vsetínu nasadila sedm juniorů a náhradního brankáře Supu, ovšem herně mladí hráči nezklamali. Domácí šli do vedení po úniku Dědka a kombinaci Hrňi s Vrdlovcem, pohodu na hokejky ale získal Vsetín až po překvapivé střele Dědka sedm vteřin po zahájení druhé třetiny.

Za Slezan kontroval Robin Gebauer, který nastoupil za juniorku vůbec poprvé. Opava měla ještě nekolik šancí ke snížení, ale únik Černého ani přesilovková šance Tůmy brankou neskončily.

Ve třetí třetině už domácí potvrdili svou zkušenost, zápas navíc příliš nevyšel opavskému brankáři Supovi. Daniel Dědek zkompletoval hattrick, po úniku se trefil nejproduktivnějši hráč Vsetína Daniel Knebl a dvakrát se v přesilových hrách prosadili obránci, nejprve Zdeman a potom svou první brankou za juniory mladý talent Stříteský. Za Opavu už skóroval pouze půl minuty před koncem opět Gebauer, když využil zaváhání domácí obrany.