Junioři zaskočili Vítkovice a berou dva body

• úterý 20. října 2009

To, co se opavským mladíkům po celou nedaří, to se povedlo ve Vítkovicích. V rámci 17. kola NOEN Extraligy zajížděli junioři do nedaleké Ostravy na led silných Vítkovic. Domácí si vypracovali ve třetí dvacetiminutovce dvoubrankový náskok a zdálo se, že je rozhodnuto. Slezan však nesložil zbraně a dokázal srovnat na 4:4. Svůj výkon Opava okořenila v samostatných nájezdech, které vyhrála a získala tak v dramatickém zápase dva body.

15. kolo, pondělí 19. 10. 2009

HC Vítkovice

4:5sn (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)

Branky: 17. Kucsera (Kolouch, Slovák), 19. Kolouch (Kucsera, Včíslák), 42. Vrána (Prokop, Chomič), 44. Maliník (Včíslák, Chomič) - 4. Novák (Vitek), 32. Skoumal, 49. Slanina (Wittek), 50. Dohnal (Vitek, Koschatzký), 66. Slanina (Rozhodující nájezd). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5.

Do zápasu vstoupila lépe Opava. Gólový účet zápasu otevřel již ve 4. minutě Patrik Novák, který tak využil přesilovku. Jenže domácí ještě před první sirénou otočili vývoj zápasu. V 17. minutě srovnal na 1:1 Lukáš Kucsera, o dvě minuty později zakončoval do odkryté brány Petr Kolouch.

Ve druhé třetině byla k vidění jediná branka. Ve 32. minutě si položil gólmana Vítkovic opavský Michal Skoumal a poslal kotouč do sítě. Bylo vyrovnáno.

Třetí dějství vypadalo pro Opavu hned z kraje hodně bídně. Ve 42. minutě využil zmatku před opavskou bránou Lukáš Vrány, který svou dělovkou propálil hradbu těl. Úspěšný nástup do třetí třetiny korunoval ve 44. minutě Roman Maliník, který nedal opavskému gólmanovi po samostatné akci sebemenší nárok. To však bylo ze strany domácích vše a branky již střílela pouze Opava. Ve 49. minutě to byl Robin Slanina, kdo po závaru před domácí brankou snížil na rozdíl jedné branky. O minutu později už bylo navíc srovnáno. Dohnalova střela byla tečovaná a překvapivě skončila až za zády domácího brankáře.

Po šedesáti minutách bylo skóre nerozhodné. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení. Rozhodovaly tak samostatné nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Opava. Rozhodující nájezd proměnil Robin Slanina.

Slezan si tak odvezl z Ostravy cenné dva body. Další zápas čeká na naše juniory v pátek, kdy hostí na svém ledě celek beznadějně poslední Poruby.