Junioři zvládli utkání s Havířovem

• sobota 26. ledna 2008
  • Martin Kubánek

Opavští hokejisté přehráli na svém ledě krajského rivala z Havířova a oplatili mu porážku z předchozího prosincového duelu. Domácímu Slezanu se dokonale povedl obrat ve druhé třetině a zodpovědným výkonem v poslední části hry si již dokázal vypracovaný náskok udržet. Soupeř byl domácím vyrovnaným soupeřem, o čemž svědčí i počet střel, ale rozhodujícími momenty byly především výborná hra zadní řady Slezanu a rovněž větší hlad po gólu.

39. kolo, pátek 25. 1. 2008

3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Chalupa (Wolf), 37. Wolf (Chalupa, Tichý), 50. Gulda (Grofek, Tošenovjan), 6. Říčka (Klimša), 60. Haas M. (Kudláček). Rozhodčí: Klimecký - Adamec, J.Štěpán. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 32:32 Diváci: 60.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Dohnal - Tošenovjan, Herman, Šafár, Čermák, Božilov, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Šimko - Kudláček, Zientek, Vydra, Urbánek, Jindřich, Hruška - Maruna, Říčka, Wrobel, Lukaštík, Haas M., Majerek, Matysz, Klimša, Haas R., Bacul.

Utkání lépe začalo pro hosty, protože již v šesté minutě se prosmýkl do šance hostující forvard Říčka a rozvlnil poprvé síť za Trenčanem. Následující minuty zápasu se odvíjely rovněž ve prospěch opavského soupeře. V 10. minutě zahrávali hosté první přesilovou hru a při tlaku, který si vytvořili, několikrát nebezpečně střílel z prostoru mezi kruhy opět Říčka. Opavští po těchto horkých minutách přece jen ožili a začali se častěji dostávat do dobrých příležitostí, také získávali postupně na převaze. Do větší šance se dostal Wolf, ale na poslední chvíli ho fauloval havířovský Maruna.

Obrovskou příležitost ke srovnání skóre měl Slezan hned několik vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky, když hostující brankář Šimko vyjel proti kotouči, ale nahrál jej pouze na hole opavských hráčů. Ti však nedokázali ani opakovaně protlačit puk do sítě. Ve 26. minutě byl za hákování protihráče vyloučen Hruška. V následné přesilové hře uvolnil Wolf do šance kolegu z útoku Chalupu a ten přesnou střelou do černého srovnal stav na 1:1. Začínalo se tedy znovu. V následujícím průběhu měl více ze hry Slezan, jeho hráči měli navrch a nepouštěli Pantery příliš ke své brance. Ve 37. minutě se domácím povedlo zúročit svůj tlak při početní převaze a po kombinaci Tichého s Chalupou se následně zapsal do střelecké listiny Petr Wolf. Ještě před odchodem do kabin zahrozili několikrát nebezpečně hosté, ale Trenčan všechny pokusy zlikvidoval.

Do závěrečné části hry vstoupili opět domácí oslabeni o Tichého, který však po signalizaci skončení trestu vystartoval na modrou, tam se zmocnil kotouče a prudkou ránou nadělal Šimkovi starosti. O chvíli na to zase bylo rušno na druhé straně, když se hostující Marek Haas prokličkoval sám až před brankáře, který byl nucen pohotově situaci vyřešit. A počínal si naštěstí pro Opavu úspěšně. O minutu později se naopak zrodila šance pro Slezan. Gulda na modré čáře přijal nahrávku od spoluhráče, napřáhl a jeho přesná střela znamenala zvýšení náskoku pro Suchánkovy svěřence na dvě branky. Havířov musel od tohoto okamžiku hru více otevřít. Zhruba sedm minut před koncem třetí třetiny se ve stoprocentní šanci ocitl Bacul, branku ale přestřelil. Havířovští se přece jen dočkali gólu. V závěrečných vteřinách se ještě trefil Marek Haas, ale více už hosté nestihli. Opava tak vyhrála těsným výsledkem 3:2.