Juniorka dobyla Havířov, rozhodovaly nájezdy

• sobota 28. září 2013

Junioři opavského Slezanu v pátek uspěli na ledě nedalekého rivala z Havířova. V zajímavém zápase bohatém na branky se skóre přelévalo ze strany na stranu. V základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 6:6, a tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byla úspěšnější Opava a získala bonusový bod.

3. kolo, pátek 27. 9. 2013

6:7sn (0:2, 3:1, 3:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Graca (Diviš, Synek), 25. Graca (Diviš), 30. Suchý (Diviš, Synek), 48. Graca (Diviš, Suchý), 51. Diviš (Suchý), 54. Suchý (Graca) – 1. Štindl (Cios), 13. Slavík (Kober), 33. Hula (Klapetek), 46. Kužílek (Štindl), 50. Vrábel (Březina), 56. Cios (Štindl), rozh. náj. Vrábel. Rozhodčí: Krenželok - Mikler, Bojda. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5, 6:7.

Gabler (13. Slanina) – Jaroch, Weisser, Flamík, Graca, Potočný, Gawlas, Taras, Suchý, Lenomar, Caruk, Diviš, Matějek, Synek, Wolek, Šesták

Kober – Bendík, Rohovský, Slavík, Vrábel, Štindl, Hula, Hon, Březina, Rybka, Cios, Pražák, Volf, Klapetek, Kužílek

Opava vletěla do utkání zostra a hned v první minutě vedla. Po chybě v rozehrávce se k puku dostal Jan Štindl a zamířil přesně pod horní tyčku – 0:1. Ve 3. minutě mohl Matějek vyrovnat, ale po přihrávce Caruka se trefil pouze do Kobera.

Ve 13. minutě si udělal z Havířovských cvičné kužely Daniel Slavík, prokličkoval před Gablera a trefil se mezi betony – 0:2. Po této brance došlo ke střídání gólmanů, do branky nastoupil Filip Slanina.

Ve 22. minutě si vyjel do útočného pásma Daniel Graca a trefil se přesnou střelou švihem směrem k levé tyčce – 1:2. Ve 25. minutě se na ledě opět ukázal Daniel Graca a znamenalo to vyrovnání – 2:2. Po velké šanci Kužílka, kde výborně zasáhnul Slanina, se dostal Havířov do vedení. Po přihrávce Diviše ujel Dominik Suchý a prosadil se po blafáku – 3:2.

Ve 33. minutě si vybral slabší chvilku Slanina. Puk mu po střele od modré vypadl před branku a Tomáš Hula puk doklepnul mezi betony – 3:3. V závěru druhé periody trefil Jan Diviš tyčku. Ve 46. minutě skóroval tečí Filip Kužílek a Opava znovu vedla – 3:4.

Ve 48. minutě dokončil Daniel Graca hattrick a utkání opět srovnal – 4:4. Ne nadlouho, v 50. minutě se radoval opavský Martin Vrábel a Slezan se ujal znovu vedení – 4:5.

V 51. minutě na tuto branku reagoval pohotovým srovnáním Jan Diviš - 5:5. Bláznivé utkání, ale nekončilo. V 54. minutě dorazil Gracovu střelu Dominik Suchý a vše vypadalo, že by mohl Havířov vyhrát – 6:5.

Vše bylo ale jinak. V 56. minutě se opět radoval Slezan. Nikolas Cios se dostal do úniku a poslal zápas do nájezdů – 6:6. V nich se rozhodlo až v posledním nájezdu ve třetí sérii, kdy se prosadil Martin Vrábel a Opava si díky této trefě odvezla druhý bod navíc.