Juniorka nezvládla závěr přestřelky v Olomouci, z Hané jede bez bodů

• čtvrtek 04. února 2010
  • Ondřej Kubát

Čtyřicáté kolo měla na programu Noen extraliga juniorů. Slezané cestovali do Olomouce, kde se postavili domácím Kohoutům. Hanáci sice brzy vedli 2:0, ovšem Opava skóre nevídaně otočila a po čtyřiceti minutách se radovala z vedení 6:4. Ještě minutu a půl před koncem třetí třetiny sahala po vítězství, ovšem Hanáci dvěma slepenými brankami během necelé půl minuty rozhodli o své výhře v poměru 7:6. Slezané tak z Hané odjeli s prázdnou.

40. kolo, čtvrtek 4. 2. 2010

HC Olomouc

7:6 (2:1, 2:5, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Venkrbec (Lehečka), 14. Venkrbec (Mareček), 33. Lehečka (Mareček, Venkrbec), 40. Matoušek (Pánek, Trojan), 42. Venkrbec (Pezda, Lehečka), 59. Venkrbec (Heža, Spurný), 60. Matoušek (Dostál, Trojan) - 18. Žídek, 22. Vitek (Verlič, Baďura), 32. Herman (Mlýnek), 35. Baďura (Vitek, Verlič), 37. Mlýnek, 39. Wittek (Trčka, Kysela). Rozhodčí: Jeřábek, Přikryl – Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:6, 7:6.

Kůdela (37. Motáň) – Pezda, Ustrnul, Trojan, Jergl, Finkes, malina, Axman, Spurný – Heža, Dopita, Pánek, Dostál, Machala, Lehečka, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Venkrbec.

Machovský – Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Žídek, Kukla, Dohnal – Trčka, Herman, Novák P., Vitek, Baďura, Verič, Džemla, Wittek, Mlýnek.

Utkání bohaté na branky nabídlo 40. kolo Noen extraligy juniorů. I když se z vítězství nakonec radovala Olomouc, nabídl zápas dramatickou podívanou a hned několik neuvěřitelných obratů ve skóre. Hanáci se nejprve dvěma rychlými brankami dostali do vedení. V páté minutě si lišácky v samostatném úniku při hře čtyři na čtyři počínal Matouš Venkrbec, který běžně hrává za ligové áčko. Gólmanu Machovskému nedal šanci – 1:0. Ve 14. minutě potom stejný hráč vypálil od modré v přesilovce a trefil přesně pravou šibenici opavské branky – 2:0.

Slezan však ještě do přestávky stihl snížit. Rána od modré propadla domácímu gólmanu Kůdelovi mezi betony a puk z brankoviště do sítě dorazil rychlonohý Vojtěch Žídek – 2:1. Hned v úvodu druhé části potom Opavané srovnali. Verličovu střelu v přesilovce z levé strany kluziště dorazil u zadní tyče nehlídaný Jakub Vitek – 2:2. Druhá desetiminutovka prostřední části přinesla hned šest branek.

Nejprve bleskově využili přesilovku hosté. Už po 15 vteřinách napálil puk směrem na branku Bohumil Herman a šel se radoval. Hanáci vzápětí srovnali na 3:3, když se po rychlé souhře prosadil Jakub Lehečka. Jenomže už po dvou minutách Slezané znovu vedli. Sražená střela Pavla Baďury se snesla za Kůdelu – 3:4. V sedmatřicáté minutě navíc v oslabení ujel obraně Michal Mlýnek a pátou brankou vyhnal domácího gólmana na střídačku.

Nový muž mezi olomouckými tyčemi, Robert Motáň, se ještě nestihl ani rozkoukat a už lovil touš ze své sítě. Na 6:3 pro Opavu zvyšoval Ondřej Wittek, který se z mezikruží trefil přesně k pravé tyči. Domácí Mora odpověděla v poslední minutě druhé třetiny snížením na 4:6. Zblízka zametl puk do branky soupeře Josef Matoušek. Na vítězství domácích by si však v tu chvíli vsadil jen ten nejnepoučitelnější optimista.

Všechno ale bylo jinak! Na začátku třetí dvacetiminutovky se Hanáci dočkali kontaktní branky. Hattrick dokonal Matouš Venkrbec – 5:6. V dalších minutách se tvrdě bojovalo o každý kousek ledu, gólové radosti ale dlouho nepřicházely. Olomouc zkusila až v poslední minutě a půl hru bez brankáře se šesti bruslaři. A vyplatilo se jí to. Pouhých 69 vteřin před koncem našel Heža mezi kruhy Matouše Venkrbce, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:6.

Všichni aktéři v tu chvíli čekali na prodloužení, jenomže domácí junioři byli proti. Josef Matoušek si vzal kotouč, projel přes půl hřiště a zakončil – 7:6. Do třetí sirény v tu chvíli zbývalo přesně 40 vteřin. Hostující trenér Suchánek si ještě vyžádal oddechový čas, nicméně Olomouc dohrála třetinu v útočném pásmu, takže se hosté ani nedostali k power-play. Opava, která se už viděla na cestě se třemi body, odjela z Hané s prázdnou.

Luděk Konopčík (trenér Olomouce): Myslím, že jsme první třetinu zvládli docela dobře, hráli jsme aktivně. Vyhráli jsme ji ovšem jen 2:1. Ve druhé části jsme se trochu uspokojili a přenechali jsme iniciativu hostům. V poslední třetině jsme byli zase lepší my a se štěstím jsme dovedli utkání do vítězného konce. Ani na jedné straně se moc nebránilo, nehraje se zase o moc, proto padlo tolik gólů.

Karel Suchánek (trenér Opavy): Měli jsme ten zápas velice dobře rozehraný. V průběhu jsme vedli 6:3, potom po dvou třetinách 6:4. Mysleli jsme si, že to uhrajeme, ale v poslední třetině jsme předvedli laxní výkon v obraně a domácí toho dokázali využít. Potom za stavu 6:6 jsme udělali dvě chyby v útočném pásmu, ze kterých vyplynulo to přečíslení a Olomouc rozhodla. Je to juniorský hokej, hráči dělají chyby a díky tomu padá hodně branek.