Juniorka otočila zápas s Pardubicemi a zaslouženě bere tři body

• středa 28. října 2009
  • Filip Lefenda

Ve 20. kole NOEN Extraligy juniorů hostila Opava na svém ledě vedoucí Pardubice, které za 19 kol od začátku soutěže ještě nikdo neporazil. Hosté měli lepší start do utkání a postupně si vypracovali dvoubrankové vedení, avšak Slezan dokázal pěti vstřelenými brankami dokonale otočit vývoj zápasu a připsat si do tabulky trio bodů po výhře 5:3, jelikož hosté dokázali ještě minutu před koncem kosmeticky snížit. Opava tak navázala na povedené výkony z posledních utkání, Pardubice zůstávají i nadále v čele tabulky.

18. kolo, středa 28. 10. 2009

5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

HC Moeller Pardubice

Branky: 12. Slanina (Vitásek), 28. Novák (Vitásek), 28. Vítek (Koschatzký, Novák), 36. Verlič (Baďura, Kukla), 44. Herman (Mlýnek) - 4. Vondráček (Krejnus, Moučka), 10. Havlík (Poskočil, Pilář), 60. Čapek (Vondráček). Vyloučení: 9:11. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3.

Machovský (Novák) - Faksa, Skoumal, Vitásek, Mosler, Židek, Kukla, Dohnal - Cink, Herman, Novák, Vítek, Koschatský, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Mlýnek (C)

Bernart, (Štrof) - Zdrahál, Krejnus, Vondráček, Lenoch, Havlík, Poskočil - Půhodný, Kousal, Veselý, Moučka, Kaut, Křečan, Čapek, Pilář, Hemský, Kapec

Začátek zápasu vyšel lépe hostům z města perníku. Gólový účet zápasu otevřel již ve 4. minutě pardubický David Vondráček, který poprvé překonal brankáře Machovského v bráně Opavy. Další ledová sprcha přišla pro domácí v 10. minutě, kdy se Pardubice dostaly do dvoubrankového vedení zásluhou Ladislava Havlíka. Kdo si však myslel, že se zápas změní v exhibici jednoho týmu, ten byl na omylu. Opavský obrat totiž nastartoval ve 12. minutě Robin Slanina a stanovil tak stav po první dvacetiminutovce. Do kabin se šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Druhá třetina nabídla stejnou porci branek jako ta první, padaly však pouze na jedné straně. A k radosti hrstky diváků do té hostující. První trefu zaznamenala 28. minuta, kdy na 2:2 srovnal po nahrávce Vitáska Patrik Novák. Neuběhla ani půlminuta a Slezan vedl. Misky vah překlopil na opavskou stranu Jakub Vítek. Ve 36. minutě bylo na opavském zimním stadionu navíc ještě veseleji, když na rozdíl dvou branek odskočil Miha Verlič, kterému asistovali Baďura s Kuklou.

Do posledního dějství se šlo s výsledkem 4:2. Ve 44. minutě však Opava zvýšila na 5:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Autorem úspěšné trefy Slezanů byl Bohumil Herman, který zúročil dobrou nahrávku Mlýnka. Ze strany Opavy to bylo vše, hosté se v závěru trefili ještě jednou. Minutu před koncem Ondřej Čapek kosmeticky upravil skóre na konečných 5:3.

Slezan si tak připsal tři body do tabulky a navázal tak na vzestupné výkony z posledních kol. Pardubičtí junioři zůstávají i po dnešní prohře v čele extraligové tabulky.

Další zápas čeká na opavské juniory v pátek 30.10. na ledě Olomouce. Pardubice hostí ve stejný den celek Znojma.