Juniorka podlehla Kladnu vysoko 0:7

• sobota 30. ledna 2010
  • Jan Šimek

Po včerejším vyhraném utkání s Libercem (3:1 - pozn. red.) se dnes utkala Opava s Kladnem a zápas to byl bohatý na branky, bohužel pro domácí však padaly pouze do opavské klece. V první třetině se hosté ujali vedení, více šancí však měl Slezan. Ty největší ale bohužel nevyužili Džemla s Verličem. Na ně odpovědělo v 19. minutě Kladno druhou brankou a domácí pak marně hledali správný rytmus. Druhá třetina byla totiž prakticky totožná s první jak výsledkově, tak herně. Hosté dali Opavě lekci z produktivity vyhráli ji 0:2. Ve třetí třetině domácí odpadli fyzicky a další příděl branek tak znamenal hrozivé skóre 0:7 a zasloužené vítězství pro Kladno.

38. kolo, sobota 30. 1. 2010

0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

HC KEB Kladno

Branky a nahrávky: 12. Čurda (Melka), 19. Kupec (Melka), 26. Máša (Melka, Čurda), 37. Doudera (Čurda, Máša), 47. Čurda (Máša, Melka), 50. Slaba (Kupec), 57. Stach (Pour). Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Chytil. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:7.

Machovský - Faksa, Štencel, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Trčka, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Wittek, Mlýnek.

Pucholt - Steigauf, Gutwald, David, Pour, Šmíd, Doudera - Melka, Dalecký, Máša, Medřický, Redlich, Strnad, Kupec, Stach, Čurda, Slaba, Machač.

V první třetině diváci viděli pohledný hokej, o který se hlavně na začátku starali hokejisté Kladna. Ti se totiž již v probíhající 12. minutě ujali po tvrdé ráně Čurdy vedení. Poté ožila také domácí Opava, která podnikla rychlý protiútok, na jehož konci stál Verlič, ale ze slibné pozice nedokázal protlačit puk za záda Pucholta. Domácí však bušili do obrany Kladna dál a o pár okamžiků později se ve slibné šanci ocitl také Vitek, který taktéž ztroskotal na výborném Pucholtovi. V podobné situaci se nacházel také Džemla, bohužel pro Opavu ale vystřelil puk několik čísel vedle kladenské klece. V 17. minutě měla Opava početní výhodu, kterou neproměnila, a z trestné lavice navrativší se Melka skvěle nahodil kotouč na rozjetého Kupce, který ve velké rychlosti pouze nastavil čepel hole a přehodil tak Machovského beton. První část utkání tak skončila 0:2 pro hostující Kladno.

Ve druhé dvacetiminutovce to bylo spíše Kladno, které diktovalo tempo hry. Ve 26. minutě totiž zvyšoval vedení Kladna Máša. Později se v dobré pozici zjevil Verlič, jehož střelu Pucholt vyrazil se štěstím na tyčku, od které se však kotouč odrazil k mantinelu. V minutě 32. se po důrazném souboji potácel na led kapitán Slezanu Mlýnek, který s podezřením na otřes mozku zápas nedohrál. V 36. minutě byl vyloučen domácí Dohnal a hosté přesilovku využili zásluhou Doudery, který pohotově doklepl puk za záda Machovského. Po této brance se pak již nic významného nestalo.

Do třetí fáze střetnutí vstoupila lépe Opava, která na nějakou dobu diktovala tempo hry a zamkla Kladno ve svém útočném pásmu, gól z toho však vytěžit nedokázala. Studená sprcha pro domácí přišla v 47. minutě, kdy se tvrdou střelou bez přípravy nemýlil podruhé v zápase Čurda. O chvíli později se pak další branku povedlo vstřelit Slabovi a na domácích už byla znát únava a nesoustředěnost, kterou málem potrestal v 52. minutě Čurda, avšak Machovský výborně zasáhl. Tři minuty před koncem pak zatloukl poslední hřebíček do opavské rakve Stach a hosté si tak odvážejí cenné, ale jednoznačné vítězství 0:7.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava:

Dnešní utkání se lámalo v první třetině, kdy jsme za stavu 0:1 nevyužili naše šance a poté na nás dolehla také únava ze včerejšího povedeného utkání s Libercem. Kladno nám dalo lekci z produktivity a to dnes rozhodlo. Náš výkon šel postupem času dolů a ve třetí fázi zápasu už jsme viditelně fyzicky zaostávali za soupeřem.