Juniorka podlehla poslednímu Vsetínu 2:5

• sobota 31. ledna 2009
  • Daniel Bartonec, Petr Vychopeň

Opavští junioři se po páteční výhře na domácím ledě proti Zlínu představili tentokrát na půdě posledního, ale houževnatě bojujícího Vsetína. Ten potřeboval body jako sůl, proto šel od prvních minut za vítězstvím. Toho nakonec díky silné vůli domácí hokejisté dosáhli. Opavští sice v poslední třetině utkání malinko zdramatizovali, ale to bylo z jejich strany vše. Příští zápas sehrají naši junioři za 14 dnů na domácím ledě proti celku Třince.

42. kolo, sobota 31. 1. 2009

VHK ROBE Vsetín

5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Martyčák (Sýs, Plachtovič), 35. Jurík (Vítek), 38. Jurík (Vítek, Surovec), 40. Vítek (Jurík, Surovec), 53. Plachtovič (Sys, Martyčák) - 49. Dohnal (Vlašánek), 49. Blaga (Džemla, Gulda). Průběh utkání: 4:0, 4:2,5:2.

Hromada - Sadil, Jaškin, Fabián, Šimurda, Kapr, Farda, Lukeš - Kopún, Vítek, Kubo, Surovčík, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Klimek, Pořický, Vávra, Sýs, Valigura, Jurík.

Trenčan - Kysela, Vitasek, Gulda, Martínek, Dohnal, Kukla, Blaga - Čavrk, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Už první třetina naznačila, jak je tohle utkání zvláště pro domácí Vsetín důležité. Hosté zdaleka nebyli lehkým oříškem, přesto jej svěřenci kouče Jenáčka dokázali rozlousknout. Nejprve Koschatský z řad opavských nadvakrát nevyzrál na Hromadu, ale klíčovou minutou se stala ta 10., když Sýs, Plachtovič a Martyčák nadělali hostům značné problémy. Všechno nakonec vyvrcholilo ve tři dorážky z bezprostřední blízkosti a to v rychlém sledu, uchytila se ta poslední z hole Martyčáka - 1:0. Střídání nato se celá situace zopakovala, jenže v hlavních rolích se objevil Surovec, Klimek a Jurík. Přes to, že puk skončil opět za zády Trenčana, stalo se tak až po hvizdu rozhodčího, branka tudíž neuznána.

Stejně blízko gólu měl v 12. minutě vsetínský Surovec, jeho bekend ale lapil Trenčan. Poté se vytáhl brankář Hromada proti Božilovi, který to zkoušel z mezikruží - marně. V 16. minutě zahrozili opět hosté z Opavy, jmenovitě Baďura, Vlašánek a Božilovov. Nakonec střílel prvně jmenovaný, jenže i na konci této akce stál Hromada. O minutu později pak Fabián nastřelil příklepem jen konstrukci brány a co se těch největších šancí první třetiny týče, tu poslední měl na hokejce domácí Surovec. V minisouboji s opavským Trenčanem však neuspěl.

Vstup do druhé části vyšel zelenožlutým. Ti chvilku motali obráncům Slezanu hlavy, nakonec ovšem ztroskotali na Trenčanovi. O chvilku později si slabší chvilku vybral domácí Vávra, který ztratil v útočném pásmu puk a Koschatský měl volnou cestu k Hromadovi. Vsetínský brankář se ale obelstit nenechal, stejně jako o chvilku později, když ustál dvě nebezpečné dorážky. V 28. minutě se Opavě naskytla skoro minuta a půl ve čtyřech proti třem. V obranném pásmu domácích kombinoval Vlašánek, Mlýnek a Gulda, jejich snaha však vyšla nazmar.

Už po skončení přesilovky to zkoušel ještě Čavrk z ostrého úhlu, Hromada v brance domácích však jen potvrdil svou formu. Potom zabrali domácí a do konce třetiny to byli oni, které jste mohli vidět v útočení. Nejprve nastřelil Pořický břevno a na jeho snažení navázal v 34. minutě Jurík, jehož klička před brankářem a následné zasunutí za brankovou čáru už bylo zdařené - 2:0. Uplynuly jen tři minuty a Vsetínští se radovali znovu, tentokrát po akci Surovce, Vítka a opět Juríka. Ten zakončil celou akci krásnou a přesnou střelou z úhlu - 3:0. Do konce třetiny se něco málo přes dvě stovky diváků dočkalo ještě jedné branky. Ta padla z hole Vítka devět sekund před koncem třetiny - 4:0.

Do závěrečné dvacetiminutovky tedy naskočili Opavští s čtyřbrankovým mankem a mohlo být ještě hůře. V 5. minutě nahrával Pořický Kubovi, ten chtěl celou akci vyšperkovat ještě přihrávkou zpět, ale Pořický už vyjel z palebné pozice. V 47. minutě se Slezanu naskytla další dobrá příležitost ke zdramatizování zápasu, když jim nabídl rozhodčí přes minutu ve čtyřech proti třem. Touto šancí už hosté nepohrdli a i když se jim začátek přesilovky nevyvedl, všechno napravil Dohnal střelou od modré čáry - 4:1. Jenže to nebylo všechno. Od této branky neuběhlo ani patnáct sekund a Opavští prostřelili Hromadu znovu.

Tentokrát se to podařilo Blagovi a s Valachy to nevypadalo dobře - 4:2. Na rozdíl jediné branky už se ale mohutně dotahující Slezané nedostali. Svěřenci trenéra Jenáčka opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a dostali se do mnoha šancí. Nejprve na Trenčanovi ztroskotal Martyčák a poté i Sýs. To se ale nedá říct o Plachtovičovi, který ve 53. minutě dokonale zakončil skvělou souhru svých spoluhráčů, když dostal puk před branku a kličkou do bekendu nedal brankáři šanci - 5:2. Poté se hra obou týmů trochu vyhrotila a diváci se dočkali velkého množství ostrých střetů. Tříbrankové vedení zelenožlutých však vydrželo až do konce zápasu a to i přes to, že kapitán hostů Mlýnek spálil v závěru utkání výbornou možnost. Domácí tedy splnili svůj cíl a získávají tři body, které pro ně mají v momentální situaci hodnotu zlata. Opavští z Lapače odjíždějí s prázdnou.