Juniorka přestřílela hostující Rebel

• pondělí 07. března 2011
  • Jan Šimek

Opavští junioři, stejně jako jejich soupeř již měli jistotu sestupu, ale i přesto jim dnes od prvních minut nechybělo odhodlání ke hře. V 16. minutě prvního dějství vedla Opava 3:0 a zdálo se, že již v poklidu dokráčí k vítězství. Hostující mužstvo však v průběhu necelých 60 sekund skóre vyrovnalo. Ještě do zvuku první sirény však Slezanu vrátil vedení Faksa. Druhá část skončila remízovým stavem 1:1 a když v poslední dvacetiminutovce přidal šestou branku svého celku Vítek, bylo o výhře Slezanu 6:4 definitivně rozhodnuto.

61., pondělí 7. 3. 2011

6:4 (4:3, 1:1, 1:0)

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 1. Koschatzký (Faksa), 8. Verlič (Žídek, Baďura), 16. Kysela (Vítek, Koschatzký), 20. Faksa (Koschatzký, Baďura), 38. Žídek (Dohnal, Baďura), 56. Vítek (Koschatzký) - 18. Ondráček (Szilva), 19. Šíma (Novotný, Musil), 19. Kozlík (Milfait), 23. Šíma (Wasserbauer, Novotný). Rozhodčí: Jeřábek - Bojda, Mikler. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 110. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.

Plánovský - Faksa, Kysela, Havlíček, Rýpar, Žídek, Dohnal - Vaněk, Procházka, Pešut, Vítek, Březina, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler, Jelen, Otipka

Pešek (21. Zvolánek) - Pecen, Richter, Šulák, Ambrož, Šíma, Němec, Musil, Novotný - Wasserbauer, Szilva, Ondráček, Havel, Milfait, Doležal, Kozlík

První dvacetiminutovka nabídla gólové slavnosti, jako vítěz vyšel z úvodní části domácí Slezan, ale pěkně popořadě. Už v čase 0:47 si s hostujícím brankářem poradil bekhendovým pokusem opavský kapitán Koschatzký. O chvíli později Slezané své vedení zvýraznili další branku. Ve vlastním oslabení se po pěkné akci prosadil Verlič. V těchto chvílích byli domácí junioři lepší ve všech činnostech a výsledkem toho byla potřetí rozvlněná síť hostující svatyně. V početní výhodě namazal Vítek Kyselovi, jehož prudká bomba od modré čáry zapadla přesně k levé tyčce havlíčkobrodské klece.

Třetí branka jakoby vlila krev do žil hostujícímu celku, který v Opavě nastoupil nezvykle s vícero obránci než útočníky. V 18. minutě snižoval z blízka osamocený Ondráček, jehož v ideální pozici našel přesnou příhrou Szilva. Pouhých 14 sekund nato usměrnil za záda Plánovského odražený kotouč Šíma a bylo zaděláno na drama. To ještě domácí celek netušil, že vyrovnání přijde v jeho vlastní přesilové hře. Kozlík vybojoval puk za opavskou svatyní a dokonale provedenou technickou finesou nachytal Plánovského na švestkách – 3:3. Brankové bouři udělal přítrž domácí Faksa, jenž o okamžik později vypálil z pravého kruhu a hostujícímu strážci svatyně puk proletěl pod ramenem.

Druhé dějství bylo na rozdíl od prvního mnohem chudší jak na branky, tak na střelecké příležitosti. Nic na tom neměnil ani brzký vyrovnávající gól Havlíčkova Brodu ve 23. minutě, když se na listinu střelců připsal mezi nohy Plánovského zakončující Šíma. Hra se na chvíli zklidnila, ale pak byl opět o něco aktivnější domácí mančaft. V polovině utkání přenechal Seidler kotouč Verličovi, ale jeho dobře mířenou a prudkou střelu Zvolánek výborně zpacifikoval svou lapačkou. Na druhé straně se pak v obrovské příležitosti zjevil Szilva, ale Plánovského beton udělal čest svému názvu a puk dále nepustil.

Z mezikruží ještě těsně minul brankový terč hostující Rebel Wasserbauer. O několik chvil poté sehrál Seidler spolu s Verličem přečíslení, ale posledně jmenovaný nedokázal Zvolánka v rozkleku překonat. Opavské tento neúspěch však dlouho trápit nemusel, jelikož se přesně dvě minuty před koncem prostřední pasáže dokončil akci Baďury Žídek, který Zvolánka pokořil nádhernou střelou zápěstím s pomocí levé tyčky.

Třetí periodu kontrolovali domácí hráči své vedení a nedovolili svému soupeři prakticky nic. Po několika střeleckých příležitostech bylo k vidění na obou stranách, ale že by přítomné obecenstvo nějak zvedaly ze sedadel se říci nedalo. V 56. minutě vstřelil šestý gól svého družstva z bezprostřední blízkosti dorážející Vítek, kterého našel milimetrovou přihrávkou Koschatzký. Hned poté se Opava mohla radovat posedmé v zápase, ale Verlič neuspěl ani z jedné ze tří dorážek.

Utkání se chýlilo ke svému konci, když pod nohy jednoho z dotírajících útočníků Rebelu hodil svou hůl brankář Plánovský a bylo nařízeno trestné střílení. Autorem nájezdu byl Milfait, jenž se prezentoval dobrým bekhendovým blafákem, ale Plánovský vytáhl ze svého repertoáru zákrok duelu a pravým beton vyškrábl kotouč mimo brankoviště. Slezan si tak v nepříliš důležitém utkání připsal vítězství v poměru 6:4, hosté odjíždějí ze Slezska s prázdnou.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Viděl jste to sám, dnes šlo o utkání velice slabé úrovně z obou stran, kde jediný hráč, který snesl přísnější měřítko byl náš brankář Plánovský.

Tomáš Mariška (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod):

Myslím si, že to nebylo utkání na nejvyšší úrovni. Zápas byl poznamenaný tím, že obě mužstva již vědí, že z extraligy sestupují a podle toho to na ledě vypadalo. Nepřijeli jsme se v kompletní sestavě a domácí nás přehrávali hlavně na začátku. Byli nesmírně produktivní. Čtyřikrát přijeli před naši branku a vstřelili góly. My jsme dokázali reagovat třemi rychlými brankami, ale soupeři jsme dovolili lacině skórovat, čímž jsme jej dostali opět do hry. Dnes rozhodlo to, že jsme neproměnili množství přesilovek a to ani dlouhou dvojnásobnou. Domácí nás naopak v početní výhodě často trestali.