Juniorka prohrála svůj první zápas ve čtvrtfinále play off s Lasselsbergerem 2:5

• středa 25. února 2009
  • Daniel Bartonec

První zápas Slezanu ve čtvrtfinále play off rozhodly přesilové hry. Domácí sice nebyli tak často vylučování, ale hosté každou svou příležitost v přesilovce dokázali využít. Lasselsberger měl hned dvakrát výhodu dvou hráčů v poli, které neskončily bez využití. Za hosty se nejvíce blýskl útočník Jakub Lev, který zaznamenal hattrick. Domácí hodně dnes podržel gólmna Trenčan, který si dokonce připsal jednu asistenci. Po porážce Slezan cestuje k odvetě do Plzně, která se hraje tento pátek.

OF, středa 25. 2. 2009

2:5 (0:2, 2:3, 0:0)

HC Plzeň 1929

Branky a nahrávky: 27. Vitásek (Vlašánek, Herman), 40. Vítek (Koschatský, Trenčan) - 8. Lev (Jeřábek, Pitule), 10. Straka (Hošťálek, Sullmann), 30. Lev (Pitule, Jeřábek), 31. Culek (Jonák, Roušal), 40. Lev (Sullmann, Straka). Vyloučení: 6:10, navíc Plánovský (OPA) - Zeman, Hošťálek(PLZ) všichni 10 min OT. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Trenčan (Machovský) - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal, Kukla - Blaga, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Vlašánek, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek

Mazanec (Záhrubský) - Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl - Polívka, Petruška, Culek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný. Bylo vidět, že se jedná o čtvrtfinále, proto se obě mužstva snažila hlavně neudělat chybu. Asi rozhodující moment nastal v osmé minutě. Slezan totiž dvakrát zbytečně fauloval a šel tedy do tří. Tato šance Lasselsbergeru nezůstala bez využití. Po parádní spolupráci Pituleho s Jeřábkem zasunul puk za bezmocného Trenčana Jakub Lev. To však nebylo vše. Hosté i nadále měli výhodu. Tentokrát však “pouze” jediného hráče v poli. V 9. minutě to již bylo o dvě branky. Opavský gólman neudržel střelu Hošťálka, puk se dostal ke Strakovi, který nedal Trenčanovi šanci. Domácím se v následujících minutách podařilo hru vyrovnat, ale snížení nepřišlo. První dvacetiminutovka tedy skončila výsledkem 2:0 pro Plzeň.

Po první přestávce si domácí mužstvo začalo více věřit a i šance se dostavili. Dvě tutovky však totálně zazdil Koschatzký. Suchánkův tým zbraně v dalším průběhu nesložil a po zásluze se 27. minutě snížil na 1:2. Vlašánkovu přihrávku parádně trefil Vitásek, jehož střela skončila za zády překvapeného Mazance. Rozlet domácího celku opět jako v první třetině zastavilo zbytečné vyloučení. A to hned dvojnásobné. Hosté ho bez milosti využili. Nejdříve se prosadil podruhé v utkání Lev a zanedlouho přidal další branku Plzně Culek. Opavští byli zjevně pod tlakem a jen výborný Trenčan držel naděje svého celku. Velké věci se po chvilkové pauze děly v poslední minutě této třetině. Nejdříve snižoval domácí Vítek, jenže hosté ani ne za třicet sekund opět odskočili na rozdíl třech branek. Hattrick zkompletoval Jakub Lev.

Poslední třetí třetina již byla v režii Plzně. Ta si perfektně hlídala svůj náskok. Defenziva hostí fungovala na jedničku. Zahanbit se nenechala ani ofenziva, která využívala ubírání sil opavských a vyrážela do rychlých brejků. Svou čtvrtou branku v tomto zápase mohl přidat v polovině této třetiny Lev, ale tváří v tvář Trenčanovi nedal. Hosté nadále hráli velmi zkušeně a utkání po zásluze dovedli do vítězného konce.

Karel Suchánek (Opava): "Nastoupili jsme do zápasu dobře a také jsme si vytvořili šance. Rozhodilo nás zbytečné vyloučení Hermana a Čavrka, které jsme nezvdládli ubránit a dvakrát za sebou inkasovali. Plzeň využila i další přesilovky, což o výsledku rozhodlo. Při stavu pět na pět jsme však byli lepší. Je to pro nás poučení do dalšího zápasu v Plzni."

Radek Kampf (Plzeň): "Podařila se nám první třetina, kterou jsme vyhráli 2:0 a dařily se nám také přesilovky. Soupeř se však nevzdával a párkrát se mu povedly rychlé protiútoky, z nichž dvakrát skóroval."