Juniorka prohrála vysoko na Slavii

• sobota 01. listopadu 2008
  • Daniel Bartonec, Martin Smotlacha

Slezanu se nevyvedl již samotný vstup do zápasu. V prvních deseti minutách inkasovali naši junioři hned pětkrát, proto se v opavské bráně hned dvakrát vyměnili gólmani. Ke konci první dvacetiminutovky se podařilo snížit Mlýnkovi, ale na světelné tabuly stále svítilo 5:1. Prostřední část byla ze strany opavského týmu rovněž špatná. Po druhé siréně bylo skóre již 9:1. V poslední třetině se podařilo oběma týmům vstřelit po jedné brance. Za Slezan se podruhé v utkání prosadil útočník Mlýnek. Příští zápas sehrají naši junioři tento pátek na domácím ledě proti Plzni.

18. kolo, sobota 1. 11. 2008

HC Slavia Praha

10:2 (5:1, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kachlík (Barák), 4. Hafenrichter (Hertl), 5. Poletín, 6. Kachlík (Blažek), 9. Mavrojanidis (Česnek, Poletín), 25. Žejdl (Hafenrichter, Hertl), 28. Poletín (Česnek), 32. Blažek (Hafenrichter, T. Doležal), 36. Žejdl (Hafenrichter, Humpolíček), 45. Fára (Hafenrichter) - 18. Mlýnek (Martínek), 59. Mlýnek (Blaga). Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0. V oslabení: 4:1. Rozhodčí: Volf - Zavřel, Vizner. Diváci: 85.

Krch - Blažek, O. Doležal, Barák, Šíma, Hertl, Krejčí, Gaisler, Humpolíček - Poletín, T. Doležal, Petráň, Mavrojanidis, Koubek, Suchánek, Fára, Hafenrichter, Žejdl, Kachlík, Česnek, Vrdlovec.

Trenčan, Kuchař (5.-9. minuta) - Sedláček, Žídek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal - Blaga, Veselý, Čavrk, Vítek, Koschatský, Baďura, Mach, Božilov, Slanina, Džemla, Mlýnek.

Do zápasu vstoupili velice akčně domácí. Již v první minutě zápasu dostal do vedení Slavii Jakub Kachlík, na první branku mu nahrával kapitán loňského dorostu Jindřich Barák. Tři minuty na to se opět prosadili domácí, tentokrát Jaroslav Hafenrichter, za asistence Hertla a Krejčího. Po vyloučení Tomáše Doležala za napadení ofenzivní tlak Slavie nepolevil. Hned po sedmi vteřinách od začátku vyloučení se v oslabení prosadil Michal Poletín. Reakcí na obdrženou branku v oslabení byla výměna brankářů Opavy, místo Trenčana nastoupil Kuchař. Do konce trestu bílo-červeného útočníka zbývala ještě minuta a jeho spoluhrářči na ledě se dostali puk za záda čerstvého Kuchaře. Druhým gólem během pěti minut se vyznamenal Jakub Kachlík. Do první poloviny úvodní třetiny stihli domácí útočníci vyhnat z branky i Kuchaře, a místo něj opět nastoupil Trenčan. Ke zpětné výměně došlo po gólu Georga Mavrojanidise z deváté minuty, na který mu nahrávali Česnek s Poletínem. Po pětibrankovém náskoku se situace na ledě trochu uklidnila a i hostující hokejisté se dostávali i s novým-původním gólmanem více do hry. Ke konci třetiny se jim dokonce podařilo mírně snížit náskok domácích. Ve vlastním oslabení se dostal do úniku kapitán Opavského celku Michal Mlýnek a efektivně zakončil za Krchova záda.

Do druhé třetiny se domácí vrhli se stejným nadšením jako do té úvodní. Ve 23. minutě se do šance dostal Mavrojanidis, nedokázal však zvednout puk nad beton Trenčana. Hned o minutu později se po perfektní ofenzivní práci Vrdlovce dostal do šance nejprve Hafenrichter a následně z dorážky i Petráň, hostující brankář byl však o něco rychlejší a perfektním zákrokem zabránil další brance. O další minutu později už byl ovšem krátký na střelu Lukáše Žejdla která putovala do prakticky odkryté branky po výborné přihrávce od Hafenrichtera. O bezmála tři minuty se Sešívaní radovali posedmé. Jan Česnek zatáhl puk za branku, odkud přihrál na Michala Poletína, který přesně trefil mezeru mezi Trenčanem a pravou tyčkou jeho branky. Že hra po vyloučení hráče Slavie více vynáší potrestanému týmu, než týmu soupeře dokázali Sešívaní hokejisté ještě dvakrát během třetiny. Nejprve po vyloučení Humpolíčka skóroval ve 32. minutě Michal Blažek, za asistence Hafenrichtera a Tomáše Doležala, následně po vyloučení Krejčího vstřelil svůj druhý gól v zápase Lukáš Žejdl, jemuž asistovali Hafenrichter s Humpolíčkem.

Závěrečná dvacetiminutovka začala v uvolněnějším tempu. Osmibrankový náskok domácího týmu již předurčoval majitele tří bodů z dnešního zápasu. Domácí si ovšem při pohledu na skóre nemohli nepomyslet na vstřelenou desítku. O tu se postaral Jakub Fára, který skvělou střelou od modré čáry trefil mezeru mezi betony hostujícího Trenčana. Svůj pátý bod v zápase si za asistenci připsal Jaroslav Hafenrichter (1+4), přímo se tak podílel na polovině gólů svého týmu. V závěru zápasu se již pouze dohrávalo, ale i tak Opavští nezapomněli na útok a jejich kapitán - Michal Mlýnek podruhé skóroval, minutu a půl před koncem zápasu.