Juniorka veze vítězství z Olomouce

• pátek 20. listopadu 2009
  • Ondřej Kubát

Vítězství v poměru 5:3 nad Olomoucí si do tabulky Noen extraligy juniorů připsali opavští mladíci. Ti ve čtyřiadvacátém kole soutěže jasně dominovali. Hanáky jednoznačně přestříleli a zaslouženě získali tři body. Slezan vedl už po třech minutách zásluhou Slaniny. Kohouti sice vyrovnali, ale následující tři góly padly opět do olomoucké sítě. Domácím se díky zlepšenému výkonu ve třetí třetině podařilo zdramatizovat závěr, ovšem gólová tečka v poslední minutě v podání kapitána Mlýnka do opuštěné klece rozhodla.

24. kolo, pátek 20. 11. 2009

HC Olomouc

3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Pánek (Mareček, Finkes), 49. Lehečka (Rác), 55. Lehečka (Rác) - 3. Slanina (Novák, Verlič), 16. Baďura (Vítek, Seidler), 21. Herman (TS), 23. Herman (Vaněk), 60. Mlýnek (Vitásek). Rozhodčí: Váňa - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:6, navíc Králík (OLO) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 24:50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.

Kůdela - Axman, Spurný, Trojan, Lyzák, Mečiar, Finkes, Kvapil, Rác, Králík, Lehečka, Mareček, Pánek, Dostál, Ogrizek, Dopita, Machala, Matoušek, Lechner, Kroseska.

Machovský - Kysela, Vitásek, Dohnal, Žídek, Kukla, Dufek - Faksa, Herman, Mlýnek, Vaněk, Vítek, Baďura, Seidler, Novák, Verlič, Slanina, Wittek, Rypar.

Domácí tým, který trenéři doplnili několika dorostenci, vstoupil do úvodní části hodně ospale a doplatil na to již ve třetí minutě. Robin Slanina se uvolnil v útočném pásmu, zbavil se protihráče a poslal Slezany do vedení – 0:1. Opava byla i v dalších minutách jasně lepší. Hanáky přestřílela, tvořila si jednu šanci za druhou. Jenomže doplácela na bídnou koncovku.

Druhá branka tak přišla až v polovině šestnácté minuty. Vítek vyslal dopředu Pavla Baďuru, ten obalamutil gólmana Olomouce kličkou a zasunul do prázdné – 0:2. Na druhé straně se však domácím podařilo rychle odpovědět. Nahození Marečka od modré tečoval k pravé Machovského tyči Jiří Pánek - 1:2. Opava sice přestřílela Kohouty v poměru 19:6, ve skóre to ovšem tolik znát nebylo.

S daleko lepší produktivitou nastoupili hosté do druhé třetiny. Už po osmatřiceti vteřinách fauloval domácí Rác a rozhodčí daroval Opavě trestné střílení. To mazácky proměnil Bohumil Herman - 1:3. Na sklonku třiadvacáté minuty zvýšil už na 1:4 opět stejný hráč. Jeho nahození od modré překvapilo Kůdelu v brance Mory, ten nestihl zareagovat. Od té chvíle se hrálo nahoru dolů, obě mužstva jakoby zapomínala bránit, k vidění tak byla řada šancí. Ale gól do konce druhé dvacetiminutovky nepřišel.

Jinak tomu bylo ve třetím dějství. Opava sice byla stále lepším týmem a tlačila, nicméně puky ze sítě musel paradoxně lovit Machovský. Nejprve jedenáct minut před závěrečnou sirénou snížil na 2:4 Jakub Lehečka, který skóroval do prázdné po parádní kombinaci s Rácem. Stejná dvojice pak dala i na 3:4. Tentokrát tomu ovšem pomohl gólman Opavy, který neudržel Rácovu bombu od modré a Lehečka pouze dorážel.

Diváci se tak najednou dočkali dramatu. Všechny naděje domácích na bodový zisk však sebral půl minuty před koncem kapitán Michal Mlýnek, který skóroval do prázdné brány při power-play soupeře. Junioři Slezanu si tak v zápase bez náboje poradili s juniory Mory 5:3.

Luděk Konopčík (trenér Olomouce): Ten výsledek nás ani tak moc nezarmoutil. Spíše nás zarmoutila ta předvedená hra. Kdybychom prohráli první třetinu pět nula, tak by se nemohl nikdo divit. Kluky jsme nabádali, aby se k tomu postavili zodpovědně, ale neodehráli jsme dobrý zápas. Máme hodně špatné začátky zápasů, nevím čím to je. Měli jsme v sestavě několik dorostenců a myslím si, že zrovna ti patřili k těm lepším hráčům tohoto mužstva.

Karel Suchánek (trenér Opavy): Myslím si, že je to takový úděl letošní sezóny, protože i přátelská utkání měla daleko větší nasazení. Z mého pohledu jsme hlavně již od první třetiny zahazovali jednu šanci za druhou, a proto jsme nakonec museli bojovat o výsledek. Ale takový je hokej. Nehledejme chybu v hráčích, ale spíš v celém systému nastavení mládežnického hokeje.