Juniorka začala sezónu prohrou, zítra má šanci na reparát

• pátek 11. září 2009

O den dříve než mužům, tedy v pátek 11.9., začala juniorům extraligová sezóna. Mladí hráči Slezanu hostili na svém ledě tým Komety Brno. Branky padaly zhruba do poloviny utkání, kdy vedli hosté 1:5. Tento výsledek však překvapivě vydržel až do závěrečné sirény a první body do tabulky si tak připsali Brňané. Šanci na reparát mají junioři již zítra, kdy se představí na ledě Havířova.

1. kolo, pátek 11. 9. 2009

1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

HC Kometa Brno

Branky: 6. Slanina (Vaněk, Vitásek) - 6. Zemánek (Komínek), 13. Brzobohatý (Stehlík), 17. Kempný (Brzobohatý), 30. Zemánek (Štěpánek, Hnilička), 31. Brzobohatý. Rozhodčí: Minář - Vencřín, Kašík. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,1:3,1:4,1:5.

Machovský, (31.Trenčan) - Faksa, Kysela, Rýpar, Hartmann, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vítek, Koschatzký, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.

Beláček (Matoušek) - Štindl, Zítka, Kempný, Vozdecký, Hájek, Svoboda, Jáchym - Štěpánek, Sova, Šidák, Hnilička, Stehlík, Zemánek, Brzobohatý, Popolanský, Grmela, Novotný, Komínek.

Do brány se trochu překvapivě postavil Matěj Machovský, ačkoliv se původně čekalo, že jedničkou bude Adam Trenčan. Poprvé musel Machovský lovit puk ze svojí sítě v 6. minutě, kdy otevřel skóre hostující Zemánek. Ještě v téže minutě však bylo k radosti stovky přihlížejících diváků srovnáno. Po Vaňkově přihrávce srovnával na 1:1 Slanina. Nikdo v té době netušil, že branka z šesté minuty bude zároveň i poslední brankou Slezanu v tomto zápasu. A s jedinou vstřelenou brankou se vyhrává jen velmi těžko...
Iniciativu tak převzalo Brno, které se dostalo v 13. minutě opět a již definitivně do vedení. Úspěšnou trefu si připsal Brzobohatý. Naděje na srovnání stavu přinesla Opavě přesilovka, avšak v té domácí paradoxně sami inkasovali. Hrubku v obraně Slezanů potrestal Kempný a bylo to už 1:3. Za tohoto stavu se šlo do šaten.

Druhá dvacetiminutovka nabídla o dvě branky méně. Ve 30. minutě se nejprve ve skrumáži před Machovským nejlépe zorientoval Zemánek. O minutu později vedla Kometa už 1:5. Brzobohatý z úhlu zaskočil Machovského a ten byl trenérem Suchánkem vystřídán. Na led místo něj přišel Trenčan. Opava byla i nadále pod tlakem, gólových šancí však výrazně ubylo. Naopak přibývalo vyloučení, ale celkům se své přesilové hry nedařilo využívat.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli. Ze začátku se opět mohutně vylučovalo. Poté tempo ustálo. V posledním dějství hrála Opava lépe a svého brněnského soupeře přehrávala. Obrana hostí však fungovala na jedničku. V bráně se navíc vyznamenal gólman Beláček, který inkasoval pouze jednou.

Opava tak své první letošní extraligové vystoupení nezvládla, když na domácím ledě podlehla Kometě Brno 1:5. Již zítra má však Slezan šanci na reparát, když zajíždí na led Havířova.