Juniorka zdolala Kladno

• pátek 03. října 2008
  • Vojtěch Volf

O p a v a - V dalším kole extraligy juniorů zavítal na opavský stadion tým HC GEUS OKNA Kladno. Po velice vyčerpávajícím zápase, který přinesl 13 branek, se z vítězství 8:5 radovalo mužstvo domácích. O jejich vítězství se rozhodlo ve druhé třetině, ve které Slezan dokázal skórovat čtyřikrát ve třech minutách. Adam Koschatský si v tomto duelu připsal neuvěřitelné čtyři kanadské body za jeden gól a tři asistence.

9. kolo, pátek 3. 10. 2008

8:5 (1:0, 6:2, 1:3)

HC KEB Kladno

Branky: 7. Džemla (Koschatský), 22. Baďura (Džemla), 27. Čavrk (Koschatský, Herman), 30. Čavrk (Planovský, Koschatský), 30. Vítek, 31. Koschatský (Čavrk, Herman), 32. Džemla (Baďura, Vítek), 48. Blaga (Vitasek, Veselý) - 31. Mužík (Bečvář), 39. Melka, 43. Hrdlička (Strnad, Křepelka ), 44. Čurda (Medřický), 54. Strnad (Křepelka). Vyloučení: 10:7 +10 min(OPA). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Trenčan (Planovský) - Židek, Vitasek, Veselý, Gulda, Planovský, Dumbrovský, Martínek, Dohnal, Kukla, Blaga - Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Kůdela (Jasenovec) - Kužel, Stehlík, Vrba, Šmíd, Slánský, Pulchart, Pour - Bečvář, Melka, Křepelka, Máša, Medřický, Čurda, Bláha, Kupec, Mužík, Hrdlička, Strnad, Hošek.

Do utkání vlétly obě mužstva velice aktivně a na první šanci jsme nemuseli čekat dlouho. Již v první minutě se do velké šance dostal domácí Baďura, ale kladenský gólman střelu zlikvidoval. Opava dostala soupeře pod menší tlak a na počátku sedmé minuty Patrik Džemla otevřel skóre. Po tomto gólu se hra vyrovnala, obě mužstva si vyzkoušela hru v početní převaze, ale stav se nezměnil až do konce třetiny.

Druhou třetinu začal aktivněji Slezan a dvě minuty po začátku prostřední fáze zvýšil na 2:0 Pavel Baďura. Po jeho trefě se dostala do sedla jednoznačně Opava. Netrvalo to dlouho a Anton Čavrk dostal Opavu do tříbrankového vedení. Po tomto gólu byli domácí k nezastavení a jednoznačně soupeře přehrávali. Ve 30. minutě zvýšil na 4:0 znovu Anton Čavrk a dvanáct vteřin po něm přidal další branku po samostatném průniku Jakub Vítek. Hostům se díky Jakuba Mužíka podařilo bleskově snížit na 5:1, ale minutu po něm už byl u slova znovu Slezan. Nejprve backendem skóroval velice aktivní Adam Koschatský a na neuvěřitelných 7:1 ve prospěch domácích zvýšil Patrik Džemla. Hosté se probudili a začal pro diváky velice pěkný a vyrovnaný hokej. V závěru třetiny se ještě samostatnou akcí dokázal prosadit Antonín Melka a do šaten se šlo za stavu 7:2 ve prospěch domácích.

Třetí třetina začala lépe pro Kladno, neboť Opava byla v početní nevýhodě. To vedlo k větší aktivitě hostů a ve 43. minutě snižuje po skvělé souhře Jakub Strnada. Pouhých šestnáct vteřin po něm skórovali hosté znovu díky střele Martina Čurdy a rozdíl byl znovu tříbrankový. Domácí se vzpamatovali a znovu přebírají iniciativu utkání. V polovině druhé třetiny se naskytla domácím šance přesilovky 5 na 3 a tu si Opava díky dělovce Richarda Blagy utéct nenechala. Šest minut před koncem snížil na konečných 8:5 Jakub Strnad. Poté Opava hru až do závěrečného hvizdu s přehledem kontrolovala a zajistila si tak třetí výhru v této sezóně.