Juniorům Plzeň nezachutnala

• pátek 21. září 2007
  • Martin Kubánek, Michal Berg

Na domácí zápas s Plzní nebudou chtít junioři dlouho vzpomínat. Už po 15. minutách domácí prohrávali 0:5 a o výsledku zápasu tak bylo rozhodnuto. Hráči Slezanu drželi krok se soupeřem jen ve druhé třetině, jinak předveli hráči hostí jasně lepší výkon. Jediný gól Opavy dal Petr Chalupa. Další zápas čeká opavskou juniorku v sobotu od 12:00 proti Českým Budějovicím.

7. kolo, pátek 21. 9. 2007

1:7 (0:5, 1:0, 0:2)

HC Plzeň 1929

Branky: 34. Chalupa (Herman) - 2. Trojan (Benedikt), 5. Kořínek (Trojan), 6. Stránský, 8. Hucl (Stránský), 15. Kovář (Stránský, Miloš), 55. Benedikt (Špiler, Kocman), 59. Jeřábek (Kovář, Stránský). Vyloučení: 7:8, navíc Trojan 5+OK, Sýkora OK. Využití: 1:2. Diváci: 60.

Trenčan - Vitásek, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil, Koryčanský - Tošenovjan, Herman, Šafár, Musial, Čermák, Slanina, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Jeřábek, Pour, Rutta, Špiller - Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Šimek, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Stránský, Roušal, Šiman, Kořínek.

Větší odvaha, bojovnost a přesnost v zakončení. To byly rozhodující vlastnosti, kterými se prezentovali hráči hostujícího celku prvních dvacet minut. A bohatě se jim to vyplatilo. V úvodní třetině utkání přehráli domácí Slezan ve všech činnostech a po zásluze nasázeli soupeři pět branek. Skóre načal již ve 2. minutě Trojan a postupně se trefovali do černého další jeho spoluhráči. Domácím nepomohla ani výměna gólmana po třetí inkasované brance.

Náhradník Pečírka hned dvě minuty nato pustil za svá záda relativně lehké nahození Hucla od modré. Aby toho nebylo málo, tak gólový účet prvních dvaceti minut završil na hrozivý pětibrankový rozdíl Kovář, jenž dokonale využil nedorozumění opavských hráčů při rozehrávce.

Prostřední část hry začali lépe naopak Slezané. Hráli aktivněji, což se promítlo do řady slibných šancí. Protože se ale o osudu utkání rozhodlo již daleko dříve, mohli se Západočeši v pohodě koncentrovat na kontrolování výsledku pozornější hrou vzadu. Tak nepouštěli svého protivníka do žádných samostatných nájezdů, při střeleckých pokusech Slezanu jim zase pomáhali samotní domácí hráči, kteří dopláceli na nepřesnost v zakončení. S postupem času se však přece jen dočkala gólu i druhá strana, a to při přesilové hře. Přesnou nahrávkou zpoza brány našel Herman dobře najetého Chalupu a ten přesnou střelou zkorigoval nepříznivý stav na 1:5. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina.

Další hru v početní převaze nabídl Lasselsberger domácím v úvodních minutách posledního dějství hry. Nicméně Opavě se ji nepodařilo využít. A když útočník Michal Tošenovjan neproměnil ani obrovskou příležitost ve 49. minutě, kdy pálil ze dvou metrů pouze do hrudi plzeňské jedničky, potvrdil tak jen herní trápení Opavských v tomto zápase. Další góly padaly v závěru už pouze do opavské sítě. Nejprve v 55. minutě se pohotově trefil z voleje Benedikt, tři minuty před závěrečnou sirénou udělala tečku za jednoznačným utkáním úspěšná kombinace Kováře s Jeřábkem. Výsledek je pro opavské juniory krutý, ale spravedlivý. Složit úspěšný reparát mohou již tuto sobotu opět doma.