Juniorům premiéra v Porubě nevyšla, rozhodl závěr

• pátek 20. září 2013
  • Redakce, Gabriela Juříková

Opavští junioři v premiéře nové sezony zajížděli na led sousední Poruby a dlouho drželi naději na bodový zisk. Do vedení se sice dostali domácí, ale Hula v úvodu druhé třetiny vyrovnal. Následně se RT TORAX znovu dočkal náskoku a během závěrečných čtyř minut upravili domácí dvěma góly na konečných 4:1.

1. kolo, pátek 20. 9. 2013

HC RT TORAX Poruba

4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Holaň, 33. Pobuta (Maček), 56. Brnčál (Holaň), 60. Brnčál (Havránek, Holaň) – 25. Hula (Rybka, Rohovský). Rozhodčí: Mikula – Řezáč, Kopřiva. Vyloučení: 8:9 navíc Maček (POR) 10 min. OT. Bez využití.V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Šrámek – Baca, Puškár, Bolek, Pšeja, Kotas, Ryška, Chamrád – Pobuta, R. Gola, Schwarz, Kaleta, Brnčál, Mišenko, Rataj, D. Maček, Mihal, Holaň, Havránek, Kysučan

Kober – Bendík, Rohovský, Slavík, Hon, Pražák, Hlaváček – Vrabel, Štindl, Hula, Březina, Rybka, Cios, Volf, Otipka, Klapetek

Opavští hned v začátku zápasu třikrát zkusili štěstí, ale Šrámka nepřekonali. V přesilovce Opava domácím hodně zatopila, jenže ve svých šancích neuspěl Cios, Vrabel ani Hula. I po střele Štindla se skóre zápasu neměnilo, stejně tak ani po druhé opavské přesilovce.

Poté si početní výhodu zahráli také domácí, ale ta jim nevyšla. Hned v té další měl blízko k první brance kapitán David Maček. Jenže ve finální fázi útočné akce mu puk před brankářem Koberem sjel z hokejky.

Přestože měli hosté střeleckou i herní převahu, z první branky se radovali domácí. Ve 14. minutě po samostatné akci a kličkované se prosadil Vojtěch Holaň a Poruba vedla 1:0. Ve druhé třetině se RT TORAX herně soupeři vyrovnal a začal zápas ovládat. Bojovnost předvedl Maček, když objel tři hráče a zakončil. Puk se ale zastavil o Koberovy betony. Domácí si vytvořili stálý tlak, Kober byl pořád ve střehu a ve 25. minutě mohl poděkovat spoluhráčům za vyrovnání.

Ze sevření v obranném pásmu vyjel Rohovský a sekundovali mu Rybka s Tomášem Hulou. Přestože si Šrámek bedlivě střežil první tyč, kotouč mu za záda proklouzl a bylo vyrovnáno. Opava si zahrála čtvrtou přesilovku a jen co se vrátil Pavel Pobuta z trestné lavice, zapsal se autorsky pod druhou branku Poruby. Maček předvedl své zrychlení, přebruslil obranu, Kober jeho střelu vyrazil a Pobuta poslal kotouč z otočky po ledě k levé tyči – 2:1.

Ve 36. minutě bylo nařízeno trestné střílení, které domácí útočník Brnčál neproměnil. Druhá část byla z pohledu domácího týmu podstatně lepší než ta předchozí. Slezané začínali ztrácet bojovnost a klid na holích. Po odehrání tří minut poslední třetiny, způsobil Rataj opavskému Slavíkovi krvavé zranění a rozhodčí udělili čtyřminutový trest. Domácí trenéři Trojan – Bahník, navíc nemohli využít služeb Mačka, který si odpykával 10 minutový osobní trest za útok na oblast hlavy a krku.

Dlouhé oslabení ale Poruba přežila bez úhony. V dalším průběhu zápasu byl k dalšímu gólu blíže RT TORAX. Holaňovi ale stál k dosažení třetího porubského gólu v cestě gólman Kober. O pár minut později dopadl stejně i Schwarz. K vyrovnání se schylovalo při šancích Rybky s Hulou. Šrámek vymrštil betony alá Hašek a puk skryl pod tělem, za což sklidil hokejový aplaus ze střídačky.

V 56. minutě navíc propálil vše před sebou od modré čáry střílející Denis Brnčál po nabídce Holaně – 3:1. Devět vteřin před koncem se protlačil před branku Denis Brnčál , gólmana Kobera si položil, pohodlně poslal puk do odkryté brány a stanovil skóre na 4:1.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Utkání bylo zpočátku hodně nervózní. Byl to první zápas o body, doma a byla vidět nervozita, z naší strany asi více. Opava přijela s tím, že to zkusí a my museli. Pak se hra v polovině první třetiny vyrovnala, začali jsme soupeře přehrávat, hlavně střelecky. Skóre mohlo být daleko vyšší, neproměnili jsme trestné střílení a vůbec se nám střelecky nedařilo, jak bychom chtěli. Utkání bylo hodně bojovné a nakonec jsme si vydřeli výhru.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): S Porubou jsme měli dva přátelsky a dneska jsme věřili, že bychom mohli uhrát remízu. Dvě třetiny to tak vypadalo, pak jsme neproměnili šanci na 2:2, byli jsme zbytečně vyloučeni, inkasovali jsme a třetí branka kluky tak zdecimovala, že jsme v závěru zápasu ještě inkasovali. Jinak si myslím, že to bylo vyrovnané utkání, ale domácí do toho dali srdíčko, ten správný drajv a nezbývá mi nic jiného, než Porubě gratulovat.