Juniorům se doma nedaří, tentokrát na svém ledě podlehli Zlínu

• sobota 26. září 2009
  • Filip Lefenda, Martin Kubánek

Včera tři body, dnes ani jeden. Juniorce se na opavském ledě zatím vůbec nedaří a body vozí prakticky pouze z kluzišť soupeřů. Jinak tomu nebylo ani v zápase osmého kola Noen extraligy, kdy hokejisté Slezanu hostili Zlín. Soupeř si postupně vypracoval tříbrankový náskok, který si po zbytek zápasu v pohodě hlídal a dotáhl tak zápas, naneštěstí pro Opavu, do vítězného konce. Další střetnutí čeká juniory Slezanu již toto pondělí, kdy zajíždějí do Pardubic.

7. kolo, sobota 26. 9. 2009

Berani Zlín

Branky: 40. Plánovský (Herman, Mlýnek), 46. Kukla (Herman) - 6. Musil (Holík, Surovčík), 9. Čech (Zámorský), 28. Fořt, 44. Čech (Šoula), 48. Goiš (Surovčík, Zámorský). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

Trenčan - Faksa, Rýpar, Plánovský J, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vítek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.

Zavadil - Řezníček, Zábojník, Valenta, Musil, Horák, Zámorský - Čech, Kundera, Fořt, Surovčík, Vodný, Holík, Goiš, Finsterle, Vodák, Pospíšil, Šoula.

Hosté nepřijeli hrát do Opavy žádného zanďoura a jejich hra tomu odpovídala. Po první zlínské šanci Vodného se o minutu později přihlásil ke slovu Musil, který střelou do šibenice rozvlnil síť za Trenčanem poprvé. O chvíli později to už bylo o dvě branky. Při přesilové hře Zlína se trefil Čech. Opavští hráči se příliš před zlínského gólmana nedostávali. Lehké střely domácích neznamenaly pro Zavadilovu svatyni žádné nebezpečí. To hosté kontrolovali vývoj utkání a také po zásluze odcházeli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Ve 28. minutě využil zaváhání opavské obrany zlínský Fořt a odraženou střelu poslal do opavské brány. O minutu později se probudil také opavský útok, při přečíslení dva na jednoho však Vitásek ve finální fázi minul odkrytou klec. V zápase nadále kralovali hosté, kteří lépe bruslili, a jejich vedení odpovídalo předváděné hře. Krátce před druhou přestávkou stačil sice Plánovský ranou snížit na rozdíl dvou branek, ovšem na začátku poslední části opět Čech z dorážky před Trenčanem vytěžil další zářez Zlína.

Slezan se ještě úplně nevzdal a dal o sobě vědět ve 46. minutě. Od modré čáry propálil vše před sebou bek Kukla. Stav 2:4 z pohledu domácího celku dával jistou naději na srovnání, jenže opavským rychle ubývaly síly a lepší fyzická připravenost a především důraz hostů byla znát. Dvě minuty po gólu se hostům podařila kombinace v útočném pásmu a Goiš lehkou tečí po střele Zámorského stanovil konečné skóre. Hosté si odvezli ze Slezska všechny body za zaslouženou výhru v poměru 5:2.