Junoři prodloužili sérii neprohraných zápasů na devět

• sobota 05. listopadu 2005
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ani Bílí Tygři z Liberce nedokázali porazit opavské juniory. Ti neprohráli už po deváté v řadě a v tabulce moravské části se posunuli už na druhé místo za vedoucí Třinec. Velmi dobře zahrál první útok, který však hlavně ve druhé třetině spálil několik stoprocentních šancí. Proto se musel předvést brankář Krejčí, kterému musí spoluhráči poděkovat za to, že ve třetí třetině nedovolil srovnání stavu. Nyní čeká hráče reprezentační přestávka a po ní se představí na ledě vedoucího celku v Čechách - Kladna.

20. kolo, sobota 5. 11. 2005

HC Bílí Tygři liberec

Branky: 2. Kříž (Herman), 10. Weiss (Černý), 55. Tůma (Koloničný, Černý) - 18. Němec (Hruška, Špaček). Rozhodčí: Kočí - Pala, Jureček. Vyloučení: 4:7, navíc Weiss - Divíšek 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 100.

Krejčí - Kokavec, Koloničný, Vrábel, Tichý, Plachký, Huska - Weiss, Chalupa, Černý - Kocián, Polok, Fuks - Herman, Kříž, Tůma.

Nedvídek - Pavlů, Petrmichl, Mrkvička, Jaroměřský, Paško, Kajínek - Němec, Hruška, Špaček - Bárta, Divíšek, L. Tondr - Langr, Bezděk, Peřina.

Velký respekt si vydobyli Tygři po čtvrtečním utkání s Třincem, který zdolali 6:2. Navíc drželi druhé místo v české tabulce za suverénním Kladnem. I Slezané chtěli navázat na vítězný duel prvního kola prolínací části, když zvítězili v Pardubicích 2:1.

Do zápasu velmi dobré úrovně vstoupili domácí hráči zhurta. Už v čase 1:10 se radovali, když Herman zavezl puk za bránu, nahrál podél tyče volnému Křížovi, a ten poprvé překonal brankáře Nedvídka. Vzápětí však při pokusu o zrychlení hry vyjel k mantinelu opavský brankář Krejčí, puk se mu ale z obranného pásma vyhodit nepovedlo a jen díky pohotovému zákroku jednoho z obránců, který brankáře zastoupil neinkasoval. V 10. minutě byl za podražení vyloučen hráč hostí Němec, ale na trestné lavici si dlouho neposeděl. Hned po buly vjel do útočné třetiny jako vítr Černý, ten ještě Nedvídka nepřekonal, puk se ale odrazil k volnému Weissovi, pro kterého nebyl problém skórovat. Z přesilové hry uplynulo 10 vteřin. Poté převzali iniciativu hosté a jen díky neproměňování jasných příležitostí nedokázali skórovat. To se povedlo až v 18. minutě, když Hruška našel na levém kruhu osamoceného Němce, který trefil přesně nad Krejčího rameno.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji opět hosté, vypracovali si přesilovou hru, ale v ní nedokázali opavského brankáře pořádně ohrozit. Taktovku tak převzali domácí, kteří se Weissem a Chalupou ocitli dvakrát sami před Nedvídkem, ale ten situaci zdárně vyřešil stejně jako Polokův výjezd zpoza brány. Z následného protiútoku ujel po pravém křídle Divíšek, ale bránu přestřelil. Neuspěl ani Bezděk, ke kterému se dostal puk po hrubce Husky za bránou, v brankovišti puk za Krejčího nepropasíroval. V závěru třetiny znovu spálili své příležitosti v přesilovce nejdříve Weiss, později Fuks s Polokem a Kociánem, ani jeden z nich neprotlačil puk za již překonaného Nedvídka.

Do třetí třetiny vstoupili úspěšně hosté, jimž vydatně pomáhali domácí hráči nepřesnou rozehrávkou ve vlastní třetině. Jen výborné zákroky Krejčího zabránili ve srovnání stavu. Poté se situace na ledě vyostřila a rozhodčí tak za pěstní souboje uděloval tresty, za protesty odešli do kabin domácí Weiss a v závěru jeho protějšek Divíšek. Slezan si tak pomohl znovu v přesilovce. V 55. minutě byl za hrubost vyloučen kapitán hostí Špaček a ani on na trestné lavici dlouho neposeděl. Po vyhraném buly v útočné třetině se na modré dostal k puku Koloničný, naznačil střelu, u pravé tyče našel neobsazeného Tůmu, který skóroval do prázdné brány. Tentokrát padl gól po 12 vteřinách. Hosté pak dohráli zápas v oslabení, což vyústilo v závěrečnou hromadnou bitku, které se zúčastnili téměř všichni hráči. Do tabulky si však 2 body připsali pouze Slezané, kteří se posunuli na druhé místo v tabulce moravské části.