Kometa rozdrtila Slezan i v odvetě

• úterý 10. srpna 2004
  • Ivo Dostál

B r n o - Ani ve druhém vzájemném přípravném utkání nenašli hráči Opavy recept na dobře hrající brněnskou Kometu a z haly Rondo si odvezli debakl 0:6. Na porážce se nejvíce podílel bývalý apitán Slezanu Richard Brančík, který dvě branky vstřelil a na dalš přihrál. Další přípravné utkání hrají opavští hokejisté v pátek v Ostravě-Porubě proti Sareze.

, úterý 10. 8. 2004

HC Kometa Brno

6:0 (0:0,4:0,2:0)

23. Chvojka (Moskal), 29. Nohel (Sedláček), 29. Appel (A.Staněk), 37. Černý (Mikel, Brančík), 53. Brančík (Mikel), 59. Baranyk (Brančík). Vyloučení: 9:9, navíc Boháč (OPA) 10 min za nesportovní chování. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváků: cca 200.

Maláč – P. Staněk, Mikel, Lhotský, Elsner, Chvojka (41. Kučera J.), Vyrůbalík (41. Strýček) – Černý, Navrátil, Brančík – Baranyk, Sedláček, Nohel – Moskal (41. Hladký), Staněk A.(41. Šebek), Appel (41. Bělohlávek).

Šlupina (28. Žigárdy) – Ševčík, Bednárek (41. Kukol), Přibyla, Kramný, Bartoň, Ondrušek – Vaněček (41. Měch), Kašík, Rozum – Suchánek, Harazim, Adamčík – Kříž, Boháč, Martiník – 15. až 17. a 35. až 40. navíc Plánovský.

Počáteční nápor Komety ukončila série vyloučení, kterou načal již v 5. minutě Brančík. Tato útočná aktivita se však povětšinou míjela účinkem, největší šanci měl ve 3. minutě Moskal, ale s samé blízkosti opavské branky již nedokázal zakončit. Následná série vyloučení umožnila Opavě opticky o něco hru vyrovnal, ale stále se v její obraně sem tam nacházely nějaké ty skulinky. A jedné takové využil ve 13. minutě Navrátil, kdy se rozjel již ve vlastním obraném pásmu, rychle prošel až do střelecké pozice, kde ale jeho plány zhatil hákováním Adamčík.

V následné přesilovce se snažili vychutnat si obranu v červených dresech Appel s Moskalem, ale druhý jmenovaný z jasné střelecké šance trefil pouze Šlupinův beton a následný závar vyřešil opavský gólman posunutím své branky, za což byl odměněn dvěma minutami trestu. V přesilovce si vynutilo Brno silný tlak, ovšem do vyložených střeleckých pozicí se jeho hráči dostávali jen sporadicky.

Svou převahu dokázali Brňané přetavit v první branku až na počátku druhé třetiny. To na Šlupinu několikrát zle dotíral Moskal, ale puk se za brankovou čáru dostal až po dorážce obránce Chvojky – 1:0. Opava mohla zanedlouho srovnat. Postupně se na trestnou lavici za brněnské barvy poroučeli Elsner a Moskal (ten ovšem ne vlastní vinou – musel si odpykat trest za brankáře Maláče) a slezskému týme se tak naskytla možnost hrát 84 sekund s převahou dvou mužů v poli. Ovšem Kometa se bránila seč mohla a během celé početní výhody nedovolila Opavě výrazněji Maláče ohrozit.

Ve 28. minutě se do Šlupiny trefila tvrdá střela jednoho z brněnských hráčů a otřesený opavský gólman raději přenechal své místo Žigárdymu, který by jej nejspíše stejně v polovině zápasu střídal.A hned nového opavského gólmana zaměstnal Brančík, avšak nedokázal na bekhend zakončit. Daleko úspěšnější byla zanedlouho dvojice Sedláček – Nohel, která únik dva na jednoho využila pro zvýšení skóre zápasu na 2:0. A uplynulo pouhých 22 sekund, když lovil Žigárdy puk ze své sítě podruhé. To vzala dvojice Appel – A.Staněk předchozí akci přes kopírák a opět si vychutnali brankáře spolu s jediným obráncem – 3:0.

Definitivně pak skolil Slezan čtvrtou brankou Černý, který ve 37. minutě zakončil přesilovkový zámek první brněnské pětky.

Do třetí třetiny trenéři na obou stranách nasadili všechny zbývající hráče, neboť o vítězi zápasu už bylo rozhodnuto. Trenér Komety Číhal nechal v šatně celou třetí pětku a namísto ní postavil hráče ze čtvrté řady. Jeho protějšek Hulva posílal na led Měcha s Kukolem a sporadicky také Plánovského. Třetí třetinu začala lépe Opava, neboť na trestné lavici si odpykával zbytek čtyřminutového trestu Lhotský, který obdržel v závěru prostředí části hry jako atak na pronikajícího Plánovského, kterého zmydlil u mantinelu.

Svůj krátký tlak se nepovedlo Opavě nijak využít. Naopak, ve 53. minutě se její porážka ještě zvýšila poté, co první brněnská pětka totálně rozebrala opavskou obranu a Brančík vstřelil svou již druhou branku v brněnském dresu. V 57. minutě byl vyloučen opavský Boháč za krosček a nenechal si pro sebe své názory na tento verdikt, za což obdržel deset minut osobního trestu navíc. A v přesilovce opět Kometa trestala – na konečných 6:0 upravili Baranyk s Brančíkem, který si tak v dnešním zápase připsal hned tři kanadské body za gól a dvě asistence. Opava dostala v samém závěru možnost alespoň vstřelit čestnou branku při vyloučení Baranyka, ale na rozdíl od zápasu ve Slezsku se jim nepovedlo pokazit Maláčovi čisté konto.

Po většinu zápasu byla Kometa daleko lepším týmem a zdá se, že pod vedením S. Číhala se úroveň její hry oproti loňské sezóně zlepšila o několik stupňů. To se ale bohužel již nedá říct o Opavských, kteří v dnešním zápase moc nepředvedli a rozhodně cestu brněnskému gólmanovi za čistým kontem příliš neztížili.