Konečného družina si smlsla na Chemicích

• sobota 06. listopadu 2010
  • Jan Šimek

Domácí mladíci se dostali vedení již v první třetině, kdy se prosadil Pešut. Ve druhé části své vedení ještě navýšili, když po jejím klaksonu svítilo na zimním stadionu skóre 5:2. Třetí tercie již nic zajímavého nenabídla a opavští junioři si pod vedením kouče Konečného již své vedení pohlídali, a připisují si tak do tabulky další důležité tříbodové vítězství.

18. kolo, sobota 6. 11. 2010

5:2 (1:0, 4:2, 0:0)

HC Chemopetrol Litvínov

Branky a nahrávky: 5. Pešut (Vítek, Spusta), 25. Koschatzký (Džemla, Žídek), 29. Pešut (Vítek, Dohnal), 30. Džemla (Seidler), 34. Koschatzký (Vítek, Vitásek) - 22. Matai (Kejdana), 36. Havelka (Hora, Jurčík). Rozhodčí: Krenželok - Barteček, Fiala. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

Trenčan - Faksa, Rýpar, Vitásek, Spusta, Žídek, Dohnal - Trčka, Vaněk, Pešut, Vítek, Otipka, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler

Nechvátal (5. Brýl) - Hora, Čejka, Eminger, Havelka, Kasal, Bittner - Račuk, Smolka, Švarc, Šrámek, Matai, Suchánek, Jurčík, Zilcher, Kejdana

Do utkání vstoupil domácí Slezan výborně, v páté minutě se totiž domácí ujali vedení, když do poloprázdné branky doklepával odražený puk slovinský reprezentant Pešut. O chvilku později kontrovali Chemici rychlým protiútokem. Po přečíslení se ke kotouči dostal po příhře Jurčíka Šrámek a dobře umístěnou střelou pod horní tyčku vylekal Trenčana. Ten s vypětím všech sil odklonil touš svou vyrážečkou do rohu kluziště. Domácí defenzivu nejvíce ohrožoval skvěle technicky vybavený kapitán Litvínova Jurčík, ale když ani jeho akce neujaly, skončila první třetina 1:0

Hned na začátku druhé tercie už ale Chemici vyrovnali. V čase 21:54 kdy černou hmotu dorazil za záda Trenčana Matai. Domácí celek se ale s remízovým stavem nechtěl smířit, a tak o necelé tři minuty opět strhnul vedení na svou stranu. Svižnou střelou k pravé tyčce hostující svatyně se prosadil Koschatzký. Několik okamžiků nato už Opava zvyšovala na dvoubrankový rozdíl, jelikož se mezi střelce podruhé v zápase zapsal pohotový Pešut. O necelou minutu poté vysunul Seidler aktivního Džemlu, a ten už si na Brýlovi zvýšil sebevědomí a napálil puk pod horní tyčku.

Slezan byl v těchto fázích jasně lepším týmem, což dokumentovala i další branková příležitost. Koschatzký však nedokázal tváří v tvář brankáři kotouč včas zpracovat, a bylo tak po šanci. Další dobré střelecké pozice nevyužil Verlič, ale opavské mladíky to příliš mrzet nemuselo. Vzápětí totiž zůstali domácí junioři v kombinaci i přes uplynulou přesilovku a Vítek perfektně namazal Koschatzkému, jenž se ranou bez přípravy trefil mezi betony Brýla – 4:1. Ozvali se i Chemici, kteří krátce nato využili svoji početní výhodu zásluhou Havelky.

Do poslední fáze střetnutí se tak šlo za stavu 5:2 pro Slezany a branku již diváci neviděli. Hosté se snažili něco změnit s dosavadním výsledkem zápasu, to se jim ale příliš nedařilo. Ve 43. minutě vyvolal rozruch před domácí svatyní hostující Jurčík, ale o několik centimetrů minul tyčku. Poté Opava držela kotouč na svých holích a snažila se co nejvíce držet kotouč v útočném pásmu, což se jí vedlo velmi dobře. Později se ocitl v mezikruží hostující Hora. Vypálil, puk si to zamířil do helmy opavského beka Dohnala, a odtud nebezpečně blízko k opavské brankové čáře. Černá pryž jí však nakonec o kousíček minula. Poté se již nic na hrací ploše neodehrálo, a utkání tak skončilo vítězstvím Slezanu v poměru 5:2.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Dnešní a včerejší zápas byl pro nás jako den a noc. Dnes nám vyšlo prakticky včechno, hráli jsme rychlý a agresivní hokej, na který se určitě dalo dívat. Navíc jsme dali pět gólů, což už si ani nepamatuju, kdy jsme jich tolik dali. Po tomto zápase jsem spokojen.